Przez Europę w 84 dni

Przez Europę w 84 dni

13 dni temu

Zamówienia, edukacja, cyfryzacja: podczas pierwszej europejskiej trasy "Roadshow" Conrad skupi się na technicznych potrzebach klientów B2B i instytucji edukacyjnych.

  • Od 8 września do 30 listopada ciężarówka wystatowa Conrad będzie podróżować po ośmiu krajach Europy 
  • Wreszcie osobiste spotkania: sprawdzone środki higieny umożliwiają spotkania na żywo
  • W centrum uwagi: rozwiązania dla wydajnych procesów zakupowych i cyfrowego nauczania

 „Koronawirus pokazała nam wszystkim, jak ważny jest kontakt osobisty. W czasach pandemii, kiedy możliwość wymiany informacji i rozmów na targach stała się rzadkością, postanowiliśmy przyjąć nowe podejście". Tymi słowami CEO Ralf Bühler dał sygnał do rozpoczęcia największego w prawie 100-letniej historii firmy wydarzenia związanego z mobilnymi targami Conrad. To, co wiosną tego roku zostało z powodzeniem przetestowane przez Zespół Conrad w Niemczech, będzie kontynuowane jesienią: ciężarówka Conrad  ponownie wyruszy w trasę - tym razem po całej Europie! Odwiedzonych zostanie osiem krajów, a w centrum uwagi, oprócz technologii skierowanych do sektora edukacji, znajdą się inteligentne rozwiązania w zakresie zamówień oraz trendy produktowe dla klientów B2B.

 

Conrad Sourcing Platform: wszystko z jednego źródła

Harmonogram europejskiego Roadshow jest już zaplanowany: ciężarówka wyruszy w trasę 8 września z siedziby firmy Conrad w Hirschau, a następnie odwiedzi Szwajcarię, Holandię, Francję, Niemcy, Polskę, Czechy, Austrię oraz Włochy, gdzie zakończy trasę 30 listopada (dokładne daty trasy tutaj). W programie przewidziano szereg spotkań z klientami B2B oraz przedstawicielami instytucji edukacyjnych. Zespół Conrad podczas swojej podróży skupi się przede wszystkim na wymaganiach przemysłu, rozwoju, rzemiosła, MRO i działów zakupowych. Przygotowane zostały również specjalne oferty dla szkół i uniwersytetów. „Wielu klientów zna nas jako godnego zaufania sprzedawcę technologii. Możemy jednak zrobić znacznie więcej, rozwijamy się z dostawcy skoncentrowanego na produktach w dostawcę skupionego na rozwiązaniach i oferującego szeroki zakresu usług. To właśnie o tych możliwościach Conrad Sourcing Platform chcemy opowiedzieć na żywo podczas naszego Roadshow. I naturalnie chcielibyśmy przy tej okazji poznać opinie naszych klientów, aby w przyszłości jeszcze lepiej rozwijać się zgodnie z ich potrzebami", dodaje Ralf Bühler.

Przetestowana koncepcja w czasach koronawirusa

Wiosenna akcja edukacyjna w Niemczech pokazała, że przy odpowiednim planowaniu takie wydarzenie jest możliwe również w czasie pandemii - dla zespołu Conrada był to decydujący argument za tym, aby dać zielone światło europejskiej akcji. Oczywiście zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników jest najważniejsze: w tym celu niezbędna jest przemyślana koncepcja bezpieczeństwa i higieny, jak również skrupulatne monitorowanie sytuacji pandemicznej w regionach, w których zaplanowana jest trasa. Sytuacja na miejscu decyduje zatem o tym, czy osobiste spotkania w ciężarówce mogą odbywać się według ściśle określonego harmonogramu, czy też alternatywnie na życzenie klientów poprzez wirtualne spotkania konsultacyjne.

Wszystko dla B2B: od e-procurement, przez technologię pomiarową, po IoT

Poznaj możliwości jakie oferuje Conrad w zakresie automatyzacji procesów zakupowych. Sprawdź rozwiązania IoT współpracujące z Conrad Connect i usługi B2B dostępne na Conrad Sourcing Platform. Efektywne procesy oraz proste, szybkie i kompleksowe zaspokojenie codziennych technicznych potrzeb eksploatacyjnych są dla każdego przedsiębiorstwa celem nadrzędnym. Dlatego też rozwiązania w tym zakresie będą z pewnością głównym tematem rozmów z obecnymi i nowymi klientami podczas European Roadshow. Oprócz tego zespół Conrada oczywiście przedstawi trendy produktowe wiodących marek, w tym z sektora techniki pomiarowej i zasilania. „Tematyka testowania i pomiarów odgrywa kluczową rolę dla wielu firm, które muszą spełnić wysokie wymagania dotyczące produktów i zapewnić utrzymanie procesów operacyjnych", informuje Michael Schlagenhaufer, który jest odpowiedzialny między innymi za dział techniki pomiarowych w Conrad Electronic.

Cyfrowa przyszłość: rozwiązania dla szkół

Temat cyfryzacji jest również aktualnym w sektorze edukacji. Sytuacja w szkołach jest jednak bardzo zróżnicowana. Podczas gdy w jednych placówkach, nauczanie prowadzone jest nadal w sposób całkowicie analogowy, inne szkoły pracują już z tablicami cyfrowymi i potrzebują wsparcia w zakresie innowacyjnych koncepcji nauczania. Dlatego zespół Conrad Education preferuje podejście kompleksowe: „Zapewniamy wszechstronne, zindywidualizowane wsparcie instytucjom edukacyjnym w ich projektach digitalizacji, od planowania po integrację i wdrożenie" - mówi Jonas Jubelius, Director Business Development & Education. Ta kompleksowość znajduje odzwierciedlenie w tym, co można zobaczyć w ciężarówce Conrad. Poza uzyskaniem porad na temat cyfryzacji szkół, nowoczesnych technologii dla klas, osoby zainteresowane edukacją mogą zapoznać się z kreatywnymi narzędziami STEM i rozwiązaniami do nauki programowania.

W Polsce wystawowa ciężarówka Conrad weźmie udział w Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Rozwiązań Warsaw Industry Week w dniach 8 -10.11.2021.

Ostatnio dodane

Kamera akustyczna Fluke ii910

11 dni temu

Kamera akustyczna Fluke ii910

Nowe multimetry stołowe Voltcraft do zastosowań w produkcji seryjnej

11 dni temu

Nowe multimetry stołowe Voltcraft do zastosowań w produkcji seryjnej

Kamera termowizyjna Flir C5 do zastosowań w branży budowlanej i HVAC

11 dni temu

Kamera termowizyjna Flir C5 do zastosowań w branży budowlanej i HVAC

Elektromobilność

11 dni temu

Elektromobilność

Weidmüller PROeco i PROmax - bezpieczne zasilanie w automatyce

13 dni temu

Weidmüller PROeco i PROmax - bezpieczne zasilanie w automatyce

Pomiar pola elektromagnetycznego

21 dni temu

Pomiar pola elektromagnetycznego

Unikaj wypadków elektrycznych z Kopp PRCD-S pro

25 dni temu

Unikaj wypadków elektrycznych z Kopp PRCD-S pro

Koronawirus - aktualne informacje

17 sie 2021

Koronawirus - aktualne informacje

Automatyzacja z LOGO 8.3! i bramą SIMATIC IOT2050 od Siemens

10 sie 2021

Automatyzacja z LOGO 8.3! i bramą SIMATIC IOT2050 od Siemens

Nowe rozporządzenie UE dotyczącze dronów

27 lip 2021

Nowe rozporządzenie UE dotyczącze dronów