Nowe komponenty Würth Elektronik

Nowe komponenty Würth Elektronik

8 sie 2018

Würth Elektronik to jedna z największych firm w Europie produkująca komponenty pasywne oraz elementy elektromechaniczne. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów, zarówno w postaci układów SMD, jak i komponentów przeznaczonych do montażu przewlekanego.

Wśród elementów elektronicznych biernych firmy Würth Elektronik znaleźć można wiele ciekawych modeli, które świetnie sprawdzają się np. w układach wielkich częstotliwości.

Asortyment nowych komponentów Würth Elektronik:

  • cewki
  • dławiki
  • transformatory
  • obudowy ekranowe
  • filtry ferrytowe z technologią klucza

Cewki

Gromadzą energię w wytwarzanym polu magnetycznym, tworząc w połączeniu z kondensatorami obwód rezonansowy. Składają się ze zwojów drutu lub innego przewodnika nawiniętych na rdzeń karbonylkowy, ferrytowy lub szczelinę powietrzną. Zapewniają mniejsze straty sygnału, filtrują zakłócenia EMI oraz służą do utrzymywania stałego prądu w obwodzie elektrycznym o zmiennym napięciu.

Cewki wysokoprądowe WE-ACHC firmy Würth wyposażone są w płaski drut i przeznaczone są do zastosowań o wysokiej częstotliwości. Dostępne są w rozmiarach 1010 i 1212 oraz o różnych wartościach indukcyjności. Etykieta cewki umożliwia montaż pick & place. Stosowane są w regulatorach napięcia RF, filtrach o wysokiej mocy i urządzeniach wysokoprądowych.

Cewki z serii WE-PD2 to niskoprofilowane elementy indukcyjne przeznaczone do lutowania rozpływowego. Ich zaletami są:

- niskie tolerancje przy wysokich wartościach indukcyjności

- niska rezystancja DC.

Idealnie nadają się do zastosowania w przetwornicach DC-DC oraz do przełączania regulatorów o niskim napięciu roboczym (komputer, laptop, telefony komórkowe). Występują w kilkunastu wariantach  indukcyjności.

Komponenty wurth electronik

Fot. Komponenty Würth Elektronik

Dławiki

Gromadzą energię pola magnetycznego, przez co wykorzystywane są do filtracji zakłóceń o wysokich częstotliwościach. Zapobiegają nagłym zmianom natężenia prądu elektrycznego oraz służą do ograniczenia prądu przemiennego bez strat mocy.

Podwójne dławiki Würth z serii WE-DPC HV są najmocniejszymi ekranowanymi cewkami SMD z dwoma identycznymi uzwojeniami i z izolacją 1,5 kV. Nowo opracowany materiał rdzeniowy MnZn zmniejsza straty rdzenia nawet o 30% w porównaniu do klasycznych produktów.

Dławiki z kompensacją prądu z serii WE-LPCC to urządzenia przeznaczone do stosowania w konwerterach AC / DC, sterownikach sieci LED i sterownikach przełączających, w których wymagany jest prąd wysokiego napięcia i prąd zmianowy. Serię wyróżnia wysokość obudowy: jest ona do 60% niższa niż w porównywalnych produktach.

Transformator WE-LAN ​​AQ

Transformator cechuje się bardzo płaską obudową (4 mm) oraz dobrymi właściwościami lutowania poprzez zastosowanie pozłacanych elementów. Jest kompatybilny z innymi produktami LAN oraz zgodny z większością układów scalonych do aplikacji Ethernet, takich jak Microchip, Texas Instruments, Broadcom i Linear Technology. Odpowiedni do pracy w temperaturze od -40°C do +85°C.

Obudowy ekranowane

Obudowy ekranujące Würth chronią płytki PCB przed promieniowanie EMI. Składają się z dwóch części: ramy z siatki lutowniczej i zdejmowanej pokrywy. Rama dostępna jest w wersji do montażu przewlekanego (THT) i powierzchniowego (SMD). Seria WE-SHC chroni wejścia RF, wzmacniacze, a także oscylatory i komponenty wrażliwe na EMC w plastikowych obudowach.

Filtry ferrytowe z zabezpieczeniem z serii STAR-TEC Snap

Filtry ferrytowe z serii STAR-TEC Snap wyposażone są w system kabli prefiksowych zapewniający prosty proces montażu kabli, a blokada zabezpieczająca z opatentowaną technologią klucza STAR-TEC zapobiega nieupoważnionemu usunięciu ferrytu z kabla. Przeznaczone są do mocowania na okrągłe kable o średnicy od 3,5 mm do 25 mm. Ferryt jest wielokrotnego użytku, dzięki czemu idealnie nadaje się do prac w laboratoriach EMC.

Polecane produkty:

Polecane kategorie:

Polecane akcesoria:

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected] Dziękujemy - Zespół Conrad.