Ładowarki
Ładowarki do telefonów, komputerów, adapterów, akumulatorów oraz ładowarki uniwersalne, dzięki którym będziesz mógł zasilać kilka urządzeń równocześnie. Powerbanki sprawdzą się w czasie podróży oraz w awaryjnych sytuacjach. Sprawdź ofertę ładowarek do wszystkich sprzętów!
Szeroki wybór zasilania
Urządzenia elektroniczne wymagające zasilania są nieodłącznym elementem naszej codzienności. Część z nich zasilana jest tradycyjnymi bateriami. Inne wyposażone są w wbudowany akumulator, umożliwiający ładowanie baterii za pomocą ładowarki lub portu USB. W tej kategorii zgromadziliśmy dla Ciebie bogaty asortyment ładowarek do różnych sprzętów. Oprócz dedykowanych ładowarek do akumulatorów, wśród dostępnych produktów znajdziesz także praktyczne powerbanki oraz testery baterii. Szeroki wybór sprawia, że z łatwością dopasujesz je do swoich potrzeb i oczekiwań.
-
Przegląd ładowarek
-
Jaką ładowarkę do akumulatorów wybrać?
-
Nasza wskazówka: Jak prawidłowo ładować akumulatory smartfonów
-
FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące ładowarek
Przegląd ładowarek

Na stronie Conrad.pl przedstawiamy starannie wybrane baterie i akumulatory, ładowarki do akumulatorów, powerbanki oraz testery baterii i akumulatorów, wśród których znajdziesz z łatwością sprzęt dopasowany do swoich potrzeb i oczekiwań.
Ładowarka do telefonu komórkowego jest prawdopodobnie w każdym domu: te kompaktowe ładowarki plug-in mogą szybko naładować smartfony, tablety i inne kompatybilne urządzenia poprzez micro-USB lub USB-C. Ładowarki indukcyjne pozwalają na ładowanie bezprzewodowe nowszych modeli smartfonów. Power bank, który można wykorzystać również do ładowania urządzeń, okazuje się praktyczny, zwłaszcza gdy jesteś w podróży, a w pobliżu nie ma gniazdka elektrycznego. W ofercie naszego sklepu zebraliśmy szeroki wybór niewielkich, przenośnych ładowarek do baterii. Z powodzeniem wykorzystasz je do przywracania pełnej sprawności wielu sprzętom mobilnym, takim jak smartfon, tablet, słuchawki bluetooth i nie tylko.
Ważne są też rozmiary i waga powerbanków. Pamiętaj, że największe ich modele nie mieszczą się swobodnie w kieszeni i ważą nawet do pół kilograma. Nie bez znaczenia jest też rodzaj obudowy, jaki powerbank posiada. Producenci powerbanków wykonują je zwykle z plastiku, metalu, silikonu lub w wersji pancernej, odpornej na upadki. Dobrym pomysłem jest też zakup przenośnej ładowarki wyposażonej w więcej niż jedno gniazdo USB oraz bezpiecznik zapobiegający zwarciom.
Nie wyczerpuje to jednak w pełni możliwości wyboru. Jeśli używasz zegara ściennego lub innych urządzeń z baterią micro AAA, będziesz potrzebował tak zwanej ładowarki guzikowej. W zależności od modelu, urządzenia te mogą ładować baterie o różnych rozmiarach, takich jak Mignon AA lub AAA Micro. Wówczas wystarczy jedna ładowarka do wszystkich akumulatorów Ni-MH/Ni-CD.

Wiele aparatów posiada specjalne akumulatory, dla których istnieją również specjalne ładowarki, które zapewniają niezawodne i bezpieczne ładowanie ogniw. Starsze produkty Apple wymagają również zastrzeżonych adapterów ładowania. Dotyczy to na przykład urządzeń ze złączem 30-pinowym lub Magsafe. Z kolei nowsze modele bazują na standardzie USB-C i nie są już koniecznie uzależnione od ładowarki od Apple. Istnieją również odpowiednie ładowarki do elektronarzędzi, w których skład zazwyczaj wchodzą trwałe akumulatory litowo-jonowe, wymagające specyficznych dla danego producenta stacji ładowania.
Należy również wspomnieć o prostownikach i systemach ładowania akumulatorów samochodów osobowych i ciężarowych. Akumulatory kwasowo-ołowiowe są powszechnie montowane w pojazdach i są ładowane za pomocą kabla ładującego wyposażonego w zaciski krokodylkowe. Regenerator akumulatorów kwasowo-ołowiowych może po dłuższym użytkowaniu ponownie zwiększyć pojemność akumulatora, ograniczając osady siarczanowe. Dla akumulatorów używanych poza pojazdami dostępne są specjalne ładowarki do akumulatorów kwasowo-ołowiowych.
Innym trendem są kompaktowe ogniwa paliwowe, które mogą ładować urządzenia podłączone przez USB. Energia elektryczna jest wytwarzana z wodoru lub metanolu. Ładowarki solarne są również szczególnie przyjazne dla środowiska. Posiadają one duży zintegrowany akumulator, który jest zasilany energią słoneczną i po naładowaniu może zasilać inne urządzenia. Generator termoelektryczny wytwarza energię na podstawie tzw. efektu Seebecka. W płycie bazowej zainstalowanych jest kilka modułów termoelektrycznych. W miarę nagrzewania się płyty bazowej, różnica temperatur pomiędzy nią, a znajdującym się nad nią zbiornikiem wypełnionym wodą powoduje wytwarzanie energii elektrycznej. Wreszcie, dostępne są różne uniwersalne ładowarki i rozładowarki, jak również ładowarki do konkretnych modeli. W naszym sklepie znajdziesz również szeroki wybór akcesoriów do ładowarek.

