Kamery termowizyjne Fluke TiS20+ i TiS60+ do wykrywania usterek w instalacjach i maszynach

Kamery termowizyjne Fluke TiS20+ i TiS60+ do wykrywania usterek w instalacjach i maszynach

1 mar 2021

Conrad Electronic rozszerza swój zakres technologii pomiarowych i testowych o kamery termowizyjne TiS20 + i TiS60 + firmy Fluke - serce profesjonalnej elektrotechniki.  Dzięki  tym profesjonanym kamerom marki Fluke  można wykryć usterki w systemach i maszynach, zanim pojawią się poważne problemy

  • Prosta, oszczędzająca czas i koszty obsługa
  • Do codziennego użytku w trudnych warunkach pracy
  • Bezdotykowy pomiar temperatury w zakresie od -20 do +400 °C

"Aby pomóc profesjonalnym użytkownikom z branży elektrycznej dostrzec rzeczy ukryte przed ludzkim okiem i rozpoznawać problemy niewykrywalne za pomocą konwencjonalnych urządzeń pomiarowych, do naszej linii produktów pomiarowych dodaliśmy kamery termowizyjne Fluke TiS20+ i TiS60+", mówi Kilian Braun, Senior Expert Product Management, Conrad Electronic. 

Podczas opracowywania tych dwóch urządzeń przenośnych skupiono się na prostej i oszczędzającej czas obsłudze. Elektrycy przemysłowi, technicy systemów HVAC i systemów chłodniczych, a także technicy konserwacyjno-serwisowi mogą wykonać zdjęcia termiczne silników lub urządzeń w szafach sterowniczych za jednym naciśnięciem przycisku, a tym samym zrealizować zadania pomiarowe szybko, łatwo, prosto i ekonomiczne ”- mówi Stefan Kohler z Fluke Germany. 

 

Kamera termowizyjna Fluke TiS20+

Dzięki poręcznej konstrukcji umożliwiającej obsługę jedną ręką i intuicyjnemu prowadzeniu użytkownika, nie jest wymagane specjalne szkolenie w zakresie dokonywania pomiarów kamerami termowizyjnymi TiS20 + i TiS60 +. Użytkownicy muszą tylko wycelować i skierować urządzenie na żądany punkt pomiarowy. Kamera automatycznie dostosowuje zakres temperatur w celu stworzenia sensownego, dwuwymiarowego obrazu rozkładu temperatur. Po naciśnięciu spustu migawki obraz jest zapisywany wraz z odpowiednimi wartościami pomiarowymi. Za pomocą dołączonego oprogramowania można zmienić kluczowe parametry w celu optymalizacji obrazu i wyróżnienia szczegółów.

Opatentowana technologia podczerwieni IR Fusion™ firmy Fluke upraszcza procesy pomiarowe, ponieważ obraz termiczny na ekranie dotykowym jest nakładany na obraz rzeczywisty, dzięki czemu użytkownicy mogą zobaczyć defekty i ich lokalizację przed wystąpieniem problemu. Wystarczy przesunąć palcem po ekranie kamery, aby dostosować intensywność mieszania obrazu termicznego.

Funkcja Fluke Connect® Asset Tagging zapewnia automatyczne przechowywanie plików obrazów termowizyjnych, dzięki czemu użytkownicy kamer nie muszą już spędzać czasu przy komputerze, sortując obrazy termiczne lub przenosząc i zmieniając nazwy plików w biurze do różnych katalogów. Wszystko, co musisz zrobić, to zeskanować kod QR lub kod kreskowy w systemie i wykonać zdjęcia termiczne z datą i godziną. Oprogramowanie automatycznie sortuje obrazy termiczne według urządzeń lub systemów.

Przy pomocy TiS20+ możliwy jest pomiar w zakresie od -20 do +150 °C z dokładnością do ±2 °C. Rozdzielczość obrazu termicznego wynosi 120 x 90 (10.800 pikseli). TiS60+ jest przeznaczony do pracy w zakresie temperatur od -20 do +400 °C i oferuje rozdzielczość 320 x 240 pikseli (76 800 pikseli).

