https://www.conrad.pl/binaries/content/gallery/ccpjunior/banners/landing-pages/single-pages/pomiar-temperatury-voltcraft/cyfrowy-pomiar-temperatury.jpg

Cyfrowy pomiar temperatury z VOLTCRAFT - szybko, precyzyjnie i bezpiecznie


Temperatura może być rejestrowana na wiele sposobów i w różnych celach. Do każdego zastosowania wymagane jest specjalne urządzenie posiadające odpowiedni czujnik. Inne czujniki są przeznaczone do precyzyjnego rejestrowania temperatury cieczy np. oleju, a inne do pomiaru temperatury powietrza. Z kolei temperaturę rdzenia można dokładnie zmierzyć tylko za pomocą czujników penetracyjnych. 

VOLTCRAFT nieustannie rozwija technologię pomiaru temperatury, aby móc zaoferować odpowiednie urządzenie i ułatwić Ci pracę. 

Sondy i czujniki Pirometry Kamery termowizyjne Rejestratory danych

  

Pomiar za pomocą sond i czujników – precyzyjny i bez zakłóceń

Kontaktowy pomiar za pomocą czujników jest najdokładniejszą metodą rejestracji temperatur. Czujnik VOLTCRAFT TP-300 został specjalnie zaprojektowany do pomiaru rur ogrzewania i wentylacji o średnicy od 6 do 22 mm. Wtyk czujnika cęgowego jest kompatybilny ze wszystkimi przyrządami do pomiaru temperatury, rejestratorami danych, multimetrami cyfrowymi i miernikami cęgowymi z przyłączem typu K do termoelementów. Idealnie sprawdzi się do wszystkich zastosowań w przemyśle, budownictwie, w branży motoryzacyjnej, w spawalnictwie, konserwacji i serwisie lub w przemyśle spożywczym.
 

Polecane produkty

Polecane produkty


 

Termometr na podczerwień – pomiar temperatury z bezpieczniej odległości

Głównym obszarem zastosowań pirometrów są badania wysokich temperatur oraz trudno dostępnych miejsc, w których temperatura dla bezpieczeństwa pracy powinna być rejestrowana. Dokładność wyników pomiaru zależy od odległości od mierzonego obiektu oraz jego wielkości. W przypadku dużych odległości i małych obiektów pomiarowych niezwykle ważna jest odpowiednia optyka pirometru. Im wyższa specyfikacja optyki, tym mniejszy punkt pomiarowy może mieć dokładnie zmierzoną temperaturę z większej odległości. W przypadku urządzeń ze słabą optyką, pomiary niewielkich elementów ze znacznej odległości mogą być obarczone błędami. 
 

Polecane produkty


 

Kamery termowizyjne - szybka diagnostyka w wielu sektorach przemysłu

Kamery termowizyjne to najbardziej zaawansowane urządzneia do pomiaru temperatury, stosowane wszędzie tam, gdzie standardowe urządzenia do pomiaru temperatury okazują się niewystarczające. Pomiary w podczerwieni znacznie podnoszą jakość usług, przekładają się na oszczędność kosztów i przyśpieszają pracę. Kamery pomagają szybko zdiagnozować usterki w układach elektrycznych lub przegrzewające się łożyska i inne części maszyn. Wczesne wykrycie problemów pomoże uniknąć kosztownych awarii i przestojów produkcyjnych! 

Polecane produkty


Rejestratory danych pomiarowych – pełna dokumentacja danych środowiskowych

Rejestratory danych to urządzenia charakteryzujące się szerokim zakresem zastosowań. Umożliwiają dokumentację  zróżnicowanych parametrów temperatury, wilgotności, ciśnienia, napięcia, prądu, nasłonecznienia. Dostępne są urządzenia zaprojektowane z myślą o transporcie, magazynowaniu i wielu innych zastosowań profesjonalnych. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniają funkcje alarmowe i wysyłanie danych bezprzewodowo do Internetu lub urządzeń mobilnych. 
 

Polecane produkty