Porady

    Wentylatory sufitowe, mobilne wentylatory ręczne, podłogowe bądź stojące o różnym zakresie mocy oraz instalowane na stałe i sterowane bezprzewodowo wentylatory sufitowe. Walcz z upałem, stosując urządzenia, które zapewnią stały ruch powietrza we wszystkich pomieszczeniach.


    Wentylatory - chłodne powietrze w upalne letnie dni

    Rozkojarzenie, senność i zawroty głowy to podstawowe skutki przebywania w zbyt gorących i pozbawionych przepływu powietrza pomieszczeniach. Szybkim sposobem (zwłaszcza latem) na zwiększenie komfortu we wnętrzach jest wykorzystanie wentylatorów zapewniających właściwą cyrkulację powietrza oraz wyeliminują zbędną wilgoć czy zanieczyszczenia. Do dyspozycji masz wiele urządzeń ręcznych, stojących i podwieszanych, o różnym zakresie wydajności. W naszej ofercie znajdziesz wentylatory, które sprawdzą się w mieszkaniu, domu i biurze oraz stanowić będą doskonałą alternatywę na wypadek awarii systemu klimatyzacyjnego.
     

    Hund vor Ventilator
    • Jak wentylatory poprawiają komfort w pracy?

    • Jakie rodzaje wentylatorów są dostępne?

    • Dlatego oscylacja jest tak ważna?

    • Jakie inne korzyści oferują wentylatory?

    • Kryteria zakupu wentylatora - na co należy zwracać uwagę?

    • FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące wentylatorów

    Jak wentylatory poprawiają komfort w pracy?


    Wentylatory wprawiają powietrze w pomieszczeniu w ruch obrotowy. Przepychają one strumień powietrza z tyłu do przodu, co tworzy cyrkulację.

    Dzięki ciągłej cyrkulacji powietrza pomieszczenia wydają się przyjemnie chłodne, nawet jeśli nie ma w nich klimatyzacji. Przepływ powietrza poprawia koncentrację i zauważalnie zwiększa wydajność pracy, zwłaszcza w temperaturach powyżej 30 stopni. Rozproszenie uwagi spowodowane nadmiernym poceniem się lub pogorszeniem wydajności pracy z powodu dyskomfortu spowodowanego wysoką temperaturą zostaje zredukowane.

    Wentylatory oferują szeroki zakres zastosowań w biurze, w sklepach, w budynkach użyteczności publicznej, w przemyśle i w gospodarstwach domowych. W miejscu pracy dmuchawy powietrza zapewniają przyjemny klimat. W tym samym czasie ciepło wydzielane przez ciało i urządzenia elektryczne jest odprowadzane przez przeciąg. Dzięki regulowanej sile, urządzenia dostosowują się do indywidualnych potrzeb w zakresie chłodzenia. Dzięki temu wentylator może być używany we wszystkie ciepłe dni.
     

    Jakie rodzaje wentylatorów są dostępne?

    Zapewnij sobie ochłodę w upalne dni oraz zadbaj o prawidłową cyrkulację powietrza we wnętrzach. W naszym asortymencie znajdziesz urządzenia, które wprawią w ruch stojące powietrze, dając przyjemne uczucie chłodu. Dopasuj wentylator do swoich potrzeb. Zabierz w podróż kompaktowy wentylator ręczny, wyposaż dom w wentylator sufitowy lub skorzystaj z rozwiązań przenośnych do biur, sal konferencyjnych i zastosowań profesjonalnych w przedsiębiorstwach i przemyśle.
     

    Wentylatory podłogowe i stołowe – rozwiązania dla biur i przemysłu

    Do zastosowań przemysłowych wykorzystuje się wentylatory o dużej średnicy wirnika. Wentylatory podłogowe to konstrukcje stalowe, których gumowe nóżki zabezpieczają przed niekontrolowanym przemieszaniem się urządzenia w czasie pracy. Zawiesisz je również na ścianie lub za pomocą łańcucha. Umożliwiają regulację kąta pracy oraz kilka poziomów prędkości. W biurach nadal najczęściej spotykane są wentylatory stołowe, oferujące dobry stosunek mocy do jakości.

     

     

    Korzyści:

    • Optymalny do transportu
    • Wysoka wydajność
    • Bezpieczny
    • Możliwość zmiany pozycji
    • Mały uchwyt z małą podstawą
    • Możliwość regulacji od lekkiego podmuchu po mocniejszą cyrkulację
       

    Wentylatory sufitowe i ścienne - chłodne powietrze w całym pomieszczeniu

    Wentylatory sufitowe montuje się w pomieszczeniach na stałe, gdzie zapewniają równomierny ruch powietrza. Ich cechą charakterystyczną są długie łopatki wirnika, które mogą być wykonane z drewna lub tworzyw sztucznych. Jeśli chcesz dodatkowo oświetlić pomieszczenie, sięgnij po wentylator sufitowy, wyposażony w żarówkę halogenową lub LED. Zaletą tych urządzeń jest możliwość płynnej regulacji częstotliwości obrotów oraz niski pobór mocy.

