Chłodzenie w lecie - sposoby na upały

Latem towarzyszą nam wysokie temperatury, przez co w mieszkaniach i nieklimatyzowanych biurach robi się gorąco i duszno. Taka pogoda nie sprzyja dobremu samopoczuciu i może powodować pewnego rodzaju dyskomfort.

Prognozy na najbliższe lata informują o ociepleniu klimatu i rekordowych temperaturach. Sprawdź nasze skuteczne sposoby na walkę z upałami.

Wentylatory
Klimatyzatory
Wskazówki dotyczące chłodzenia
Lodówki turystyczne
Nawadnianie ogrodu

              

https://www.conrad.pl/binaries/content/gallery/ccpjunior/banners/landing-pages/single-pages/chlodzenie/2new.png

Wentylatory - prosty sposób na ochłodzenie

Wentylatory pokojowe to najtańsze i najprostsze rozwiązanie na letnie upały. Urządzenia te tak naprawdę nie obniżają temperatury w pokoju, uczucie chłodu zapewnia ruch powietrza w pomieszczeniu. Wentylatory różnią się między sobą mocą i wielkością strumienia powietrza, gabarytami, głośnością pracy, oszczędnością energii oraz wyglądem.  Przyjemny, ochładzający strumień powietrza w zależnie od potrzeb, skierujemy w jedną stronę bądź pozwolimy mu rozchodzić się po całym pomieszczeniu. Wentylatory ustawione w odpowiedniej pozycji blisko okna, we właściwej porze dnia (rano lub wieczorem) mogą pomóc zapewnić dopływ dodatkowego chłodnego powietrza. 

Sprawdź produkty >>

Wentylatory

 

Klimatyzatory - zawsze tam, gdzie ich potrzebujesz

Wraz z rosnącymi temperaturami w wielu biurach i innych zamkniętych pomieszczeniach robi się duszno, gorąc i nieprzyjemnie. Systemy klimatyzacyjne zapewniają schłodzenie pomieszczeń do komfortowej temperatury. Urządzenia odprowadzają ciepło przez rurę, wystawianą na zewnątrz budynku, a do środka wprowadza strumień chłodnych podmuchów. Zaletą urządzeń monoblokowych oraz schładzaczy powietrza jest możliwość przenoszenia ich do różnych pomieszczeń. Oba urządzenia usuwają kurz i zapachy z ciepłego powietrza w pomieszczeniu, a tym samym przyczyniają się do poprawy jakości powietrza w zamkniętych pomieszczeniach podczas letnich upałów.

Sprawdź produkty >>

              

Klimatyzatory i akcesoria

 

Wskazówki dotyczące chłodzenia w lecie bez użycia technologii

 W lecie: należy wietrzyć tylko wtedy, gdy na zewnątrz jest chłodno - rano, późnym wieczorem i w nocy. Idealnie, aby powstał przeciąg.
Pamiętaj: Okna i drzwi powinny być zamknięte w ciągu dnia i zaciemnione żaluzjami, aby ciepłe powietrze pozostało na zewnątrz, a szyby nie nagrzewały się.
W pracy i w domu: całkowicie wyłącz wszystkie nieużywane urządzenia. Generują one ciepło także w trybie czuwania
Regularnie schładzaj części ciała: kilka razy dziennie polewaj zimną wodą nadgarstki i szyję

Unikaj bezpośredniego słońca, ale lekki lunch możesz zjeść na zewnątrz w cieniu.
 Pij dużo – smakowe kostki lodu: opłucz owoce i pokrój na małe kawałki, a następnie włóż do foremek. Napełnij wodą i włóż do zamrażarki.
Przewiewny ubiór: noś przewiewną odzież lnianą i bawełnianą. Materiały te przepuszczają powietrzę i zapewniają mniejsze uczucie gorąca.
Rób dużo przerw, a przy 40°C warto również zmniejszyć tempo biegania. Po pracy schłodź ciało w wannie.
 

Lodówki turystyczne - uzupełnij swój ekwipunek na wyprawę za miasto

Okres letni sprzyja spędzaniu wolnego czasu poza domem. Plaża, jezioro i góry to miejsca w które chętnie się wybieramy. Czy chciałbyś zabrać ze sobą zimne napoje lub jedzenie? Nic prostszego, potrzebujesz jedynie prostej torby termoizolacyjnej na szybki wypad na piknik lub nowoczesnej lodówki turystycznej na dalsze wyjazdy. Lodówki turystyczne chłodzone wkładami chłodzącymi lub zasilane prądem 12 V, 24 V sprawdzą się przy każdej okazji. Wśród naszej oferty znajdziesz niezawodne lodówki pasywne, termoelektryczne, sprężarkowe, a nawet hybrydowe, łączące dwie technologie. Szeroki wybór rozmiarów pozwoli kupić odpowiedni model dzięki, któremu każdy wyjazd będzie udany.

Sprawdź produkty >>

              

Lodówki i minilodówki turystyczne, torby termoizalacyjne

https://www.conrad.pl/binaries/content/gallery/ccpjunior/banners/landing-pages/single-pages/chlodzenie/6new.png

Nawadnianie ogrodu – zadbaj o odpowiednią ilość wody

W ostatnich latach sucha wiosna i lato są prawdziwym problemem dla ogrodów. Właściwe nawadnianie to klucz, aby rośliny i trawnik pozostały zielone i ładne. Największym błędem jest przekonanie, że rośliny można podlewać o dowolnej porze. Wymagania roślin co do wilgotności podłoża są różne – warto je znać, aby dostosować do nich częstotliwość i obfitość ich podlewania, a w efekcie nie marnować wody. Dzięki sterownikom nawadniania zadbasz o nawodnienie we właściwym momencie, nawet podczas wakacji czy dłuższych wyjazdów.

Sprawdź produkty >>

Nawadnianie ogrodu