Kamera TiS60 + zapewnia wymaganą rozdzielczość ze stałą ostrością, dzięki czemu użytkownicy mogą wykonywać wysokiej jakości zdjęcia z większej odległości, nawet jeśli nie mają doświadczenia w termografii lub jeśli aparat jest używany przez osoby z różnymi umiejętnościami w tym zakresie. Dzięki TiS60 + użytkownicy otrzymują wszystko, czego potrzebują, aby określić podstawowe wartości swoich urządzeń i systemów, stworzyć program konserwacji zapobiegawczej i skonfigurować standardowe prace. Dzięki oprogramowaniu Fluke Connect ™ można generować profesjonalne raporty w ciągu kilku minut oraz w pełni zbierać dane radiometryczne dla określonych programów konserwacji.

Oba urządzenia posiadają ekran LCD o przekątnej 8,9 cm, są bryzgoszczelne i pyłoszczelne zgodnie z IP54, mają solidną konstrukcję i nadają się do codziennego użytku.

 

  Kamera termowizyjna TiS20+ Kamera termowizyjna TiS60+
Zakres pomiarów temperatury od -20°C do 150°C od -20°C do 400°C
Czułość termiczna (NETD) 60 mK 45 mK
Rozdzielczość obrazów w podczerwieni 120 x 90 (10 800 pikseli) 320 x 240 (76 800 pikseli)
Szybkość klatek 9 Hz lub 30 Hz 9 Hz lub 30 Hz
Pole widzenia 50° w poziomie, 38° w pionie 34,1° w poziomie, 25,6° w pionie
Zakres widma podczerwieni od 8 μm do 14 μm  od 7,5 μm do 14 μm
Minimalna odległość ogniskowania 50 cm 46 cm
Ustawianie ostrości Stała ogniskowa Stała ogniskowa
Kompensacja odbitej temperatury tła na wyświetlaczu  Tak Tak
Wyświetlacz Poziomy 3,5-calowy wyświetlacz LCD z ekranem dotykowym 3,5-calowy wyświetlacz LCD 320 x 240 (w orientacji poziomej)
Zgodność z aplikacją Fluke Connect Tak Tak
Opcjonalne oprogramowanie Fluke Connect Assets Nie Tak
Technologia IR Fusion® Tak Tak
Wskaźnik laserowy Nie Tak
Znaczniki punktów definiowane przez użytkownika Nie 3
Pola pomiarowe definiowane przez użytkownika  Nie Pole pomiarowe z możliwością powiększania i zmniejszania
Palety kolorów Palety kolorów Palety standardowe i Palety Ultra Contrast
Pamięć Pamięć wewnętrzna o pojemności 4 GB i gniazdo na opcjonalną kartę microSD o pojemności do 32 GB Wewnętrzna pamięć o pojemności 4 GB i karta microSD o pojemności 4 GB
Notatki głosowe Nie Tak
Odporność na upadek z 2 metrów  z 2 metrów 
Czas pracy akumulatorów Co najmniej 16 godzin ciągłej pracy, bez Wi-Fi 4 godziny ciągłej pracy na jednym zestawie akumulatorów
Oszczędzanie energii  Automatyczne wyłączenie: 5, 10, 15 i 20 minut lub nigdy Do wyboru przez użytkownika


 

Ostatnio dodane

Koronawirus - aktualne informacje

12 dni temu

Koronawirus - aktualne informacje

Systematyczna konserwacja– przedłużenia życia maszyn i urządzeń przemysłowych

12 dni temu

Systematyczna konserwacja– przedłużenia życia maszyn i urządzeń przemysłowych

Nowe multimetry stołowe Voltcraft do zastosowań w produkcji seryjnej

12 dni temu

Nowe multimetry stołowe Voltcraft do zastosowań w produkcji seryjnej

Realizuj swoje projekty dzięki modułowi sterującemu RevPi Compact.

12 dni temu

Realizuj swoje projekty dzięki modułowi sterującemu RevPi Compact.

Promieniowanie UV-C – pomoc w walce z koronawirusem

17 mar 2021

Promieniowanie UV-C – pomoc w walce z koronawirusem

Nowe etykiety energetyczne w UE

17 mar 2021

Nowe etykiety energetyczne w UE

Pomiar pola elektromagnetycznego

10 mar 2021

Pomiar pola elektromagnetycznego

Nowe stacje lutownicze TOOLCRAFT serii TPS do wymagających prac przemysłowych

10 mar 2021

Nowe stacje lutownicze TOOLCRAFT serii TPS do wymagających prac przemysłowych

Poznaj nasze kategorie produktowe

10 mar 2021

Poznaj nasze kategorie produktowe

Nasze marki własne

2 mar 2021

Nasze marki własne