https://www.conrad.pl/binaries/content/gallery/ccpjunior/banners/landing-pages/single-pages/kamery-termowizyjne/pomiary-1280x250.jpg

Termometry na podczerwień i kamery termowizyjne to urządzenia przeznaczone do bezdotykowego pomiaru temperatury. Wykorzystując promieniowanie podczerwona zapewniają precyzyjne wartości pomiarowe. Regularne korzystanie z kamer termowizyjnych i pirometrów ułatwia podjęcie działań prewencyjnych na liniach produkcyjnych, podczas rozwiązywania problemów z instalacjami elektrycznymi i chłodzeniem. Sprawdź nasze rozwiązania do kontroli temperatury.

Jaka jest różnica między pirometrem a kamerą termowizyjną?

Kamera termowizyjna mierzy temperaturę w tysiącach punktów jednocześnie. Przedstawia całościowy rozkład temperatur badanych powierzchni  w postaci widocznego obrazu z naniesionymi punktami gorącymi i zimnymi. Te różnice temperatur i ich przebieg są niezbędne do wykrycia problemów i ustalania przyczyn.

Podobnie jak w zwykłych kamerach, istotne znaczenie ma również rozdzielczość matrycy. Nawet kamery termowizyjne ze stosunkowo niską rozdzielczością zapewniają już tysiące punktów pomiarowych na jednym obrazie.  Przykładowo kamera SEEK Thermal Compact ma rozdzielczość 206 x 156 pikseli, co daje 32 136 punktów pomiarowych na jednym zdjęciu termowizyjnym.

Termometry na podczerwień (pirometry) mierzą temperaturę w jednym określonym punkcie.  Sprawdzenie za ich pomocą  maszyny lub budynku zajęłoby bardzo dużo czasu.

Pirometry

Poniżej prezentujemy najbardziej popularne pirometry i termometry na podczerwień. Jesteś ciekawy, co jeszcze mamy w naszej ofercie?

Zobacz wszystkie pirometry i termometry na podczerwień

Znani producenci pirometrów i termometrów na podczerwień

Kamery termowizyjne

Poniżej prezentujemy najbardziej popularne kamery termowizyjne . Jesteś ciekawy, co jeszcze mamy w naszej ofercie?

Zobacz wszystkie kamery termowizyjne

Znani producenci kamer termowizyjnych