Gardena Smart System: inteligentne nawadnianie i koszenie

Gardena Smart System: inteligentne nawadnianie i koszenie

18 sie 2020

Gardena Smart System zapewnia profesjonalną pielęgnację ogrodu poprzez połączenie rozwiązań związanych z nawadnianiem i koszeniem trawnika. Za pomocą telefonu z dowolnego miejsca na ziemi można sterować kosiarką, systemem nawadniania i odczytywać dane z sensorów w ogrodzie. Prosta instalacja, obsługa i planowanie sprawiają, że zawsze wiesz, co dzieje się w Twoim ogrodzie.

Zawsze zielony ogród z Gardena Smart System

Głównym elementem inteligentnego systemu jest router Gardena, który pozwala na zdalne zarządzanie jego elementami. Komunikuje się bezpośrednio z pozostałymi elementami systemu. Zbiera on dane ze smart sterownika nawadniania, robota koszącego i sensorów GARDENA i dostarcza je do użytkownika na jego telefon. Router Gardena łączy elementy systemu i musi być na stałe podłączony do sieci – bezprzewodowo przez domowy router lub za pomocą połączenia przewodowego LAN. Nowoczesna technologia zapewnia duży zasięg nawet w rozległych ogrodach.

Dane z urządzeń zapisywane są w chmurze, można mieć do nich dostęp w dowolnym momencie i sprawdzić status urządzeń czy pogodę. Urządzenia Gardena mogą być monitorowane i kontrolowane zdalnie, gdziekolwiek jesteś. Kolejną zaletą jest zachowanie ustawień nawet w przypadku awarii zasilania lub Internetu.

System Gardena współpracuje z szyfrowanymi połączeniami między Routerem Gardena, routerem domowym, inteligentnymi urządzeniami a chmurą Gardena. Ochrona przed kradzieżą uniemożliwia osobom nieupoważnionym korzystanie z inteligentnych narzędzi ogrodowych. Każde urządzenie ma unikalny numer seryjny wydrukowany na obudowie, interakcje z innymi urządzeniami są wykluczone, nawet jeśli sąsiad też ma inteligentny system Gardena.

Automatyczne aktualizacje

Oprogramowanie Gardena Smart Gateway jest automatycznie aktualizowane po uruchomieniu. W tym celu router Gardena pobiera bieżące oprogramowanie wewnętrznego serwera Gardena za pomocą szyfrowanego połączenia i instaluje je. Dioda LED zasilania routera miga na pomarańczowo podczas procesu aktualizacji. Po zakończeniu aktualizacji dioda LED zasilania i dioda Internetu świecą się na zielono. Nawet podczas użytkowania router aktualizuje się automatycznie, gdy tylko aktualizacja będzie dostępna.

Inteligentne produkty do nawadniania i koszenia ogrodu

Gardena Smart System składa się z pięciu elementów, które można dowolnie łączyć. Oprócz routera można dobrać sensor do zbierania danych, sterownik nawadniania, hydrofor elektroniczny i robota koszącego GARDENA SILENO. Do jednego routera Gardena można podłączyć do 25 urządzeń. Jest to zamknięty system kompatybilny tylko ze sprawdzonymi urządzeniami Gardena.
 

Gardena Smart Water

Smart Water Control

Sterownik nawadniania Smart Water Control zapewni roślinom w ogrodzie odpowiednią ilość wody. Przeznaczony jest do sterowania pracą zraszaczy, systemu zraszaczy wynurzanych i nawadniania kropelkowego Micro Drip. Diody LED informują o mocy sygnału, poziomie naładowania akumulatora i aktywnych procesach nawadniania. Przycisku można również użyć do ręcznego otwarcia zaworu doprowadzającego wodę. Za pomocą smartfowna można łatwo zaprogramować czas nawadniania nawet podczas podróży lub na wakacjach. Dodatkowo Smart Water Control może również przy podlewaniu uwzględnić wilgotność gleby określoną przez inteligentny czujnik Gardena oraz dostosuje podlewanie do czasu koszenia zautomatyzowanej kosiarki SILENO. Praktycznym dodatkiem jest alarm przeciwzamrożeniowy, który poinformuje gdy zrobi się za zimno, aby mógł działać sterownik nawadniania.

