Brzeszczoty do wyrzynarek

Brzeszczoty do wyrzynarek

16 sty 2018

Wyrzynarka jest jednym z częściej używanych przez elektronarzędzi. Dzięki niej możliwe jest cięcie zarówno po linii prostej, jak i po łuku. Wyrzynarka pozwala na obróbkę takich materiałów jak drewno, miękkie metale i tworzywa sztuczne, a przy odpowiednio dobranym brzeszczocie, także materiały dużo twardsze - stal, cegły czy nawet płytki ceramiczne.

Brzeszczot – podstawowy element wyrzynarki

Brzeszczot stanowi część wykonawczą wyrzynarki, która jest urządzeniem napędzanym przez silnik. Ostrze wyrzynarki wykonuje ruch posuwisto-zwrotny, skierowany w dół i w górę. Zadaniem użytkującego  jest takie kierowanie brzeszczotem- poprzez odpowiedni nacisk - aby brzeszczot został ułożony wzdłuż wyznaczonej linii cięcia.

Wyrzynarki z brzeszczotami wahadłowymi

Niektóre rodzaje wyrzynarek, zwane wahadłowymi, mają dodatkową funkcję - podcinanie, która przyspiesza cięcie. Podczas tej czynności, ostrze wykonuje dodatkowy ruch wahadłowy w przód i w tył, który podcina obrabiany materiał. Takie działanie znacznie ułatwia pracę, zwłaszcza przy cięciu grubych materiałów (jak np. solidnego, grubego blatu). Zmniejsza to siłę nacisku, jaka jest potrzebna do kierowania wyrzynarką i eliminuje możliwość przyłożenia zbyt dużej siły, co mogłoby spowodować „wichrowanie” brzeszczotu oraz nierówne cięcie.

Wybór brzeszczotu

Do pracy w poszczególnych rodzajach materiałów, zależnie od ich parametrów technicznych oraz do uzyskania pożądanego kształtu wycięć, powinniśmy stosować właściwie dobrane brzeszczoty. Oferta akcesoriów do elektronarzędzi w conrad.pl obejmuje ponad 1000 różnego rodzaju brzeszczotów, przygotowanych do pracy z wieloma modelami wyrzynarek, a także brzeszczotów do urządzeń wielofunkcyjnych i pił szablastych. Możesz u nas znaleźć również bardzo duży wybór tarczy tnących do maszyn stołowych.

Powiazane kategorie:

Polecane produkty:

Polecane akcesoria:

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]. Dziękujemy - Zespół Conrad.