Kamera akustyczna Fluke ii910

Kamera akustyczna Fluke ii910

11 dni temu

Wyładowania niezupełne mogą być niebezpieczne i kosztowne, jeśli nie zostaną wcześnie zlokalizowane i wykryte. Wyładowania w materiale izolacyjnym i wyładowania do powierzchni najprawdopodobniej spowodują uszkodzenie sprzętu lub wytworzenie łuku elektrycznego. Do tej pory ich kontrola była bardzo trudna i czasochłonna. Dzięki precyzyjnej kamerze akustycznej Fluke ii910, Twój zespół utrzymania ruchu może szybko zlokalizować miejsce wycieków sprężonego powietrz i próżni nawet podczas pracy urządzeń. Wyjątkowo prosta obsługa pozwala technikom po krótkim zapoznaniu się z funkcjami rozpocząć sprawdzanie wycieków podczas rutynowej konserwacji.

Wyładowania niezupełnie pojawiają się tam, gdzie występują wysokie napięcia, a różnego rodzaju usterki doprowadzają do uszkodzenia izolowanego elektrycznie obszaru izolacji. Wyładowania do materiału izolacyjnego są wynikiem przełomu wewnątrz izolacji. Wyładowania powierzchniowe wskazują na zanieczyszczoną izolacja i znajdują się poza izolacją. Mogą występować w sprzęcie wysokiego napięcia np. w systemach przemysłowych lub dystrybucyjnych oraz w sprzęcie elektrycznym wysokiego napięcia, takim jak generatory lub silniki.

Wyładowania niezupełne stanowią poważny problem, dlatego zespołu muszą monitorować izolatory, transformatory, rozdzielnice oraz linie energetyczne, aby wcześnie wykryć problemy. Niekontrolowane wyładowanie częściowe może spowodować przerwy w dostawie prądu, pożary lub eksplozje. Stanowi to nie tylko niebezpieczeństwo dla środowiska i życia ludzi, ale także wiąże się z bardzo wysokimi kosztami uszkodzenia sprzętu.

 

Kamera obrazowania akustycznego umożliwia lokalizowanie problemów za pomocą dźwięku w bardzo intuicyjny sposób. Może izolować częstotliwość wycieków nawet w bardzo hałaśliwych środowiskach produkcyjnych. Miejsce wycieku jest określone przez rozpoznanie kierunku, z którego dochodzi dźwięk na podstawie opóźnień czasowych, które pojawiają się, gdy dźwięk przechodzi przez szereg mikrofonów. Technologia SoundSight ™ ii910 przekształca dźwięki  na obraz, dzięki czemu możliwe jest szybkie zlokalizowanie problematycznych obszarów.

Fluke ii910 to ekonomiczne, bezpieczne, efektywne i wygodne narzędzie, zaprojektowane tak, aby każdy mógł z niego korzystać bez specjalnych szkoleń. Wystarczy włączyć urządzenie jednym przyciskiem i wybrać zakres częstotliwości lub pozwolić, aby urządzenie samo ustawiło właściwy. Kamera natychmiast jest gotowa do rozpoczęcia skanowania i wyszukiwania wyładowań niezupełnych lub wycieków.

Szybkie skanowanie obszaru i otoczenia oraz wysoki zakres częstotliwości 2-100 kHz ułatwiają wczesne planowanie konserwacji zapobiegawczej. Dodatkowo możliwość robienia zdjęć i nagrywania filmów pozwala na sporządzenie odpowiedniej dokumentacji z kontroli.

Fluke ii910 to doskonałe narzędzie dla elektryków wysokiego napięcia, inżynierów zajmujących się testami elektrycznymi i zespołów zaangażowanych w konserwację sieci, które stale kontrolują dystrybucję energii oraz przemysłowe urządzenia wysokiego napięcia.

Bezpieczeństwo i wytrzymałość

Podczas prac ze sprzętem wysokiego napięcia nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo. Dzięki opracowaniu połączenia określonych pozycji mikrofonów i odpowiedniego algorytmu, precyzyjna kamera akustyczna może wykryć wyładowania niezupełne z odległości 120 m. Takie rozwiązanie pozwala konserwatorowi zachować bezpieczną odległości i skutecznie wyszukiwać wszystkie problematyczne obszary.

Cechy i zalety:

 

Wykrywa, lokalizuje i analizuje wyładowania niezupełnie szybko i bezpiecznie.

Przechowywanie do 999 zdjęć i 20 plików wideo i długości do 5 minut zapewnia łatwe raportowanie.

Szeroki zakres częstotliwości ultradźwiękowych od 2 kHz do 100 kHz z zasięgiem wykrywania do 120 metrów.

 

 

Duży ekran dotykowy i intuicyjny interfejs pozwalają nawet nieprzeszkolonym użytkownikom dokonać pomiarów.

Technologia SoundSight zapewnia wizualizację dźwięku, dzięki czemu łatwo skanować i lokalizować problematyczne obszary.

Tryb PDQ™ określa względną intensywność wstrząsu wspierając użytkownika w podjęciu decyzji.

 

Podczas mobilnych targów Conrad "Roadshow" będzie można zobaczyć kamerę Flukę ii910 na żywo i zapoznać się z jej możliwościami.  Zapraszamy!

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych tutaj >>  

Ostatnio dodane

Nowe multimetry stołowe Voltcraft do zastosowań w produkcji seryjnej

11 dni temu

Nowe multimetry stołowe Voltcraft do zastosowań w produkcji seryjnej

Kamera termowizyjna Flir C5 do zastosowań w branży budowlanej i HVAC

11 dni temu

Kamera termowizyjna Flir C5 do zastosowań w branży budowlanej i HVAC

Elektromobilność

11 dni temu

Elektromobilność

Weidmüller PROeco i PROmax - bezpieczne zasilanie w automatyce

13 dni temu

Weidmüller PROeco i PROmax - bezpieczne zasilanie w automatyce

Przez Europę w 84 dni

13 dni temu

Przez Europę w 84 dni

Pomiar pola elektromagnetycznego

21 dni temu

Pomiar pola elektromagnetycznego

Unikaj wypadków elektrycznych z Kopp PRCD-S pro

25 dni temu

Unikaj wypadków elektrycznych z Kopp PRCD-S pro

Koronawirus - aktualne informacje

17 sie 2021

Koronawirus - aktualne informacje

Automatyzacja z LOGO 8.3! i bramą SIMATIC IOT2050 od Siemens

10 sie 2021

Automatyzacja z LOGO 8.3! i bramą SIMATIC IOT2050 od Siemens

Nowe rozporządzenie UE dotyczącze dronów

27 lip 2021

Nowe rozporządzenie UE dotyczącze dronów