Jeden akumulator do urządzeń różnych producentów! Cordless Alliance System.

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, czy domowym majsterkowiczem pewnie nie raz zmuszony byłeś szukać w swoim warsztacie odpowiedniego akumulatora lub ładowarki, gdy chciałeś pilnie skorzystać z piły, wiertarki czy szlifierki.

Na rynku dostępnych jest wielu producentów elektronarzędzi, którzy zabiegają o konieczność korzystania wyłącznie z ich rozwiązań akumulatorowych. Opracowują coraz to nowe systemy zasilania bateryjnego, kompatybilne wyłącznie z własnymi narzędziami. W efekcie w warsztacie, miejsce zajmują zarówno elektronarzędzia, jak i ich akumulatory oraz ładowarki. W momencie konieczności skorzystania ze sprzętu, częstym problemem staje się odnalezienie właściwego akumulatora, który dodatkowo zwykle okazuje się rozładowany, co z kolei zmusza do poszukiwań jego ładowarki. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań znacznie zwiększała wydatki oraz powoduje opóźnienia podczas wykonywania prac

Swoboda pracy dzięki CAS

Zupełną zmianę podejścia do tematu zaprezentowała marka Metabo, która specjalizuje się w produkcji urządzeń zasilanych za pomocą akumulatora. Doświadczenie marki i obserwacja sytuacji na rynku, zaowocowała stworzeniem sojuszu systemów bezprzewodowych. Cordless Alliance System (CAS) nie tylko zapewnia komfort korzystania z urządzeń akumulatorowych, ale przede wszystkim gwarantuje kompatybilność wszystkich elektronarzędzi partnerów CAS z jednym pakietem akumulatorów Metabo. Teraz można łatwo łączyć innowacyjne narzędzia i wydajne akumulatory oraz ładowarki różnych producentów.

 

CAS to sojusz czołowych producentów i specjalistów działających w branży elektronarzędzi do zastosowań profesjonalnych

 

Marki w sojuszu CAS

W momencie wystartowania projektu w 2018 roku do systemu dołączyło 10 producentów. Obecnie jest ich aż 24! Rozwój Cordless Alliance System sprawił, że oprócz podstawowych narzędzi do standardowych prac w warsztacie czy na placu budowy, dostępne są również urządzenia specjalistyczne, przeznaczone dla hydraulików, dekarzy, elektryków itd. Rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością, wśród profesjonalistów i majsterkowiczów. Narzędzia i maszyny CAS obejmują prawie wszystkie branże i pracują z wysoką wydajnością w oparciu o innowacyjną technologię akumulatorów Metabo. Obecnie akumulatory i ładowarki projektowe przez Metabo są kompatybilne z urządzeniami marek:

Akumulatory CAS

Firma Metabo jest pionierem w tworzeniu bezprzewodowych placów budowy, dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w dziedzinie technologii akumulatorowej. System CAS jest kompatybilnyakumulatorami z linii LiPower oraz LiHD. Ogniwa LiHD doskonale sprawdzają się w urządzenia o wysokim zapotrzebowaniu na moc, która mieści się w zakresie 400-3200 W. Bez problemu pozwalają zastąpić każde narzędzie przewodowe, jego akumulatorowym odpowiednikiem. W budowie akumulatora zastosowane miedziane styki dużej mocy, które są grubsze o 35% od standardowych konektorów stosowanych dotychczas w bateriach Li-Ion. Całkowicie hermetyczna konstrukcja, a także powłoka z lakieru zapewniają optymalną szczelność i ochronę podzespołów elektronicznych. Połączenie nowatorskich ogniw o dużej wydajności i opracowanych na nowo komponentów akumulatora LiHD zapewnia dłuższą pracę elektronarzędzi, a tym samym rzadsze ładowanie.

 Znakiem rozpoznawczym sojuszu i wskazówką, że dany akumulator będzie kompatybilny z innymi urządzeniami, jest czerwony symbol CAS.

Cordless Alliance System to nie tylko więcej miejsca w warsztacie, brak zagubionych ładowarek i niepasujących akumulatorów, ale przede wszystkim znacznie niższe koszty zakupu elektronarzędzi akumulatorowych. Wysokoprądowy akumulator LiHD zapewnia nowe możliwości użytkowania sprzętu bezprzewodowego, a szeroki wybór rozwiązań produktowych gwarantuje, że specjaliści ze wszystkich branż znajdą odpowiednie urządzenia z systemem CAS, na którym mogą polegać w codziennych wyzwaniach.

Szukasz idealnego narzędzia do każdego zadania? W asortymencie Conrad znajdziesz nie tylko powszechnie używane elektronarzędzia znanych producentów, ale również całą gamę specjalistycznych rozwiązań, spełniających indywidualne oczekiwania.