40 lat VOLTCRAFT - urządzenia pomiarowe i testujące do użytku laboratoryjnego

Wymagania stawiane nowoczesnej technice pomiarowej w badaniach, rozwoju i laboratoriach są coraz większe. VOLTCRAFT stale modernizuje i rozwija swoje przyrządy pomiarowe, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom. Oferta obejmuje multimetry stołowe o najwyższej precyzji lub generatory funkcyjne z doskonałym zakresem funkcji. W centrum uwagi znajdują się również oscyloskopy wykorzystujące technologię cyfrową i oscyloskopy z mieszanymi sygnałami, w skrócie oscyloskopy MSO. Nacisk kładziony jest nie tylko na cechy i funkcje, ale także na wzornictwo, które jest dostosowane do współczesnych wymagań. Oscyloskopy, generatory funkcyjne, multimetry stołowe i zasilacze laboratoryjne oferowane są w ponadczasowym czarnym kolorze, co stanowi odpowiedź na potrzeby entuzjastów wzornictwa, którzy chcą pozbyć się bezbarwnej szarości ze stanowisk pomiarowych.

Precyzyjnie dobrane rozwiązania do zastosowań, a także innowacyjne funkcje zapewniające przyjazną dla użytkownika obsługę pozwalają na efektywne wykorzystanie produktów. Dzięki temu można skoncentrować się na pracy.

Oscyloskopy - wszechstronne urządzenia do zastosowań laboratoryjnych

Co właściwie oznacza termin MSO?

W oscyloskopach oznaczenie MSO określa oscyloskop sygnałów mieszanych (Mixed Signal Oscilloscope). Oprócz konwencjonalnych wejść (CH1 i CH2) dostępne jest także 25-pinowe gniazdo Sub-D. Za pomocą dołączonego adaptera można podłączyć do 16 dodatkowych kanałów.
Wejścia te są przeznaczone wyłącznie dla sygnałów cyfrowych i pełnią funkcję 16-kanałowego analizatora logicznego. Na osi Y kanały wyświetlane są względem siebie w czasie, a stany poziomów są kontrolowane za pomocą osi X. Dzięki temu można analizować równoległe systemy magistralowe lub złożone stany sygnałów mikrokontrolerów i szybko zlokalizować błędy. Połączenie oscyloskopu i analizatora logicznego sprawia, że urządzenia MSO są niezastąpionymi przyrządami pomiarowymi w technice cyfrowej. Zastosowanie oscyloskopów MSO może obniżyć koszty i zwolnić cenne miejsce w laboratorium.

Generatory funkcyjne - generowanie dowolnych sygnałów okresowych

Ostre krawędzie i precyzyjne krzywe dla laboratorium.

Nowa seria FG marki VOLTCRAFT ma ponadczasową czarną stylistykę i stanowi uzupełnienie nowego wzornictwa przyrządów. Oscyloskopy, zasilacze laboratoryjne i multimetry laboratoryjne dostępne w tej kolorystyce, umożliwiają zaprojektowanie stanowiska badawczego o nowoczesnym, jednolitym designie. Jednak nie tylko wygląd wizualny, ale także wbudowane funkcje tej serii są przekonujące.

Do wyboru są trzy urządzenia o różnych częstotliwościach: 80, 160 i 250 MHz. Dwa oddzielne kanały można obsługiwać za pomocą wyświetlacza dotykowego o wysokiej rozdzielczości i dużych wymiarach. Oprócz standardowych funkcji (sinus, kwadrat, szum itp.) dostępnych jest wiele innych typów modulacji. Oczywiście w tej klasie nie może zabraknąć funkcji arbitralnej, która jest uwzględniana we wszystkich modelach FG. Liczniki częstotliwości, interfejsy USB i LAN, a także obsługa SCPI nie pozostawiają nic do życzenia.

Łatwe do rozpoznania kanały 1 i 2 mają zaprogramowane różne sygnały wyjściowe.

Wyświetlacz dotykowy FG-32502T z wyświetlanym menu funkcji matematycznych.

Multimetry stołowe - wysoka precyzja i solidna konstrukcja

Najwyższym modelem serii multimetrów stołowych VC-7*** VOLTCRAFT jest VC-7200BT . Urządzenie zostało precyzyjnie i dokładnie zaprojektowane - posiada rozdzielczość do 5 (1/2) cyfr, 200 000 zliczeń. Jednak multimetr VC-7200BT nie tylko zapewnia precyzyjne wyniki pomiarów, ale jest również jednym z najlepiej wyposażonych urządzeniem w tej klasie cenowej.Dualdisplay - Gleichzeitig zwei Messgrößen erfassen

  • Podwójny wyświetlacz - rejestruje jednocześnie dwie mierzone zmienne
  • Pomiar rezystancji 2- i 4-przewodowej
  • Regulowana prędkość pomiaru 5, 50 i 150 rdgs/s
  • Przełączana impedancja wejściowa (10 MΩ i 10 GΩ)
  • Pomiar temperatury za pomocą sondy (np. typu K, PT-100 itp.) - wyświetlanie temperatury i rezystancji lub napięcia
  • Przechowywanie danych (ręczne lub automatyczne)
  • Możliwość wywoływania rozbudowanych funkcji matematycznych
  • Wykres słupkowy, analiza trendów i widok histogramu
  • Programowalne wyjście zewnętrzne
  • Interfejs USB, RS232 i LAN oraz wejście wyzwalania zewnętrznego

 

Diagram trendu

Ekran histogramu

Wykres trendu przedstawia krzywe napięcia nad ręcznie zdefiniowanym punktem środkowym napięcia. W trybie "Recent" zakres czasowy analizy trendu wynosi 1 minutę. Pozwala zaobserwować trudne do zmierzenia zmiany napięcia i nakładanie się niskich częstotliwości oraz określić przyczyny usterek.

