Automatyzacja z LOGO 8.3! i bramą SIMATIC IOT2050 od Siemens

Automatyzacja z LOGO 8.3! i bramą SIMATIC IOT2050 od Siemens

10 sie 2021

Conrad Sourcing Platform oferuje klientom B2B około 100 000 artykułów z dziedziny automatyki i pneumatyki, zarówno do zastosowania w przemyśle produkcyjnym, konserwacji przemysłowej, jak i w sektorze inżynierii mechanicznej. W ostatnim czasie do szerokiej oferty produktów dla aplikacji w sektorze automatyki dołączyły również nowe moduły logiczne z serii Logo! oraz bramka SIMATIC IOT2050 IoT firmy Siemens.

"Uniwersalne moduły logiczne nadają się zarówno do mniejszych zadań przełączeniowych i sterujących w sektorze techniki budowlanej, jak i do zastosowań w szafach sterowniczych, budowie maszyn i urządzeń. Dzięki Logo! 8.3 inżynierowie mają teraz jeszcze większe możliwości realizacji swoich projektów" - wyjaśnia Manuel Gschwend, Senior Expert Product Management Core w Conrad Electronic.

LOGO 8.3! Siemens: Z rozdzielni do inteligentnego świata, do chmury"

Dzięki zintegrowanemu serwerowi WWW, podłączone obciążenia mogą być monitorowane i kontrolowane przez WLAN lub Internet za pomocą modułu dodatkowego LOGO! CMR. Strony internetowe mogą być projektowane za pomocą edytora LOGO! Web Editor, nawet bez znajomości HTML. Dodatkowe moduły umożliwiają również komunikację GSM lub GPS oraz integrację z systemem zarządzania budynkiem KNX. Niezależnie od tego, czy jest to analiza danych czy przechowywanie powiadomień lub alarmów - dzięki połączeniu z chmurą, które jest teraz dostępne w LOGO! 8.3, dane systemowe są zapisywane tam, gdzie jest to wymagane. Ta zmiana paradygmatu umożliwia modułom logicznym dostęp do zebranych danych i obsługę ich na żywo, przy zachowaniu pełnej sprawności maszyn i instalacji. Dzięki połączeniu z chmurą Logo! 8.3 oferuje teraz użytkownikom jeszcze więcej możliwości zastosowań i obszarów użytkowania.

 

Moduł podstawowy  Logo! 8 wyposażony  jest  w osiem wejść i cztery wyjścia cyfrowe, cechuje się niewielką szerokością montażową wynoszącą tylko 72 mm. W modułach zintegrowane są liczne funkcje, takie jak przekaźnik impulsowy, stycznik pomocniczy, przekaźnik czasowy i wiele innych, które można łączyć na różne sposoby. Programy przełączające mogą być łatwo tworzone i symulowane na komputerze. Zintegrowany interfejs Ethernet umożliwia połączenie w sieć kilku urządzeń  Logo! do maksymalnej rozbudowy 88 DE, 80 DA, 40 AE i 24 AA.

Siemens Simatic IOT2050: innowacyjna brama IoT

Firma Siemens opracowała SIMATIC IOT2050, aby połączyć nowe i istniejące zakłady z systemami opartymi na chmurze i Przemysłowym Internecie Rzeczy (IoT). Brama IoT zawiera wszystko, co jest potrzebne do połączenia z cyfrowymi obszarami. Dodatkowo SIMATIC IOT2050 skraca czas rozruchu i zwiększa wydajność instalacji poprzez inteligentne przetwarzanie danych.

Typowym scenariuszem zastosowania SIMATIC IOT2050 jest prewencyjna konserwacja maszyn i łączenie produkcji z poziomem ERP (Enterprise Resource Planning). Istotne wskaźniki są oceniane, a zbliżające się oznaki zużycia wykrywane na wczesnym etapie, co jednocześnie minimalizuje kosztowne przestoje systemów produkcyjnych.

