Aktualne oferty

    Wyłączniki różnicowoprądowe dla każdej aplikacji

    Czy istniejące okablowanie budynku jest bezpieczne? Czy jest ono zgodne z normą DIN VDE 0100 530? Urządzenia elektryczne zmieniły się w ciągu ostatnich lat. Wiele najnowszych produktów, takich jak pralki i odkurzacze, wykorzystuje obecnie jednofazowe przemienniki częstotliwości. Niemniej jednak wyłączniki różnicowoprądowe typu A nie zostały zaprojektowane do ochrony nowoczesnych urządzeń w przypadku awarii. Urządzenia wykorzystujące przetwornice jednofazowe wymagają zastosowania wyłączników RCCB typu F czułych na częstotliwości mieszane. Jeśli myślisz o modernizacji istniejącej rozdzielnicy, kompaktowy wyłącznik 5SV1 FI jest doskonałym wyborem. Produkt ten jest dostępny w wersji Type-F, oferując ochronę przeciwzwarciową i przeciwprzepięciową pomimo rozmiaru 1U. Dzięki temu, że posiada krótkie opóźnienie czasowe, wysokie prądy rozruchowe (wywołane przez oświetlenie LED itp.) nie spowodują niepotrzebnego wyzwolenia urządzenia. Oznacza to oszczędność miejsca i pewność działania.

    Oszczędzające miejsce jednostki modułowe do szafy sterofiniczej

    Szukasz kompaktowych urządzeń do swojej szafy sterowniczej? Zwłaszcza jeśli chodzi o urządzenia zabezpieczające w instalacjach elektrycznych, nie należy iść na żadne kompromisy. Innowacyjne jednostki zapewniają kompaktową i przejrzyście zaaranżowaną szafę sterowniczą z dodatkowymi funkcjami - bez czasochłonnej przebudowy. Oszczędza to czas i pieniądze.

    Odkryj więcej ciekawych tematów

    Bezawaryjne i bezpieczne funkcjonowanie instalacji elektrycznej staje się coraz bardziej wymagające. Z jednej strony przepisy stają się coraz bardziej rygorystyczne, z drugiej strony instalacja musi wytrzymywać wyższe prądy z powodu rosnącego obciążenia. Oferujemy odpowiedni asortyment i optymalne rozwiązania dla rosnących wymagań w zakresie instalacji elektrycznych.

    • Zapobieganie możliwym zagrożeniom

    • Wysokiej jakości komponenty

    • Innowacyjne produkty i rozwiązania

    Instalacja elektryczna: przyszłościowe wyposażenie elektryczne dla Twojego budynku

    Instalacja elektryczna w budynkach firmowych zakładach produkcyjnych, budownictwie usługowych lub energooszczędnych mieszkaniach jest zazwyczaj eksploatowana przez dziesiątki lat. Dlatego musi być rozsądnie zwymiarowana, wysokiej jakości i dobrze zabezpieczona.

    W skład instalacji elektrycznych wchodzą m.in. przyłącza domowe, skrzynki bezpiecznikowe, rozdzielnice i podrozdzielnice, obwody, wyłączniki, gniazda, urządzenia zabezpieczające i oprawy oświetleniowe. Dobra wykonana jest warunkiem bezpiecznego, ekonomicznego, przyjaznego dla środowiska i przyszłościowego użytkowania budynków.



    Dlaczego dobra instalacja elektryczna jest tak ważna?

    Profesjonalnie wykonana instalacja elektryczna pozwala na niezawodne zasilanie w pomieszczeniach, chociażby w celu korzystania z oświetlenia elektrycznego, techniki grzewczej, chłodniczej i wentylacyjnej, maszyn lub urządzeń. 

    Zapewnia wystarczającą ilość punktów kontrolnych i gniazd w pomieszczeniach. Zapobiega to również awariom urządzeń i maszyn, a także uszkodzeniom spowodowanym wyładowaniami atmosferycznymi i przepięciami, pożarom i wypadkom elektrycznym.

    Profesjonalna instalacja elektryczna...

    • zapewnia sprawne funkcjonowanie Twojej firmy,
    • zapobiega awariom urządzeń i maszyn związanych z funkcjonowaniem sieci,
    • utrzymuje rozwiązania komunikacyjne w stanie nienaruszonym,
    • zapobiega uszkodzeniom spowodowanym przepięciami i piorunami.


    Jak działa instalacja elektryczna?

    nstalacja elektryczna rozciąga się od centralnego przyłącza budynku poprzez trasy kablowe do rozdzielnic głównych i podrzędnych, wyłączników automatycznych, gniazd pośrednich, zegarów i wyłączników do gniazd, czujników ruchu, oświetlenia oraz urządzeń elektrycznych zainstalowanych na stałe, a także maszyn.