Na ekranie histogramu dane są pogrupowane w przedziały reprezentowane przez pionowe słupki. Histogram przedstawia rozkład danych pomiarowych, np. największa zmierzona wartość napięcia jest pokazywana na wyświetlaczu w postaci częstotliwości, a także w procentach i jako liczba wystąpień w danym okresie pomiarowym.

Pasujący do wszystkich multimetrów stacjonarnych serii VC-7*** zestaw przewodów pomiarowych (4-przewodowy).

                                             

Zasilacze laboratoryjne - niezawodne, odporne i stabilne

Uniwersalny i liniowo regulowany zasilacz VLP-2403-USB jest przystosowany do stosowania w laboratoriach. Wyjście A i wyjście C mogą działać niezależnie, w trybie równoległym lub szeregowym. W trybie szeregowym możliwe jest uzyskanie maksymalnego napięcia wyjściowego 80 V i prądu 3 A, z kolei w trybie równoległym prąd wynosi maksymalnie 6 A przy napięciu 40 V. Dzięki liniowej regulacji napięcie wyjściowe jest pozbawione harmonicznych, a pozostałości sygnału z czoperów (jak to ma miejsce w przypadku zasilaczy impulsowych), są całkowicie wyeliminowane. Wyjście B zawiera regulowane wyjście USB. Jest to szczególnie interesujące przy opracowywaniu produktów ładowanych przez USB. Zachowanie w przypadku przepięcia lub niedomiaru napięcia można dokładnie przeanalizować i zaimplementować w sposób łagodny dla urządzenia, dzięki ogranicznikowi prądu. Ponadto dostępny jest jeszcze jeden port USB, który nie jest regulowany i służy jako wyjście do ładowania urządzeń USB. Przez to sterowane procesorem wyjście można uzyskać dostęp do napięć 5V 2,5 A, 9V 2,0 A i 12V 1,5 A.

Zasilacze impulsowe dla laboratorium:

Liniowe zasilacze laboratoryjne:

Zasilacze stałonapięciowe 12 i 24 V/DC (przełączane i sterowane liniowo)

VOLTCRAFT oferuje zasilacze stałonapięciowe o napięciu liniowym lub pierwotnym w różnych klasach wydajności i zakresach napięcia. W ofercie VOLTCRAFT znajdziesz to, czego szukasz, niezależnie od tego, czy potrzebujesz liniowego zasilacza o niezakłóconym napięciu wyjściowym, czy lekkiego i wydajnego zasilacza impulsowego. Dla szczególnie wymagających użytkowników dostępny jest zasilacz laboratoryjny SPS12/120 o mocy maksymalnej 1700 W.

Mierniki LCR i testery podzespołów - precyzyjne określanie wartości komponentów

Aby zapewnić prawidłowe działanie obwodu, należy udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytania: czy kondensator traci pojemność, czy nadal mieści się w granicach tolerancji, czy cewka ma zwarcie w uzwojeniu? Bez precyzyjnych i niezawodnych testerów podzespołów zadanie to jest zwykle trudne do wykonania. Często sam kod komponentu nie jest już czytelny i trzeba określić jego wartość. W tym przypadku pomocnym narzędziem jest miernik LCR. Dostępne są również testery komponentów dla zakresu miliomów (pomiar 4-przewodowy) np. wykrywanie i pomiar rezystancji styków w połączeniach wtykowych.

 

Przewody pomiarowe, sondy i czujniki - zawsze najlepszy styk

Trwałe przewody pomiarowe do multimetrów ręcznych i stacjonarnych. Silikonowe przewody pomiarowe MSL-504 są szczególnie wygodne w użyciu i dostępne w różnych kolorach. Wyjątkowo elastyczny przewód silikonowy sprawia, że codzienne prace pomiarowe stają się o wiele przyjemniejsze, a sztywne i nieelastyczne przewody pomiarowe odchodzą w przeszłość.

Przewody pomiarowe BNC do transmisji sygnałów za pomocą generatorów częstotliwości lub do podawania sygnałów do oscyloskopów. Dostępne są różne zaciski i końcówki. Dla tych, którzy dużo pracują z elementami SMD, polecamy pęsety SMD MSC-102, która znacznie ułatwia pomiary najmniejszych elementów, a użytkownik ma zawsze jedną rękę wolną do wykonywania regulacji na oscyloskopie.

 

Asortyment VOLTCRAFT uzupełniają sondy o różnych szerokościach pasma i współczynnikach podziału. Sonda VOLTCRAFT H 40 może być stosowana do pomiarów wysokiego napięcia do 40 kV/DC lub 28kV/AC. Dzięki współczynnikowi podziału 1000:1 może być bezpiecznie stosowana w zakresie częstotliwości do 60 Hz i podłączana do dostępnych na rynku multimetrów za pomocą wtyków bezpieczeństwa 4 mm.

 

Spannende Themen entdecken


Odkryj ciekawe tematy