Serwis kalibracji

Serwis kalibracji

5 maj 2021

testo DAkkS  zgodne z normą DIN EN ISO / IEC 17025   

Kalibracja ISO lub DAkkS (dawniej DKD) jest wykonywana w naszym laboratorium oraz w laboratoriach naszego partnera Testo. Przeprowadzamy kalibrację dla ponad 30 grup urządzeń i dla ponad 100 różnych zmiennych pomiarowych. Nasze badania są wykonywane niezależnie od badań przeprowadzonych u producenta. Kalibracja jest realizowana szybko i w bardzo przystępnych cenach.

Kalibracja obejmuje zarówno nowe urządzenia, jak i wcześniej zakupione i wykorzystywane w codziennej pracy produkty. Usługa kalibracji Conrad odbywa się w ciągu maksymalnie siedmiu dni roboczych (dla kalibracji ISO) oraz dwunastu dni roboczych (dla kalibracji DAkkS). Aby skrócić czas oczekiwania, wiele urządzeń pomiarowych marki Voltcraft jest dostępnych od ręki z kalibracją ISO!

Produkty skalibrowane fabrycznie

Nasz serwis to szybka i prosta droga, aby korzystać ze sprawnych i skalibrowanych urządzeń pomiarowych. W stałej ofercie sprzedażowej znajduje się wiele produktów skalibrowanych fabrycznie zgodnie z normą ISO / DAkkS, które są dostępne od ręki.

Sprawdź:

Laboratorium kalibracji

Certyfikat kalibracji to dokument potwierdzający  wykonanie kalibracji oraz wszelkie wymagane informacje odnośnie odchyleń odpowiedniego przyrządu pomiarowego. Kalibracja zostaje wykonana zgodnie z normami określonymi w standardach ISO oraz DAkkS.

Pobierz certyfikat Conrad ISO >>
Pobierz certyfikat ISO usług przemysłowych TESTO >>
Pobierz certyfikat DAkkS usług przemysłowych TESTO >>

Proces kalibracji

Ponowna kalibracja produktów

W celu przeprowadzenia kalibracji, prosimy o przesłanie urządzenia pomiarowego z adnotacją „Serwis kalibracji” oraz informacją o wymaganym standardzie kalibracji (ISO lub DAkkS) na adres:

Conrad Electronic SE
Calibration Service
Klaus-Conrad-Straße 1
92241 Hirschau

Kiedy potrzebna jest kalibracja?

Certyfikat ISO

Od 1987 roku systemy zapewniania jakości w przedsiębiorstwach przemysłowych, a także w firmach usługowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych, firmach prowadzących sprzedaż detaliczną, szpitalach, itp. są certyfikowane. Istnieją również przepisy branżowe, standardy i wytyczne w przemyśle farmaceutycznym (CFR, GMP), w przemyśle spożywczym (HACCP) oraz w przemyśle motoryzacyjnym (VDA, QS9000, ISO TS 16949). We wszystkich tych dyrektywach i normach wdrożenia, zarządzania sprzętem testowym, kalibracja jest niezbędnym elementem.

Kalibracja powinna być przeprowadzana wszędzie tam, gdzie wykonywane pomiary mają wpływ na życie i zdrowie człowieka.

Certyfikaty ISO dla pomiarów przemysłowych (certyfikaty fabryczne) od Testo, są atrakcyjną cenowo alternatywą dla certyfikatów DAkkS (dawniej DKD).

Produkty posiadające certyfikat spełniają wymagania:

Punkt 1ISO 9000:2000
Punkt 2ISO 10012-1
Punkt 3GMP
Punkt 4DFR
Punkt 5VDA
Punkt 6QS9000
Punkt 7ISO TS 16949
Punkt 8HACCP

Certyfikat DAkkS

Kalibracja w technologii pomiarowej oznacza pomiar odchyleń kalibrowanego przyrządu mierniczego. W czasie kalibrowania danego przyrządu pomiarowego, rejestrowana jest odchyłka pomiaru pomiędzy wartością wyświetlaną a rzeczywiście zarejestrowaną. Przy pomiarach materiałów, odchylenie pomiarowe oznaczone jest przez różnicę pomiędzy oznaczeniem a wartością rzeczywistą. W łańcuchach pomiarowych zostaje oznaczone odchylenie pomiędzy zmierzoną wartością sygnału wyjściowego i wartością, jaką powinien mieć sygnał przy idealnym transferze charakterystyki, a podaną wartością wejściową.

Akredytowane laboratoria przez wiele lat pracują pod nadzorem Niemieckiego Urzędu Kalibracyjnego DAkkS (DKD). W zakresie norm DIN EN ISO 9000 i DIN EN ISO / IEC 17025 podczas kalibracji DAkkS wymagana jest zgodność z krajowymi normami. Dzięki temu zmierzona wartość jest porównywana z odpowiednim wzorcem mierzonego parametru.

Federalny Instytut Metrologii w Braunschweig (PTB) jest najwyższą władzą w Niemczech w zakresie metrologii. PTB utrzymuje i rozwija wszystkie krajowe normy w dziedzinie metrologii oraz zapewnia międzynarodową zgodność dzięki współpracy z innymi instytutami krajowymi. Dlatego wyniki kalibracji osiągane w tych laboratoriach są zgodne z normami w innych państwach, gdyż cechują się najwyższą niezawodnością.

Certyfikaty te są rozpoznawane i uznawane na całym świecie, zgodnie umowami międzynarodowymi  i podstawą akredytacji DIN EN ISO / IEC 17025.

Dla wszystkich użytkowników przyrządów pomiarowych, którzy wymagają szczególnie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, dokładności i niezawodności, certyfikaty DAkkS (DKD) są rozwiązaniem idealnym.

Sprzęt testowy wymaga certyfikatu DAkkS w następujących obszarach:

Punkt 1Fabryki i ustandaryzowane miejsca pracy
Punkt 2Laboratoria badawcze
Punkt 3Eksperci
Punkt 4Punkty dystrybucji 
Punkt 5HACCP

 

Ostatnio dodane

Nie przepłacaj za ogrzewanie

Dzisiaj

Nie przepłacaj za ogrzewanie

Kamera akustyczna Fluke ii910

Dzisiaj

Kamera akustyczna Fluke ii910

Kamera termowizyjna Flir C5 do zastosowań w branży budowlanej i HVAC

Dzisiaj

Kamera termowizyjna Flir C5 do zastosowań w branży budowlanej i HVAC

Elektromobilność

Dzisiaj

Elektromobilność

Nowe multimetry stołowe Voltcraft do zastosowań w produkcji seryjnej

14 dni temu

Nowe multimetry stołowe Voltcraft do zastosowań w produkcji seryjnej

Weidmüller PROeco i PROmax - bezpieczne zasilanie w automatyce

16 dni temu

Weidmüller PROeco i PROmax - bezpieczne zasilanie w automatyce

Przez Europę w 84 dni

16 dni temu

Przez Europę w 84 dni

Pomiar pola elektromagnetycznego

24 dni temu

Pomiar pola elektromagnetycznego

Unikaj wypadków elektrycznych z Kopp PRCD-S pro

28 dni temu

Unikaj wypadków elektrycznych z Kopp PRCD-S pro

Koronawirus - aktualne informacje

17 sie 2021

Koronawirus - aktualne informacje