Technika pomiarowa w zakresie szkoleń, nauczania i badań

Technologia pomiarów jest integralną częścią wielu profili zawodowych.  Wydajna rozwiązania pomiarowe firmy Conrad zapewniają wszystko czego potrzebujesz dla idealnego miejsca pracy oraz nauki. Bezpieczeństwo jest tu najwyższym priorytetem.

  • Przyrządy pomiarowe, które myślą przyszłościowo
  • Dokładne wyniki bez błędów
  • Podwójnie izolowane przewody testowe
  • Zatwierdzone dla wysokich kategorii pomiarowych

      

https://www.conrad.pl/binaries/content/gallery/ccpjunior/banners/landing-pages/single-pages/badania-i-pomiary/volcraft-szkolenia/02.jpg

Szkolenia zawodowe

W branży elektrycznej i motoryzacyjnej szczególne wymagania stawiane są przyrządom pomiarowym. Multimetr Voltcraft VC-271 idealnie nadaje się do przeprowadzania szkoleń dzięki bezpiecznikowi samoresetującemu (zakres pomiarowy do 400mA) i wyświetlaczowi przyporządkowania gniazd pomiarowych (w zależności od wybranej zmiennej pomiarowej). 
Nasz wyjątkowy miernik cęgowy VC-337 z bardzo wąskimi cęgami pomiarowymi może być stosowany zarówno w branży motoryzacyjnej, jak i elektrotechnicznej. Wąskie szczęki szczypiec umożliwiają dokonywanie pomiarów bezpośrednio w skrzynce rozdzielczej np. na wyłącznikach automatycznych oraz na przewodach zasilających odbiorniki w samochodzie (zakres pomiarowy A/DC 40A).  Oscyloskop cyfrowy DSO-1062D może być używany do pomiarów w systemach magistrali i do wyświetlania sygnałów na czujnikach.

Polecane produkty

https://www.conrad.pl/binaries/content/gallery/ccpjunior/banners/landing-pages/single-pages/badania-i-pomiary/volcraft-szkolenia/03.jpg

Przemysł

W środowisku przemysłowych technika pomiarowa musi sprostać wielu trudnym zadaniom. Multimetry stacjonarne, takie jak VC611BT o wysokiej dokładności podstawowej i dodatkowych funkcjach, takich jak pomiar temperatury za pomocą czujnika typu K, pomiar pojemności do 6mF i pomiar częstotliwości do 60MHz, idealnie nadają się do wyposażenia stanowisk badawczo-naukowych. Większe wymagania stawiane są również zasilaczom. Zasilacz laboratoryjny CPPS-160-42 może zapewnić stabilne napięcia wyjściowe o wysokiej wydajności i niskim poziomie zakłóceń. Urządzenie może być również programowane dla specjalnych wymagań poprzez port USB i umożliwiać testowanie i kontrolę różnych urządzeń. Kamerę termowizyjną WB-200 można wykorzystać do oględzin łożysk, silników i szaf sterowniczych. Obrazy mogą być przechowywane na karcie micro SD, a następnie wykorzystywane do analizy oraz  do celów edukacyjnych za pomocą oprogramowania komputerowego.

Polecane produkty

 

Szkoła

Bezpieczeństwo i łatwość obsługi jest ważną kwestią w szkołach. Multimetr VC-251 ze względu na podwójną izolację przewodów pomiarowych wyznacza nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa. W przypadku uszkodzenia przewodu testującego, kable musi być wymieniony przed kolejnymi pomiarami. Podczas wymiany akumulatora obudowa może zostać otwarta tylko wtedy, gdy nie jest podłączony żaden przewód pomiarowy. Oscyloskop analogowy AO 610 świetnie sprawdzi się w edukacji szkolnej. Urządzenie charakteryzuje się 1 kanałem o szerokości pasma 10 MHz i łatwą obsługą.  Podstaw obsługi oscyloskopu  można łatwo nauczyć się za pomocą  kilku opcji ustawień. Testery pola magnetycznego pomagają optycznie uwidocznić cewki przekaźnikowe na lekcjach fizyki. A przyrządy do pomiaru temperatury z różnymi typami sond pokazują dokładne wyniki pomiarów w cieczach, powietrzu lub są używane do pomiaru temperatury rdzenia (z sondą wprowadzającą).

     

Polecane produkty

 

Uczelnie

Szkolenie przyszłych programistów i inżynierów stawia wysokie wymagania technologii pomiarowej. Kluczowa jest dokładność, wysoka częstotliwość próbkowania i bardzo duża przepustowość.  Niezależnie od tego, jakie zadanie jest do wykonania, dostarczamy sprzęt testowy, który sprosta wymaganiom.  Nasz topowy model generatora funkcji FG-3500 dostarcza sygnały do 250 MHz (z sinusoidą) na dwóch oddzielnych kanałach. Liczne rodzaje modulacji i arbitralne generowanie fal obejmują duże obszary badań i rozwoju.  Łatwa obsługa za pomocą ekranu dotykowego i dodatkowe opcje zdalnego sterowania przez USB i LAN dopełniają całościowy obraz.

Do badania sygnałów poziomów TTL, CMOS i ECL polecamy oscyloskop cyfrowy MSO-5102B. Dostępnych jest 16 kanałów do wyświetlania poziomu logicznego i 2 kanały (szerokość pasma 100 MHz) do zwykłych pomiarów z użyciem sond. Jednoczesne wyświetlanie wejść cyfrowych i zapisywanie danych za pomocą opcjonalnej pamięci USB nie pozostawia nic do życzenia w zakresie funkcjonalności.

 

    

Polecane produkty

 

Polecane produkty