Jaką ładowarkę do akumulatorów wybrać?

Aby przywrócić pełną sprawność akumulatorka, powinieneś wybrać odpowiednią ładowarkę. Jej wybór zależy od kilku czynników. Ładowarki zazwyczaj nie są kompatybilne ze wszystkimi rodzajami akumulatorów, np. urządzenie do akumulatorów Li-lon nie nadaje się do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Dlatego bezwzględnie należy zwrócić uwagę na rodzaj ogniw, których energię może uzupełniać dany model ładowarki. Przede wszystkim zdecyduj o liczbie akumulatorków, które zamierzasz zwykle ładować. W ofercie naszego sklepu zgromadziliśmy ładowarki mieszczące zarówno dwa, jak i cztery akumulatory. Nie bez znaczenia jest też wielkość ładowarki akumulatorowej – mniejsza idealnie sprawdzi się w podróży. Na Twoją uwagę zasługuje również rodzaj sterowania zasilaniem. Niektóre ładowarki do akumulatorów wyposażone są w sterowanie zegarowe, które po pełnym naładowaniu przełączają się w tryb podtrzymujący.
W sprzedaży dostępne są też ładowarki procesorowe – jak sama nazwa wskazuje, ich pracą steruje mikroprocesor. Mimo wyższej ceny, cechują się szybszym ładowaniem oraz pozwalają na maksymalne wykorzystanie pojemności akumulatora. Pamiętaj jednak, że jeśli korzystasz z produktów niklowo-kadmowych upewnij się, że wybrana ładowarka będzie je obsługiwać.
Przewód zasilający musi być tak dobrany, aby ładowarka mogła być używana w przewidzianym miejscu. Przed zakupem warto upewnić się czy do akumulatorów samochodu ciężarowego lub osobowego wymagany jest specjalny adapter. Specjalne funkcje dodatkowe, takie jak wskaźniki stanu, mogą być przydatne w ładowarkach do akumulatorów modelarskich. W sprzedaży dostępne są też ładowarki procesorowe – jak sama nazwa wskazuje, ich pracą steruje mikroprocesor. Mimo wyższej ceny, cechują się szybszym ładowaniem oraz pozwalają na maksymalne wykorzystanie pojemności akumulatora. Pamiętaj jednak, że jeśli korzystasz z produktów niklowo-kadmowych upewnij się, że wybrana ładowarka będzie je obsługiwać.
Nasza wskazówka: Jak prawidłowo ładować akumulatory smartfonów
Poziom naładowania telefonu komórkowego powinien wynosić od 20 do 80 procent w przypadku baterii litowo-jonowych, aby ograniczyć ich zużycie. Chociaż akumulatory litowo-jonowe, w przeciwieństwie do akumulatorów NiCD, są pozbawione efektu pamięci, mają one również ograniczoną liczbę cykli ładowania. Aby chronić baterię telefonu komórkowego, po naładowaniu należy odłączyć zasilacz od gniazdka.
FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące ładowarek
Czym jest głębokie rozładowanie?
Głębokie rozładowanie oznacza wyczerpanie energii akumulatora do poziomu poniżej napięcia znamionowego. Obecnie wiele urządzeń oferuje zabezpieczenia, które zapewniają automatyczne wyłączenie przed wystąpieniem głębokiego rozładowania. Jednak nie wszystkie urządzenia posiadają takie rozwiązanie, dlatego nigdy nie należy dopuścić do całkowitego rozładowania akumulatora. W szczególności baterie litowe mogą zostać nieodwracalnie uszkodzone już po jednym głębokim rozładowaniu. Niezależnie od tego, czy są to akumulatory kwasowo-ołowiowe, Li-ion, NiCd czy NiMH, należy unikać głębokiego rozładowania.

Jak prawidłowo przechowywać akumulatory?
Prawidłowe przechowywanie akumulatora zależy od jego typu. Nieużywane akumulatory litowo-jonowe należy przechowywać naładowane do poziomu od 30 do 50%, najlepiej w chłodnym miejscu. Wysokie temperatury i przechowywanie w stanie pełnego naładowania mają negatywny wpływ na żywotność. Akumulatory Ni-MH i NiCD również powinny być przechowywane w chłodnym miejscu. Poziom naładowania może być jednak niższy, idealny jest od 30 do 40%. Ze względu na szybsze samorozładowanie zaleca się doładowanie w przypadku dłuższego przechowywania, aby uniknąć głębokiego rozładowania. Z kolei akumulatory ołowiowe powinny być zawsze w pełni naładowane. Również w tym przypadku dochodzi do ciągłego samorozładowania, co powoduje, że podczas dłuższego przechowywania konieczne jest sporadyczne doładowywanie.