Dyrektywa Omnibus w Conrad

Informacja o prezentowaniu obniżonych cen zgodnie z dyrektywą 2019/2161 (Omnibus)

Wychodząc naprzeciw klientom i unijnej dyrektywie Omnibus, już jesienią 2022 roku wdrożyliśmy mechanizm zapewniający możliwości obniżenia cen tylko dla produktów, które w okresie ostatnich 30 dni miały jedynie cenę wyższą niż planowana cena obniżona. Proces ten zapewnia realizację uczciwej polityki cenowej i dostosowania do przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2023. Tym samym, każda cena przekreślona w naszym sklepie (niezależnie czy zmiana nastąpiła w celu promocyjnym, czy z powodu zmiany kursu Euro lub zmianą cen producenta) to najniższa cena oferty z 30 dni przed obniżką. Jednocześnie w celu zapewnienia czytelności i przejrzystości bezpośrednio na stronie znajduje się informacja o tym, iż cena przekreślona jest ceną najniższą z okresu ostatnich 30 dni.

Oceny produktów, opinie o sklepie

Oceny produktów mogą publikować tylko klienci, którzy kupili produkty w Conrad. W ten sposób gwarantujemy, że publikowane oceny pochodzą wyłącznie od klientów, którzy faktycznie kupili oceniany artykuł. W celu dbałości o naszych Klientów wdrożyliśmy procedury umożliwiające weryfikacje wiarygodności opinii. Aktywnie prosimy naszych klientów o pisanie recenzji. Nasze recenzje są autentyczne, a jeśli klienci zdecydują się opublikować recenzję to sprawdza się, czy nie zawiera ona treści niezgodnych z prawem oraz czy pochodzi od osoby, która nabyła dany produkt. Jeśli kontrola ta nie ujawni żadnych nielegalnych treści, z zasady publikowane są wszystkie oceny klientów. Następnie wybieramy recenzje klientów, oceniając je na podstawie aktualności, jakości i trafności do umieszczenia w witrynie. Na oceny nie mają wpływu relacje umowne. Prezentujemy wszystkie oceny o sklepie i produktach, zarówno pozytywne jak i negatywne bez ingerencji w treść.

 

Informacja o prezentacji wyników wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania sortowane są domyślnie według najlepszego dopasowania nazwy i parametrów technicznych do wyszukiwanego hasła. Można również wybrać sortowanie po cenie lub dostępności.

Regulacja w zakresie indywidualnego dopasowywania cen

Aktualnie nie stosujemy polityki indywidualnego dostosowania cen do profili klientów. Tym samym wszystkie ceny są jednakowe dla wszystkich klientów. Jedyny mechanizm to możliwość przełączenia widoku cen brutto, netto w zależności od indywidualnych preferencji klientów.