 Zobacz zestaw startowy

  

Smart Sileno / Sileno+

Roboty koszące Smart SILENO i Smart SILENO+ zapewniają precyzyjne i ciche koszenie trawnika. Same rozpoznają i pokonują wąskie przejścia, bez konieczności dodatkowego programowania. Dodatkowo mogą kosić ogród nawet gdy pada deszcz. Precyzyjne noże równo przycinają trawę, dzięki systemowi SensorCut koszą trawnik bez efektu pasów. Prosta regulacja wysokości koszenia nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Drobne ścinki pozostaną na trawniku jako naturalny nawóz. Funkcja alarmu i kod PIN skutecznie chronią urządzenie przed kradzieżą. Smart SILENO nadaje się do trawników o powierzchni do 1000 m2, Smart SILENO+ kosi do 1300 m2.

Zobacz Smart Sileno Zobacz Smart Sileno+

robotmaaier
 
Gardena Smart Sensor

Inteligentny czujnik

Inteligentny czujnik mierzy wilgotność gleby w pobliżu korzeni roślin i dostarczając ważnych informacji do sterownika nawadniana. Czujnik zasilany jest bateryjnie i może pełnić również funkcję lokalnej stacji pogodowej dla roślin. Dane na temat wilgotności gleby, temperatury czy aktualnego nasłonecznienia pomogą lepiej zarządzać systemem nawadniania czy automatycznym koszeniem trawnika, co powinno pozytywnie wpłynąć na oszczędzanie wody i energii.

Zobacz inteligentny czujnik nawadniania

  

Smart hydrofor elektroniczny

Samrt hydrofor elektroniczny marki Gardena zapewnia w pełni automatyczne zaopatrzenie w wodę w domu i ogrodzie. Automatyczna pompa o mocy 1300 W ze zintegrowanym dokładnym filtrem to szczególnie korzystne rozwiązanie dla osób posiadających fontannę lub zbiornik na deszcz. Pozwala zaoszczędzić cenną wodę pitną oraz obniżyć rachunki. Pompa bezproblemowo łączy się z systemem Gardena. Dzięki programowi niskiej objętości można łatwo pompować nawet niewielkie ilości wody.

Zobacz smart hydrofor elektroniczny

smart pressure
 
 

Zarządzaj utrzymaniem ogrodu za pomocą aplikacji Gardena

Za pomocą bezpłatnej aplikacji Gardena możesz monitorować swój ogród z dowolnego miejsca i odpowiednio dostosowywać czasy podlewania i koszenia. Aplikacja charakteryzuje się intuicyjnym interfejsem użytkownika. Prosta obsługa rozpoczyna się od uruchomienia nowego systemu Gardena i dodania urządzeń. Urządzenia można indywidualnie programować na podstawie dni tygodnia i godzin. Można ustawić priorytety w harmonogramie, np. aby tymczasowo przerwać proces koszenia w odpowiednim czasie przed rozpoczęciem podlewania. W aplikacji można również wyświetlić przegląd wszystkich pomiarów inteligentnego czujnika.

Ostatnio dodane

Koronawirus - aktualne informacje

10 dni temu

Koronawirus - aktualne informacje

Systematyczna konserwacja– przedłużenia życia maszyn i urządzeń przemysłowych

10 dni temu

Systematyczna konserwacja– przedłużenia życia maszyn i urządzeń przemysłowych

Nowe multimetry stołowe Voltcraft do zastosowań w produkcji seryjnej

10 dni temu

Nowe multimetry stołowe Voltcraft do zastosowań w produkcji seryjnej

Realizuj swoje projekty dzięki modułowi sterującemu RevPi Compact.

10 dni temu

Realizuj swoje projekty dzięki modułowi sterującemu RevPi Compact.

Promieniowanie UV-C – pomoc w walce z koronawirusem

30 dni temu

Promieniowanie UV-C – pomoc w walce z koronawirusem

Nowe etykiety energetyczne w UE

30 dni temu

Nowe etykiety energetyczne w UE

Pomiar pola elektromagnetycznego

10 mar 2021

Pomiar pola elektromagnetycznego

Nowe stacje lutownicze TOOLCRAFT serii TPS do wymagających prac przemysłowych

10 mar 2021

Nowe stacje lutownicze TOOLCRAFT serii TPS do wymagających prac przemysłowych

Poznaj nasze kategorie produktowe

10 mar 2021

Poznaj nasze kategorie produktowe

Nasze marki własne

2 mar 2021

Nasze marki własne