    Korzyści:

    • Optymalna cyrkulacja powietrza
    • Ładne wykonanie
    • Wentylator nie zajmuje miejsca
    • Liczne wersje
    • Chłodzi w lecie
    • Odzyskiwanie ciepła w zimie
    • Prosta obsługa

    Wentylatory stojące i wieżowe – estetyka i wygoda obsługi

    W gronie wydajnych wentylatorów znajdziesz urządzenia z jednym lub wieloma wirnikami. Są to wentylatory stojące, posiadające najczęściej stojak lub statyw o regulowanej wysokości oraz duży, kilkudziesięciocentymetrowy grill, bądź wentylatory wieżowe, z wieloma pionowo ustawionymi rotorami niewielkiej wielkości. Urządzenia tego typu oferują kilkumetrowy zasięg oraz funkcję oscylacji, która rozprasza powietrze po pomieszczeniu. Wyeliminowano w ten sposób nieprzyjemne, intensywne powiewy powietrza. Wentylatory stojące i wieżowe dostępne są w wersjach sterowanych bezprzewodowo, za pośrednictwem dołączonego pilota. Wiele z nich posiada również wyłącznik czasowy, automatycznie odcinający zasilanie po upływie ustalonego czasu, kilka prędkości wirowania do wyboru oraz wbudowane nawilżacze i schładzacze powietrza. Zaleta rozwiązań stojących jest estetyczny design, który sprawdzi się w salach konferencyjnych i salonach.

    Korzyści:

    • Zajmuje mało miejsca
    • Nowoczesny design
    • Efektywne chłodzenie powietrzem
    • Wiele różnych funkcji i wersji
       

    Dlatego oscylacja jest tak ważna?

    Wentylator oscylacyjny nie wieje w stałym kierunku, lecz automatycznie obraca się w lewo i w prawo. Zakres obrotu oznacza stopień ruchu. Zazwyczaj wynosi ona od 90° do 180° i jest częściowo regulowany. Lepiej wyposażone modele oscylują również w płaszczyźnie poziomej.

    Oscylacja jest aktywowana przyciskiem na urządzeniu lub pilotem. Zapewnia znacznie większy obszar chłodzenia. Ponadto, efekt chłodzenia jest często postrzegany jako przyjemniejszy, gdy strumień powietrza nie jest stale skierowany na ciało i nie ma ciągłego przeciągu.

    W zależności od producenta i typu wentylatora funkcja oscylacji może być włączana i wyłączana.

    Jakie inne korzyści oferują wentylatory?

    Z chłodnego powiewu wentylatora można korzystać nie tylko w gorące dni. Istnieje również wiele możliwości zastosowania poza okresem letnim:

    • Chłodzenie poddaszy i powierzchni szklanych: Nawet jesienią i zimą na poddaszach, w pomieszczeniach z dużą powierzchnią okien i ogrodach zimowych może być nadmiernie ciepło z powodu promieniowania słonecznego. Wentylator zwiększa cyrkulację powietrza i zapewnia wyrównanie ciepła.

    • Efektywne i energooszczędne ogrzewanie: dzięki wentylatorowi w krótkim czasie w okresie grzewczym w pomieszczeniach robi się przyjemnie ciepło. Powietrze ogrzane przez ogrzewanie unosi się i gromadzi pod sufitem. Wentylator wspomaga ogrzewanie i oszczędza energię.
    • Zapobiegają powstawaniu pleśni: Nieprawidłowa lub niewystarczająca wentylacja może prowadzić do wilgoci i pleśni w narożnikach i na ścianach. Jeśli naturalna wentylacja budynku nie jest wystarczająca, wentylator może zapobiec gromadzeniu się wilgoci pomiędzy zimnymi i ciepłymi obszarami, zmniejszając ryzyko rozwoju pleśni.
    • Pozwalają uniknąć kondensacji: W pomieszczeniach komercyjnych o wysokiej wilgotności, przy niskich temperaturach zewnętrznych i nieodpowiedniej wentylacji może tworzyć się kondensacja, powodując np. zaparowanie witryn sklepowych. Wentylator skierowany na dotknięte problemem okna nie wyeliminuje przyczyny, ale może zmniejszyć zaparowanie.
    • Schładzanie elektroniki: W szczególnie gorące dni wentylatory w obudowach komputerów i innych urządzeń elektronicznych szybko osiągają swoje granice możliwości. W takim przypadku wentylator, który jest tymczasowo skierowany w stronę komputera, może poprawić cyrkulację powietrza wewnątrz urządzenia i zapobiec awarii elektroniki z powodu przegrzania.


    Kryteria zakupu wentylatora - na co należy zwracać uwagę?


    Przy zakupie wentylatora należy oczywiście wziąć pod uwagę pewne kwestie, aby ostatecznie nie rozczarować:

    • Przy zakupie istotny jest nie tylko typ wentylatora, ale także jego wymiary i stabilność. Również wydajność wentylatora i średnica skrzydeł przy zakupie powinny mieć decydujące znaczenie.
    • Obieg powietrza w m³/h odgrywa ważną rolę, szczególnie w większych pomieszczeniach lub budynkach użyteczności publicznej.
    • Jeśli chcesz mieć nieco większy komfort, wentylator powinien mieć pilota i różne tryby. Na koniec, ważnym kryterium jest także stosunek ceny do wydajności.


    FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące wentylatorów

    Jaka powinna być wydajność wentylatora?

    Wybór wydajności wentylatora zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia, w którym ma być umieszczony. Warto zauważyć, że wraz z rosnącą wydajnością wzrasta również poziom hałasu. Ma to szczególne znaczenie jeśli wentylator ma być używany w biurze, gdyż ciągły hałas będzie utrudniał skupienie.

    Gdzie powinien zostać umieszczony wentylator?

    Wentylator powinien być ustawiony w taki sposób, aby osoby, którym ma zapewnić chłodzenie czuły się komfortowo. Wentylator umieszczony zbyt daleko nie powoduje chłodzenia z kolei zbyt blisko może powodować nieprzyjemne uczucie. W pomieszczeniach otwartych urządzenia może służyć do wydmuchiwania ciepłego powietrza na zewnątrz.