Skoncentruj się na technologii inteligentnego budynku

Skoncentruj się na technologii inteligentnego budynku

22 maj 2020

W drugim kwartale 2020 roku Conrad Electronic koncentruje się na najnowocześniejszych technologiach wyposażenia budynków. Obecnie nasza oferta obejmuje około 380 000 produktów technologii budynkowej i kompleksowy asortyment wielu wiodących producentów, takich jak Brennenstuhl, Bachmann, Siemens, Schneider Electric, WAGO, Phoenix Contact, Lapp, Homematic IP i AVM. Poza najnowszą linią produktów, Conrad oferuje także oferty specjalne i przedstawia różne przykłady zastosowań innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie technologii modernizacji budynków, które zwiększają wydajność i obniżają koszty.

Conrad, jako dystrybutor B2B posiada szeroki asortyment produktów elektrotechnicznych do inteligentnego, energooszczędnego dostarczania energii i sterowania budynkami. Oferta obejmuje rozwiązania dla technologii budowy sieci, systemy sterowania żaluzjami i roletami, rozbudowany asortyment przełączników, wiele opcji domofonów i zarządzania energią oraz oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne. Dzięki nowoczesnym technologiom automatyki budynkowej możliwe jest wygodne sterowanie, regulowanie, monitorowanie i konfiguracja wszystkich dostępnych funkcji.


Liczne programowalne sterowniki logiczne (PLC), technologię sieciowe i rozwiązania inteligentnego budynku dostępne w ofercie Conrad można dostosować do swoich wymagań podczas opracowywania inteligentnych, podłączonych do sieci i elastycznych rozwiązań automatyki budynkowej.

Asortyment technologii sterowania obejmuje następujące kategorie produktów: małe sterowniki, sterowniki PLC, zasilacze na szynę DIN, moduły I / O, moduły interfejsów i panele HMI oraz umożliwia łączenie systemów technicznych w nowoczesnych budynkach.

Conrad zapewnia również odpowiednie rozwiązania dla sektora technologii sieciowych. Dzięki switchom, adapterom / kartom Wi-Fi, wzmacniaczom sygnału Wi-Fi, routerom i produktom Powerline instalatorzy mogą korzystać zarówno z technologii przewodowej, jak i bezprzewodowej.

Asortyment Conrad dla inteligentnych budynków obejmują szereg przełączników zdalnego sterowania oraz szeroką gamę siłowników do okien i drzwi. W nowoczesnych rozwiązaniach automatyzacji pomieszczeń produkty te pozwalają na dokładne dostosowanie techniki bezpieczeństwa, oświetlenia i ochrony przeciwsłonecznej do indywidualnych wymagań.

Od wymiany poszczególnych komponentów i części w projektach renowacyjnych po kompleksowe nowe koncepcje, Conrad oferuje  profesjonalne rozwiązania dla instalacji w budynkach, takie jak materiały elektroinstalacyjne, szafy rozdzielczych, kable i przewody oraz  technologia prądu trójfazowego, zapewniające efektywną eksploatację.

„Rozumiemy potrzebę większego bezpieczeństwa naszych klientów i uważamy to za jedną z kluczowych kwestii do rozwiązania”, mówi Ralf Bühler, CSO w Conrad Electronic. ”W związku z tym nasza oferta w zakresie technologii bezpieczeństwa zapewnia rozwiązania do monitoringu wideo, radiowe systemy alarmowe oraz systemy kontroli dostępu znanych producentów”

Optymalne koncepcje oświetleniowe dla wydajnej pracy przynoszą firmom długotrwałe korzyści i mogą być realizowane przy użyciu szerokiej gamy technologii oświetleniowej dostępnej w Conrad. Oferta obejmuje lampy ścienne i sufitowe, jak również systemy szynowe, oświetlenie zewnętrzne i energooszczędne.  

Zobacz przegląd pełnej gamy urządzeń technologii budynkowej dostępnej w Conrad >