    Istnieje kilka wariantów wykonywania instalacji elektrycznych. W części centralnej, jak najwięcej komponentów jest łączonych w obszarze rozdzielaczy. Zaletą jest duża koncentracja elementów w odniesieniu do łatwej kontroli i konserwacji instalacji. W zdecentralizowanej instalacji elektrycznej moduły montowane są w pobliżu poszczególnych odbiorników. Dzięki temu uzyskuje się lepszy przegląd systemu.

    Instalacje elektryczne mogą być montowane podtynkowo, natynkowo lub w tynku. W sektorze komercyjnym, na przykład w biurach, sklepach i pomieszczeniach rekreacyjnych, jak również w sektorze prywatnym, instalacja podtynkowa jest szeroko stosowana ze względu na jej zalety wizualne.

     



    Kiedy modernizacja instalacji elektrycznej jest konieczna?

    W wielu starszych budynkach instalacji elektrycznych ma swoje lata i wymaga modernizacji lub wymiany.

    • Instalacje elektryczne zużywają się z czasem, np. z powodu starzenia się lub uszkodzenia.
    • Nowoczesne urządzenia komunikacyjne i nowe aplikacje cyfrowe stawiają szczególnie wysokie wymagania instalacjom elektrycznym. Dziś często obowiązują surowsze normy niż w przeszłości.

    Dla użytkowników nieodpowiednia i przestarzała instalacja może stanowić zagrożenie życia. Ponadto zwiększa zagrożenie przestojów w procesach produkcyjnych. Modernizacja jest więc koniecznością.

    Za modernizacją przemawiają również rosnące znaczenie aspektów ekologicznych, aplikacje smart home i smart building oraz wykorzystanie energii odnawialnych.



    Na co należy zwrócić uwagę przy instalacjach elektrycznych?

    Przestrzeganie przepisów VDE i norm DIN podczas wyboru produktów i ich montażu zapewnia jakość, bezpieczeństwo oraz ochronę przeciwpożarową instalacji elektrycznej. Istnieje duża liczba przepisów dotyczących systemów elektrycznych. Seria VDE DIN 100 i norma DIN 18015 zawierają zasadnicze wytyczne. 

    W naszym sklepie można zaopatrzyć się we wszystkie elementy potrzebne do wykonania instalacji elektrycznych z pewnego źródła. Materiały instalacyjne i innowacyjne urządzenia oferowane przez renomowane marki, spełniają określone normy i wysokie wymagania jakościowe.

     



    Co wchodzi w skład instalacji elektrycznej?

    Kupując części i narzędzia do swojego projektu, zwróć uwagę na cechy produktu.



    Jak znaleźć odpowiednie materiały elektroinstalacyjne?

    Zaplanuj z wyprzedzeniem zakup materiałów elektroinstalacyjnych. Wybierz wysokiej jakości materiały, które można zainstalować łatwo i w sposób oszczędzający czas. Elementy muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa, wymogi prawne i specyfikacje producentów urządzeń. 

    Podczas dokonywania modyfikacji i napraw należy zorientować się, jakie elementy mają być wymienione. Nowe części powinny mieć takie same lub lepsze właściwości techniczne niż dotychczasowe.

    Zwróć uwagę na odpowiedni obszar zastosowania. Istnieją specjalne produkty elektroinstalacyjne dla pomieszczeń wilgotnych, obszarów o wysokiej temperaturze lub stref niebezpiecznych. Informacje zawarte w opisie produktu oraz w kartach katalogowych, dostarczają wskazówek na temat odpowiednich miejsc wykorzystania i pomagają w wyborze produktu.

    Jeżeli w istniejącym systemie przeważają komponenty jednej marki, wskazane jest dobranie części zamiennych tego producenta. W przypadku widocznych elementów, takich jak wyłączniki i gniazda, należy stosować tę samą serię ze względów estetycznych.

    Wskazówka: sporządź plan potrzebnych materiałów.

    To podsumowanie wszystkich komponentów, przewodów, kabli i materiałów przyłączeniowych Twojej instalacji elektrycznej. Plan upraszcza montaż produktu, oszczędza czas podczas zakupów i pomaga w kontroli części.



    Kto może montować, wymieniać lub naprawiać instalacje elektryczne?

    Ze względu na obowiązujące przepisy prawa, tylko uprawnieni elektrycy mogą instalować systemy elektryczne w celach komercyjnych lub dokonywać napraw i modyfikacji istniejących instalacji elektrycznych. W punkcie 5.2 normy DIN VDE 1000-10 opisane są niezbędne do tego kwalifikacje.