SIMATIC IOT2050 oferuje prosty i opłacalny sposób podłączenia każdego zakładu produkcyjnego do świata Internetu Rzeczy. Wraz z planowaną funkcjonalnością Edge, SIMATIC IOT2050 może być łatwo zintegrowany z rozwiązaniami Industial Edge firmy Siemens. Dzięki zainstalowanemu systemowi operacyjnemu SIMATIC Industrial OS w wersji Advanced, czas uruchomienia również został skrócony.

SIMATIC IOT2050 rejestruje, przetwarza i zapisuje wszystkie istotne dane. W ten sposób brama IoT pomaga uczynić produkcję bardziej elastyczną, niezawodną i wydajną. Dane są przesyłane do narzędzia analitycznego opartego na chmurze, a następnie ocenione i  przesyłane z powrotem z chmury do systemu utrzymania produkcji. Ciągła wymiana danych zamyka cykl sterowania w celu optymalizacji częstotliwości konserwacji w zakładzie produkcyjnym.

Dowiedz się więcej o SIMATIC IOT2050

Projekt digitalizacji z Conrada Connect dla firmy Bornemann Gewindetechnik

Niedawno z pomocą Conrad Sourcing Platform i nowych komponentów firmy Siemens udało się z sukcesem wdrożyć projekt digitalizacji dla Bornemann Gewindetechnik. Ta rodzinna firma z siedzibą w Delligsen (Niemcy) produkuje specjalne gwinty dla przemysłu. Wykorzystuje platformę Conrad Connect do precyzyjnego rejestrowania i monitorowania aktualnego stanu produkcji,  np. w przypadku przestoju maszyn, firma może szybko zareagować i skrócić czas zatrzymania  produkcji.  IOT2050 działa jak chmura obliczeniowa - urządzenie odbiera dane z różnych czujników, następnie je przetwarza i przekazuje za pośrednictwem nowego interfejsu MQTT z Conrad Connect bezpośrednio do chmury, gdzie dane są dalej przetwarzane.

 

Conrad Connect: Inteligentna automatyzacja dla firm
Platforma IoT firmy Conrad Electronic obsługuje już integrację nowych bram IoT firmy Siemens. Conrad Connect, jako jedna z wiodących platform IoT w Europie, wspiera szybko rozwijający się ekosystem skupiony obecnie wokół ponad 130 znanych marek. Firmy korzystają z platformy jako usługi, aby zaoferować swoim klientom proste rozwiązania i opracować nowe cyfrowe modele biznesowe, w takich obszarach jak zarządzanie energią, elektromobilność, produkcja, handel detaliczny i zarządzanie budynkami.

Dowiedz się więcej o Conrad Connect

Ostatnio dodane

Conrad Electronic – autoryzowany dystrybutor produktów Festo

8 dni temu

Conrad Electronic – autoryzowany dystrybutor produktów Festo

Wystawowa ciężarówka Conrad na targach Warsaw Industry Week

8 dni temu

Wystawowa ciężarówka Conrad na targach Warsaw Industry Week

Conrad został autoryzowanym dystrybutorem Arduino®

8 dni temu

Conrad został autoryzowanym dystrybutorem Arduino®

Elektromobilność

8 dni temu

Elektromobilność

Kamera akustyczna Fluke ii910

23 dni temu

Kamera akustyczna Fluke ii910

Kamera termowizyjna Flir C5 do zastosowań w branży budowlanej i HVAC

23 wrz 2021

Kamera termowizyjna Flir C5 do zastosowań w branży budowlanej i HVAC

Nowe multimetry stołowe Voltcraft do zastosowań w produkcji seryjnej

9 wrz 2021

Nowe multimetry stołowe Voltcraft do zastosowań w produkcji seryjnej

Weidmüller PROeco i PROmax - bezpieczne zasilanie w automatyce

7 wrz 2021

Weidmüller PROeco i PROmax - bezpieczne zasilanie w automatyce

Pomiar pola elektromagnetycznego

30 sie 2021

Pomiar pola elektromagnetycznego

Unikaj wypadków elektrycznych z Kopp PRCD-S pro

26 sie 2021

Unikaj wypadków elektrycznych z Kopp PRCD-S pro