40 lat VOLTCRAFT – oszczędzanie energii

Kontroluj zużycie energii elektrycznej

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym można znacznie obniżyć zużycie prądu. Odpowiednie urządzenia do bezpiecznej i precyzyjnej analizy w wygodny i prosty sposób określają zużycie energii elektrycznej i pozwalają zlokalizować prawdziwych „pożeraczy” budżetu.

Od 1995 roku VOLTCRAFT opracowuje urządzenia do pomiaru kosztów energii, które w sposób niezawodny i z wyjątkową dokładnością pozwalają określić moc rzeczywistą, a także bierną, moc pozorną oraz przesunięcia fazowe. Dzięki tym rozwiązaniom, nie tylko wykwalifikowanie elektrycy są wstanie uzyskać pełne dane o rzeczywistym zużyciu energii.

 

Nowa seria– teraz z przechowywaniem danych w chmurze

Nowy mierniki kosztów energii VOLTCRAFT® SEM6500 Wi-Fi wyposażony jest w funkcję przechowywania danych w chmurze. Dobrze znany wszystkim model SEM6000 w nowej wersji posiada jeszcze bardziej przydatne rozwiązania:

  • Połączenie z chmurmą przez Wi-Fi
  • Imponująca precyzja
  • Dostosowane do chmury zasilanie przez Tuya
  • Duża pamięć danych do rejestrowania długotrwałych pomiarów
  • Możliwość łączenia z inteligentnymi urządzeniami

Polecane produkty:

 

 

Unikaj utraty ciepła z nieodpowiednią izolacją

Jedną z najskuteczniejszym metod na obniżenie kosztów energii jest dokładna kontrola budynku za pomocą kamer termowizyjnych. Podstawowe zastosowanie to ocena jakości izolacji cieplnej budynków, lokalizacja mostków cieplnych, kontrola pracy wentylacji, klimatyzacji i systemu ogrzewania. Można również wykryć uszkodzenia spowodowane wilgocią i pęknięcia struktury budynków.

Polecane produkty:

Kamera kieszonkowa

Mieści się w każdej kieszeni czy walizce dzięki czemu można mieć ją zawsze pod ręką. Posiada alarm wysokiej i niskiej temperatury.

Kamera do smartfona

Umożliwia tworzenie i archiwizowanie zdjęć termowizyjnych z notatką, a także wysyłanie termografów w pilnych sprawach. 

 

Klasyczne kamery termowizyjne 

Dostępne w różnych zakresach temperatur. Każdy pojedynczy piksel jest jednocześnie zapisywany jako wartość cieplna.

 

Porównanie kamer termowizyjnych VOLTCRAFT

Seria

WB-300

WB-200

WB-80

WBP-80

WBS-220

WBM-460

Rodzaj obudowy Pistoletowa    Pistoletowa Pistoletowa Kieszonkowa Do smartfona Multimetr z kamerą
Optyka 50°x38° 50°x38° 40°x40° - - -
Zakres pomiaru temperatury -10 do 400 °C -10 do 400 ° -20 do 600 °C -10 do 400 °C -10 do 330 °C -20 do 260 °C
Matryca bolometryczna 160x120 pikseli 80x60 pikseli 32x32 pikseli 80x60 pikseli 206x156 pikseli  80x80 pikseli
Czułość termiczna 150 mK 150 mK 254 mK 150 mK 100 mK
Regulowana emisyjność TaK Tak Tak Tak Nie Tak 
Podstawowowa dokładność w % 3.5% 5% 2% 3,5% 5% 3%
Podstawowa dokładność w °C 3,5 °C  5 °C 2 °C 3,5 °C 5 °C 3 °C
Częstorliwość 9 Hz 9 Hz 9 Hz 9 Hz 9 Hz 50 Hz
Klasa ochrony IP54 IP54 IP54    ✓  IP65
Cechy szczególne Wyjątkowo wytrzymała, odporna na upadki z wysokości 2 m, z oprogramowaniem do analizy na PC Niezwykle wytrzymała, z oprogramowaniem do analizy na komputer, odporna na upadek z wysokości 2 m Zintegrowany aparat cyfrowy  Smukła i lekka obudowa, przenośna konstrukcja   Zapewnia przesyłanie obrazów termowizyjnych do telefonów i tabletów z systemem Android przez USB-C Nadaje się do rozwiązywania problemów na miejscu,  zintegrowany funkcjonalny multimetr
Zapis danych Przechowywanie danych na karcie micro SDHC Zapis danych na karcie microSDHC Pamięć wewnętrzna  Karta micro SD      
Waga 365 g 365 g 212 g 113 g 45 g 559 g
Numer produktu 2127008 1897504 2362843 2161942 2104425 1661486

 

 

Odpowiednia wentylacja i oszczędność energii

Wentylacja w miesiącach zimowych zawsze wiąże się z pewnymi stratami ciepła. W celu utrzymania strat na jak najniższym poziomie, nowoczesna technika pomiarowa może być wykorzystana jako pomoc w optymalizacji wentylacji pomieszczeń.

Im więcej osób znajduje się w pomieszczeniu, tym szybciej wzrasta poziom CO2 w powietrzu, a koncentracja wszystkich obecnych spada. Jednak to nie jedyny problem. W źle wentylowanych pomieszczeniach, w których przebywa więcej osób wzrasta również ryzyko zarażenia wirusami i bakteriami zawartymi w powietrzu.

Polecane produkty:

   

 

 

Wymień oświetlenie na LED i oszczędzaj energię

Pomiar natężenia światła

Odpowiednie oświetlenie pomieszczeń i miejsca pracy oferują potencjał dla działań oszczędzających energię. Przy zmianie świetlówek lub halogenów na nowoczesną technologię LED można skutecznie zredukować niepotrzebne koszty energii elektrycznej. 

Pobrzebną moc światła dla ochrony wzroku i zwiększenia bezpieczeństwa można sprawdzić tylko za pomocą odpowiedniego miernika. Jeśli wartości te nie są wystarczające, należy podjąć dalsze działania, takie jak zwiększenie liczby lamp i mocy żarówek. 

Polecane produkty:

 

   

 

 

Naładuj ponownie - zamiast wyrzucać

Wymiana baterii na akumulatory jest zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju, oszczędza zasoby naturalne i przyczynia się do wyeliminowania powstawania problematycznych odpadów. VOLTCRAFT posiada wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu sterowanych procesorowo ładowarek dla wszystkich typów akumulatorów.

Obecnie nowoczesne akumulatory mogą być używane w taki sam sposób jak baterie. Wystarczy raz naładować i można używac w momencie, gdy są potrzebne. Conrad Energy Endurance  łączy zalety baterii (niskie samorozładowanie) z zaletami akumulatorów (możliwość wielokrotnego ładowania).

Ładowarki do ogniw okrągłych VOLTCRAFT mogą obsługiwać wszystkie technologie i rozmiary akumulatorów. Dostępna jest nawet odpowiednia ładowarka do ogniw guzikowych.

Polecane produkty: