Wielofunkcyjne urządzenie pomiarowe - kamera termowizyjna z multimetrem Voltcraft WBM-460

Wielofunkcyjne urządzenie pomiarowe - kamera termowizyjna z multimetrem Voltcraft WBM-460

4 sie 2020

Charakterystyka kamery termowizyjnej  z multimetrem WBM-460 - wydajne testowanie i analiza

Wielofunkcyjne urządzenia pomiarowe oszczędzają czas i przestrzeń. Nowatorskie połączenie multimetru i kamery termowizyjnej 2 w 1 oferuje teraz możliwość analizowania zakłóceń w środowisku sieciowym i anomalii temperatury w bardziej komfortowy, szybszy i bardziej efektywny sposób.

Specjaliści  od konserwacji i serwisowania, inżynierowie automatyki, pracownicy działów R & D, elektronicy, technicy ogrzewania i systemów klimatyzacji lub pracownicy sektora edukacji poznają zalety narzędzia 2 w 1, VOLTCRAFT® WBM-460 i dzięki niemu ułatwią sobie pracę.

 

Bezpieczne ustawienie na powierzchni biurka: uchwyt montażowy multimetru z kamerą termowizyjną VOLTCRAFT® WBM-460 można łatwo złożyć i wyjąć. W ciemnych obszarach roboczych zintegrowane światło LED z tyłu urządzenia zapewnia dobrą widoczność. Kolorowy wyświetlacz pokazuje problematyczne wartości temperatury na bezpiecznikach i przełącznikach. Wszystko dzięki bezkontaktowemu pomiarowi i obrazowaniu termicznemu. Kompleksowy zestaw składający się z multimetru z kamerą 2 w 1, przewodów pomiarowych, baterii litowo-jonowej, zasilacza AC / DC, czujnika temperatury, adaptera, karty SD, paska z magnesem i wytrzymałej walizki.

 

Urządzenie Voltcraft WBM-460 sprytnie łączy ręczny multimetr cyfrowy i kamerę termowizyjną w jednym instrumencie. Dwa niezbędne funkcjonalne systemy pozwolą na pomiar i wizualizację danych dotyczących prądu, napięcia, rezystancji  i wizualizację obrazów termicznych - oszczędzając miejsce, czas i pieniądze.

Korzyści:

  • Bezdotykowy pomiar temperatury z obrazowaniem termicznym o rozdzielczości 80 x 80 px
  • Ochrona przed wodą (IP65) i upadkiem  z wysokości 3 m
  • Dokładne wartości pomiarowe TrueRMS i wyświetlaczowi z 6000 zliczeń
  • Duży, nowoczesny wyświetlacz graficzny i latarka LED
  • Zawiera czujnik temperatury typu K

Kamera termowizyjna 2 w 1 – różne przydatne funkcje, doskonała wizualizacja termiczna

Poręczny multimetr z kamerą termowizyjną WBM-460 przeznaczony jest do pomiaru i wyświetlania wielkości elektrycznych w kategorii pomiarowej CAT IV do maks. 600 V lub CAT III do maks. 1000 V. Umożliwia szybką i dokładną diagnostykę usterek na miejscu. Wyposażony w dwanaście funkcji pomiarowych, pozwala na zbieranie mierzonych danych, takich jak prąd zmienny  i prąd stały do ​​maks. 10 A, napięcie AC i DC do maks. 1000 V, rezystancja do 60 MΩ,  a także na kontaktowy pomiar temperatury od -40 do 1000°C za pomocą czujnika typu K, test ciągłości (<10 Ω akustyczny), pojemność do 6000 μF, test diody, częstotliwość do 10 MHz, cykl pracy (duty cycle). Ponadto służy do bezstykowego wykrywania napięcia  230 V AC (NCV) oraz bezdotykowego pomiaru temperatury w podczerwieni w zakresie od -20 do +260°C, z wykorzystaniem technologii  obrazowania termicznego.

Funkcje pomiarowe są ustawiane za pomocą praktycznego przełącznika obrotowego, dzięki Auto Range wybór zakresów pomiarowych jest w dużej mierze automatyczny. Kamera termowizyjna w podczerwieni o rozdzielczości 80 x 80 pikseli o wysokim kontraście pozwala na dokładną reprezentację rozkładu temperatury w badanych obiektach i powierzchniach. Ma możliwość wyrównania wartości  maks, min i center. Filtr dolnoprzepustowy zapewnia  precyzyjny pomiar sygnałów o zmiennej częstotliwości. Dzięki ekranowi LCD o przekątnej 6,1 cm (2,4”) urządzenie zapewnia  doskonałą prezentacją obrazu termowizyjnego. Bardzo duże liczby są łatwe do odczytania. Wyświetlacz pokazuje czterocyfrowe wartości do 5999 (6000 zliczeń) - niezależnie od tego, gdzie znajduje się przecinek. Funkcje takie jak mozłiwość automatycznego wyłączania zasilania, min. / maks. i funkcja wartości średniej, zatrzymania danych (hold) oraz wskazanie niskiego poziomu naładowania baterii sprawiają, że Voltcraft WBM 460 to praktyczny, wygodny i niezbędny instrument do zastosowania w wielu profesjonalnych aplikacjach.

