Nowy oscyloskop cyfrowy VOLTCRAFT DSO-6102WIFI

Nowy oscyloskop cyfrowy VOLTCRAFT DSO-6102WIFI

19 cze 2019

Oscyloskop cyfrowy VOLTCRAFT DSO-6102WIFI to funkcjonalne urządzenie doskonale sprawdzające się w zastosowaniach profesjonalnych, szczególnie przystosowane do pomiarów laboratoryjnych oraz prac badawczo-rozwojowych. Posiada możliwość obsługi funkcji zdalnego sterowania Wi-Fi, wyświetlania kształtu fali   w  czasie rzeczywistym na  komputerze lub telefonie komórkowym.

Oscyloskop, generator funkcji i multimetr w jednym

  • Urządzenie posiada zintegrowany arbitralny generator funkcyjny DDS i funkcje multimetru cyfrowego. Dzięki wbudowanemu jednokanałowemu generatorowi funkcji 25 MHz sygnały mogą być podawane do testowanego obwodu i natychmiast dostępne za pomocą oscyloskopu. Generator funkcyjny może być obsługiwany za pomocą dotykowego panelu lub tradycyjnie za pomocą pokrętła. Daje możliwość tworzenia własnych przebiegów i ich zapisywania.
  • Wbudowany multimetr cyfrowy oferuje możliwość pomiaru rezystancji i pojemności, testu diody i ciągłości, a także posiada funkcję rejestratora danych. Połącznie tych funkcji sprawia, że oscyloskop DSO-6102WIFI idealnie sprawdzi się podczas prac badawczych.

Funkcje oscyloskopu VOLTCRAFT DSO-6102WIFI

Pamięć i pasmo przenoszenia

Precyzyjne pomiary zapewniają optymalne parametry oscyloskopu. Pomiary wykonywane są za pomocą 2 dostępnych kanałów. Głębokość pamięci na kanał to 40000 kpts. Pasmo przenoszenia i częstotliwość próbkowania wynosi 100 MHz przy 1 GS/s.

Funkcja Wi-Fi

Zmierzone  sygnały mogą być wyświetlane zarówno na  wyświetlaczu,  jak również przez USB i kabel sieciowy w komputerze oraz bezprzewodowo poprzez sieć WI-FI, na urządzeniu z systemem Android.

Widok temperatury barwowej

Przy różnych częstotliwościach powtarzające przebiegi są reprezentowane przez częstotliwości w kolorach tęczy.

Czytelny ekran dotykowy 20"

Ekran dotykowy Multitouch o przekątnej 20” (20,32 cm) z barwnym wyświetlaczem LCD o rozdzielczości 800 x 600 pikseli zapewnia czytelne wyświetlanie danych i dzięki temu szybki odczyt.

  • Przesuwanie i powiększanie jest tak intuicyjnie jak na smartfonie lub tablecie.
  • Wszystkie zapisane dane mogą zostać wyświetlone zarówno na wyświetlaczu, jak i na komputerze, przez podłączenie złącza USB.
  • Szybki system pomocy dostępny bezpośrednio na wyświetlaczu znacząco usprawnia pracę.

Oscyloskop cyfrowy VOLTCRAFT DSO-6102WIFI

Fot. Oscyloskop cyfrowy VOLTCRAFT DSO-6102WIFI

Interfejsy

DSO-6102 WIFI posiada interfejsy USB, Host USB, LAN i złącze żeńskie bananowe z uziemieniem, które pozwalają na swobodnaą rejestrację, transmisję i przetwarzanie danych.

Wszystkie wyniki pomiarów i zawartość ekranu można przesyłać, za pomocą USB lub sieci bezprzewodowej LAN do komputera i przechowywać w celach dokumentacyjnych. Wbudowany multimetr może zapisywać serie danych na nośniku USB w celu ich dalszego przetwarzania w programie Excel. Wyjście USB jest kompatybilne z Pict Bridge, co umożliwia drukowanie danych przesyłanych z oscyloskopu poprzez bezpośrednie połączenie z drukarką, bez konieczności podłączania do komputera.

Zasilanie sieciowe lub akumulatorowe

Wbudowany akumulator litowo-jonowy zapewnia zasilanie podczas przenośnego użycia oscyloskopu, jest także pomocny w laboratorium do oddzielania od potencjału elektrycznego.

Zakres dostawy

Razem z oscyloskopem w zestawie dostarczane są:

  • kabel USB, 1 m,
  • 2 próbniki,
  • przewody pomiarowe bezpieczeństwa, 1 m,
  • oprogramowanie,
  • zapasowe bezpieczniki.

Sprawdź dokładne parametry oraz aktualną cenę oscyloskopu VOLTCRAFT DSO-6102WIFI

Polecane produkty:

Polecane kategorie:

Polecane akcesoria:

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected] Dziękujemy - Zespół Conrad.