Nowe stacje lutownicze TOOLCRAFT serii TPS do wymagających prac przemysłowych

Trzy nowe stacje lutownicze TOOLCRAFT serii TPS przeznaczone są do różnych zadań w zakresie napraw, kontroli i konserwacji elektroniki. Odznaczają się najwyższą jakością, wydajnością i wyjątkową precyzją działania. Duża moc grzewcza pozwala na pracę z dużymi, wielowarstwowymi płytami montażowymi.  W zastosowaniach profesjonalnych mogą służyć do wlutowywania wszelkiego rodzaju układów scalonych z płytek bez ryzyka ich uszkodzenia, a także do typowego lutowania podzespołów elektronicznych.  Poza tym posiada jeszcze jedną zaletę - możliwość współpracy stacji z mikro-lutownicą oraz z pęsetą do rozlutowywania.

Stacja naprawcza TPS900 - przeznaczona do ciągłego użytkowania

Nowoczesne układy elektroniki stają się coraz bardziej minimalistyczne. To sprawia, że obróbka elementów jest coraz bardziej złożona. W wielu przypadkach demontaż komponentów nie jest już możliwy bez gorącego powietrza. Aby sprostać rosnącym wymaganiom świata elektroniki, TOOLCRAFT opracował nową stację naprawczą TPS900 z temperaturą regulowaną w zakresie od 150°C do 500 C. Do jednoczesnego użycia dostępne jest lutownica na gorące powietrze, lutownica kolbowa, rozlutownica i pęseta do lutowania. Idealne rozmieszczenie komponentów jest możliwe, dzięki podciśnieniowemu chwytakowi z 4 końcówkami ssącymi. Duży wyświetlacz służy do wyświetlania i obsługi wszystkich funkcji.  Trzy przyciski szybkiego wybierania można zaprogramować własnymi wartościami temperatury i ilości powietrza, aby możliwa była szybka zmiana. Sercem stacji naprawczej Toolcraft jest zasilacz o mocy 900 W, który został zaprojektowany tak, aby umożliwiał bezkompromisową ciągłą eksploatację w produkcji.

 

 

 

 Pipeta próżniowa do łatwego umieszczania i wyjmowania układów scalonych SMD.

 Pęseta lutownicza do pasywnych elementów SMD.

 Wszystkie części zamienne i zużywające wchodzą w zakres dostawy.

Dwukanałowa stacja lutownicza TPS200 - idealna dla wymagających

Podczas lutowania pasywnych elementów SMD, stacja lutownicza TOOLCRAFT TPS-200 z pinsetą i lutownicą kolbową o mocy 200 W zapewnia prawdziwą oszczędność czasu. Wyposażona jest w dwa oddzielnie regulowane kanały, które mogą być używane w tym samym czasie i można je oddzielnie włączać i wyłączać. Kolejną ważną zaletą stacji jest automatyczne rozpoznawanie podłączonych narzędzi lutowniczych oraz ustawienie odpowiednich parametrów, które są wyświetlane na dużym ekranie LCD. Umożliwia ustawienie temperatur w zakresie od 150 do 480°C i posiada trzy programowalne przyciski, co upraszcza obsługę. W razie potrzeby można ustawić górną i dolną granicę temperatury chronioną hasłem, aby zapobiec uszkodzeniu komponentów podczas produkcji.

 

 

 Pęseta do lutowania delikatnego dla obwodów drukowanych.

 Z tyłu znajduje się złącze RS232 do transmisji danych i przyłącze do wyrównania potencjałów.

 Trzy programowalne przyciski szybkiego wybierania

Stacja lutownicza TPS800 - profesjonalista w dziedzinie drobnych komponentów

Dzięki stacji lutowniczej TPS-800 usunięcie bardzo małych elementów nie stanowi problemu. Wysoka moc stacji 1000 W i temperatura regulowana w zakresie od 150 do 480°C zapewniają wydajną pracę. Zakres dostawy obejmuje różne nasadki na kolbę na gorące powietrze. Pozwala to na optymalne dostosowanie do konstrukcji elementu i rozlutowywanie bez uszkodzenia płytki drukowanej i sąsiednich elementów. Pipeta próżniowa może być również wykorzystywana do usuwania lub pozycjonowania elementów z milimetrową precyzją. Dołączone końcówki do pipety umożliwiają podnoszenie nawet najmniejszych elementów. Stacja TOOLCRAFT TPS-800 to najwyższej klasy urządzenie wykorzystująca silnik bezszczotkowy do wytwarzania strumienia gorącego powietrza.

 Parametry pracy i ustawienia systemu można łatwo sprawdzić na wyświetlaczu LCD.

 Przyssawka do podnoszenia i opuszczania elementów.

 Bezobsługowy bezszczotkowy silnik zapewnia wydajność do 120 l / min.