Lista
  Kafelki
  Wolisz widok listy? Wystarczy zmienić tutaj.
  Wolisz widok kafelków? Wystarczy zmienić tutaj.

  Porady

  Urządzenia i akcesoria takie jak prostowniki, kompresory, lodówki czy maty podgrzewające. Zadbasz o bezpieczeństwo i poprawisz komfort podróżowania swoim samochodem, a także skutecznie zabezpieczysz go przed niepożądanymi działaniami kun i innych szkodników.

  Pielęgnacja, konserwacja i wyposażenie samochodu

     Ważne zagadnienia dotyczące pojazdów i eMobility


   

  Pielęgnacja samochodu

  Właściciele samochodów powinni troszczyć się o to, by ich pojazd był czysty i zadbany. Staranna pielęgnacja auta jest ważna nie tylko ze względów kosmetycznych, ale też zapewnia utrzymanie wartości, a być może nawet zwiększa bezpieczeństwo. Czyste szyby przednie to absolutna konieczność dla dobrej widoczności o każdej porze roku. Nawet jeśli samochód jest regularnie oddawany do myjni, potrzeba różnych produktów do indywidualnej pielęgnacji. Środki do konserwacji gumy zapobiegają na przykład zamarzaniu uszczelek drzwiowych w zimie, odmrażacze do szyb sprawiają, że nie są one oblodzone, a środek do ochrony chłodnicy zapobiega przegrzewaniu się silnika. Dbałość o samochód obejmuje także pielęgnację kół i opon oraz czyszczenie wnętrza, do czego przydadzą się urządzenia takie jak odkurzacze czy maszyny polerskie.

  Utrzymanie pojazdu

  Podobnie jak w przypadku pielęgnacji, utrzymanie pojazdu jest ważne dla zachowania wartości i bezpieczeństwa. Wycieraczki przedniej szyby i kabinowe filtry powietrza można zazwyczaj łatwo wymienić samodzielnie. Manometry do opon pokazują, czy jest w nich jeszcze wystarczająca ilość powietrza; pomagają też ocenić stan bieżnika i informują, kiedy należy wymienić opony. Wśród produktów do pomocy w utrzymaniu samochodu znajdują się również lampy robocze, narzędzia i przybory do garażu oraz artykuły zimowe, takie jak skrobaczki do lodu, miotły do śniegu i osuszacze powietrza.

  Wyposażenie samochodu

  Do komfortowego wyposażenia pojazdu dostępna jest szeroka gama produktów. Oprócz pokrowców chroniących fotele są to między innymi: podgrzewacze siedzeń i poduszki masujące, chłodziarki i czajniki, a także urządzenia głośnomówiące do telefonów, termometry i podgrzewane dywany. Wszystko to ma sprawić, by podróż samochodem była jeszcze bardziej komfortowa. Wiele tych produktów nadaje się również na camping.

  Narzędzia przydatne podczas awarii samochodu

  W przypadku awarii kierowcy zwykle zwracają się o pomoc do ubezpieczyciela. Istnieją jednak pewne przedmioty, które powinny znajdować się w każdym pojeździe. Do tych obowiązkowych należą na przykład trójkąt ostrzegawczy, apteczka, kamizelki odblaskowe, uszczelniacz do opon i sprzęt ratunkowy. Są również urządzenia, które pomagają zapobiegać awariom, jak choćby środki do odstraszania kun.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie akcesoriów samochodowych?

  Wiele akcesoriów motoryzacyjnych może mieć uniwersalne zastosowanie, niezależnie od tego, jakie auto posiadasz. Istnieją jednak części, które są kompatybilne tylko z określonymi typami pojazdów. W wyborze odpowiedniego produktu pomoże wtedy instrukcja samochodowa.

  Nasza praktyczna rada: zamontuj urządzenie wspomagające parkowanie 

  Jeśli mieszkasz w mieście, doskonale znasz ten problem: miejsc parkingowych jest mało, są one wąskie, a sam manewr nierzadko sprawia trudność nawet doświadczonym kierowcom. Doskonałym wyjściem są czujniki parkowania i kamery cofania, które zwykle mogą być łatwo zainstalowane nawet przez laików.  FAQ: Pytania i odpowiedzi

   

  Ile kosztuje pielęgnacja samochodu?

  Wszystko zależy od Twoich potrzeb i tego, ile wysiłku chcesz włożyć w samodzielne mycie samochodu. Zwykłe środki pielęgnacyjne do aut mają podobne ceny, co produkty do czyszczenia gospodarstwa domowego. Droższe będą na przykład maszyny do polerowania pojazdu czy odkurzacz samochodowy, jednak zakup tych urządzeń to inwestycja na lata.

  Od jak dawna istnieją nawigacje samochodowe?

  Już w 1983 roku Blaupunkt GmbH oficjalnie wprowadził na rynek EVA (elektroniczny pilot dla zmotoryzowanych), który do pozycjonowania wykorzystywał czujniki radarowe. Urządzenie to jest uważane za pierwszy system nawigacji dla pojazdów mechanicznych. Jednak pierwsza nawigacja GPS została wprowadzona dopiero w 1990 roku przez firmę Pioneer.  Podsumowanie: jak znaleźć przydatne akcesoria samochodowe w Conrad?

  Oferta akcesoriów, środków pielęgnacyjnych i elementów wyposażenia samochodu jest bardzo urozmaicona. Jeśli już wiesz, czego potrzebujesz do swojego pojazdu, najłatwiej użyć wyszukiwarki na stronie internetowej. W wyborze powinny pomóc szczegółowe opisy produktów i opinie klientów. W przypadku, gdy jeszcze nie wiesz, czego dokładnie szukasz, przejrzyj proponowane przez nas kategorie.