Zastosowanie kamery termowizyjnej Voltcraft

Urządzenie pomaga wykryć nadmiernie grzejące się elementy takie jak łożyska, co może wskazywać zbliżającą się awarię i uszkodzenie silnika i we wczesnym etapie zweryfikować parametry elektryczne wskazujące na usterkę. W technologii klimatyzacji zapewnia kontrolę instalacji i czynnika chłodniczego i pozwala zmierzyć stan systemów. Ponadto multimetr z kamerą marki Voltcraft może sprawdzić się w kontroli zasilania i  reprezentować warunki obciążenia między fazami elektrycznie i termicznie. W laboratoriach rozwojowych urządzenie zapewnia cenne informacje  w zakresie wykonywania różnych zadań pomiarowych i wczesnej wizualizacji gromadzenia się ciepła w obudowach.

Wydajny cyfrowy multimetr jest idealnym narzędziem do precyzyjnej analizy i szybkiego usuwania złożonych usterek w aplikacjach wysokiego i niskiego napięcia.

Ponadto cyfrowy miernik z funkcją pomiaru termowizyjnego oferuje opcję szybkiego i łatwego identyfikowania anomalii temperatury i obszarów problemowych. Pomiar temperatury jest bezstykowy. Jest to duża zaleta podczas diagnostyki niebezpiecznych obszarów - użytkownik może mierzyć bezdotykowo urządzenia bez narażania się na niebezpieczeństwo: sprawdzać temperaturę pracujących maszyn i transformatorów lub takich części, jak bezpieczniki, kable, złącza i przełączniki.


Diagnostyka systemów klimatyzacyjnych za pomoca VOLTCRAFT WBM-460

Fot. Możliwość diagnostyki systemów klimatyzacji


Uzyskiwanie  średnich wartości, jeśli chodzi o pomiary niezrównoważonych/niesymetrycznych prądów, należy do przeszłości. Multimetr VOLTCRAFT® WBM-460 zapewnia  pomiar prawdziwej wartości skutecznej True RMS. Dzięki temu można zmierzyć niestandardowe napięcia i prądy odbiegające od podstawowej postaci fali sinusoidalnej - aż do częstotliwości 1 kHz. Napięcia niesymetryczne są najczęściej spotykane w regulatorach mocy, takich jak ściemniacze, regulatory prędkości, taktowane regulatory zegarowe, ładowarki impulsowe lub elektroniczne kontrolery prędkości w modelarstwie.

Szczególnie praktyczna jest zintegrowana lampa LED znajdująca się z tyłu urządzenia, zapewniająca optymalne oświetlenie ciemnych obszarów (np. szaf sterowniczych). Tylny wspornik montażowy umożliwia bezpieczne ustawienie urządzenia. Końcówki pomiarowe można zamocować w tylnych uchwytach i bezpiecznie przechowywać. Ponadto dla pomiaru w szafie sterowniczej jedna z końcówek pomiarowych jest przymocowana, aby zapewnić większą swobodę ruchów. WBM-460 cechuje się stopniem ochrony IP 65/DIN. Dzięki temu deszcz, śnieg, a nawet strumienie wody nie zniszczą systemu pomiarowego. Oznacza to, że urządzenie może być bezpiecznie używane i przechowywane  nawet w miejscach o wysokiej wilgotności.

 

Latarka dołączona do kamery Voltcraft WBM-460

Fot. Funkcjonalna latarka umożłiwiająca badanie w szafach rozdzielczych

Kompleksowy zestaw pomiarowy

Zestaw zawiera multimetr z kamerą termowizyjną WBM-460, dwa zabezpieczone przewody testujące z osłonami CAT III / IV, czujnik temperatury (-40 do +230° C, typ K), adapter pomiarowy temperatury (gniazdo typu K), akumulator litowo-jonowy (18500-2S, 7.4V 1500mAh), ładowarkę biurkową, jeden ścienny zasilacz / wtyk US, trzy zasilacze prądu zmiennego (UE, GB, AU), jeden magnetyczny uchwyt, jedną karta pamięci microSD 8 GB z adapterem SD, naklejkę ostrzegawczą i kompaktową walizkę transportową.

Polecane produkty:

Polecane kategorie:

Polecane akcesoria:

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]. Dziękujemy - Zespół Conrad.

Ostatnio dodane

Koronawirus - aktualne informacje

12 dni temu

Koronawirus - aktualne informacje

Systematyczna konserwacja– przedłużenia życia maszyn i urządzeń przemysłowych

12 dni temu

Systematyczna konserwacja– przedłużenia życia maszyn i urządzeń przemysłowych

Nowe multimetry stołowe Voltcraft do zastosowań w produkcji seryjnej

12 dni temu

Nowe multimetry stołowe Voltcraft do zastosowań w produkcji seryjnej

Realizuj swoje projekty dzięki modułowi sterującemu RevPi Compact.

12 dni temu

Realizuj swoje projekty dzięki modułowi sterującemu RevPi Compact.

Promieniowanie UV-C – pomoc w walce z koronawirusem

17 mar 2021

Promieniowanie UV-C – pomoc w walce z koronawirusem

Nowe etykiety energetyczne w UE

17 mar 2021

Nowe etykiety energetyczne w UE

Pomiar pola elektromagnetycznego

10 mar 2021

Pomiar pola elektromagnetycznego

Nowe stacje lutownicze TOOLCRAFT serii TPS do wymagających prac przemysłowych

10 mar 2021

Nowe stacje lutownicze TOOLCRAFT serii TPS do wymagających prac przemysłowych

Poznaj nasze kategorie produktowe

10 mar 2021

Poznaj nasze kategorie produktowe

Nasze marki własne

2 mar 2021

Nasze marki własne