Wydajne stacje lutownicze TOOLCRAFT z serii ST

Wydajne stacje lutownicze TOOLCRAFT z serii ST

17 sty 2019

Stacje lutownice to element wyposażeniu warsztatu, który – w porównaniu do innych narzędzi - użytkowany jest wyjątkowo długo. Parametry nowych stacji wchodzących na rynek są o wiele lepsze niż poprzednich modeli, ale upływ czasu jest w większości przypadków obojętny dla podzespołów urządzeń, co sprawia, że stacje lutownicze są bardzo rzadko wymieniane.

Dlatego podejmując decyzję o zakupie nowego urządzenia, warto wybrać takie, którego żywotność będzie jak najdłuższa, a jednocześnie zapewniające dobre parametry lutowania, pasujące do najczęściej wykonywanych prac. Przykładem urządzeń o dobrych parametrach są stacje lutownicze Toolcraft z serii ST. Do wyboru mamy trzy łatwe w użytkowaniu podstawowe modele różniące się mocą (od 50 do 100 W) z mocnym  ceramicznym elementem grzewczym.

Precyzyjna regulacja temperatury roboczej

Analogowa regulacja temperatury w zakresie od 150 do 450°C daje możliwość precyzyjnego ustawiania temperatury roboczej.

Bezpieczne lutowanie delikatnych elementów

Każda ze stacji została wyposażona w wysokoomowe 4-milimetrowe gniazdo wyrównania potencjału, co zapewnia bezpieczne lutowanie wrażliwych elementów.  Umożliwia to podłączenie do stacji roboczej ESD lub bezpośrednie podłączenie do przewodu PE i ochronę komponentów przed zniszczeniem przez wyładowanie elektrostatyczne podczas lutowania.

Miejsce na akcesoria lutownicze

Szczególny nacisk położono na praktyczne zastosowanie urządzenia. Zadbano między innymi o miejsce na drut lutowniczy, groty lutownicze, skrętki itp., a także oddzielne podłączenie dla pompy rozlutowującej. Ułatwia to zachowanie porządku, a także utrzymanie samej stacji w stałej gotowości do pracy.

Miejsce do suchego czyszczenia grotu

Aby zapewnić czystość i schludność grotu lutowniczego stacje wyposażono w miejsce do czyszczenia na sucho. Dzięki temu możemy zawsze łatwo wyczyścić grot bez niepotrzebnego szoku termicznego oraz spadku temperatury.

Zestaw lutowniczy zawiera:

  • Stację lutowniczą

  • Stojak na lutownicę z gąbką do czyszczenia grotów
  • Kolbę lutowniczą
  • Końcówkę lutowniczą w kształcie ołówka 0,2 x 25 mm
  • Instrukcję obsługi

Produkty z serii

Powiązane kategorie:

Podobne produkty:

Polecane akcesoria:

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]. Dziękujemy - Zespół Conrad.