Pirometr VOLTCRAFT IRU 500-12

Pirometr VOLTCRAFT IRU 500-12

17 sty 2019

W bogatym asortymencie urządzeń do pomiaru temperatury pojawił się nowy pirometr marki Voltcraft z funkcją latarki LED i oświetleniem UV pozwalającym wykrywać wycieki w instalacjach.

Bezpieczeństwo podczas pomiarów temperatury

Pirometr IRU 500-12 mierzy bezdotykowo temperaturę powierzchni przedmiotów, w których pomiar kontaktowy nie jest możliwy. Przykłady zastosowania to: obracające się części w układach mechanicznych, trudno dostępne miejsca, niebezpieczne części elektryczne i elementy pod napięciem itp.

Cechy Pirometru Voltcraft

Celownik laserowy z okrągłą powierzchnią pomiarową i określaniem odległości

Celownik laserowy jest dwukrotnie powielany. Koło laserowe z podziałką umożliwia dokładne ustalenie obwodu pomiaru i redukuje błędy pomiarowe. Drugi punkt laserowy działa jako wskaźnik do określenia odległości. W zależności od odległości, punkt lasera na skali porusza się w górę i w dół. Za pomocą tabeli referencyjnej na urządzeniu można określić odległość do mierzonego obiektu.

Wykrywacz nieszczelności w instalacjach chłodniczych ze światłem UV

Wbudowane oświetlenie LED UV umożliwia optyczne wyszukiwanie chłodziwa fluorescencyjnego. Dodany do środka chłodniczego środek UV jest widoczny pod światłem UV i umożliwia optyczne wyszukanie wycieków płynu chłodniczego. Wyciek może zostać optycznie zlokalizowany przez pirometr IRU 500-12.

Wbudowana latarka LED

W przypadku badania obiektów lub obszarów o słabym oświetleniu niezbędna okaże się funkcja latarki z białą diodą LED.

Ochrona optyki pomiarowej

Wbudowana osłona obiektywu chroni precyzyjnie pomiarowy układ optyczny przed uszkodzeniem i zabrudzeniem.

Zastosowanie pirometru Voltcraft IRU 500-12

Jest to idealne narzędzie do bezdotykowych  pomiarów w każdym domu, warsztacie, przy samochodzie, a także w wymagających warunkach przemysłowych. Jego funkcje sprawdzą się w szczególności podczas pomiarów w instalacjach grzewczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych lub podczas kontroli maszyn lub urządzeń. Urządzenie sprawia, że wyszukiwanie błędów w instalacjach sanitarnych staje się niewiarygodnie proste.

Powiązane kategorie:

Podobne produkty:

Polecane akcesoria:

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]. Dziękujemy - Zespół Conrad.