Miniaturowa stacja lutownicza Basetech ZD-928

Wykonywanie zmian w układach elektronicznych nie jest już zarezerwowane wyłącznie dla specjalistów  - zawodowych elektroników czy elektryków. Każdy może zakupić niezbędny sprzęt wraz z akcesoriami i to w przystępnej cenie, tworząc własny warsztat lutowniczy.

Stacja lutownicza dla początkujących

Przed rozpoczęciem kompletowania niezbędnego sprzętu, warto się zastanowić, które urządzenie będzie miało możliwość wykonania jak najszerszych prac związanych z lutowaniem, ale także będzie cechowało się atrakcyjną, niewygórowaną ceną.  
Są osoby, które do każdego rodzaju lutowania (nawet komponentów SMD) używają lutownicy transformatorowej. Ich głównym argumentem "za" jest fakt, że wokół grota takiej lutownicy, wskutek przepływu prądu elektrycznego, tworzy się pole magnetyczne. Zjawisko to jest użyteczne do np. do przenoszenia drobnych elementów RLC wykonanych w technologii SMD. Jednak każdy elektronik ekspert do pracy z tak małymi elementami będzie używał dedykowanego sprzętu, jakim jest na przykład mała stacja lutownicza zapewniająca odpowiedni poziom mocy oraz regulację temperatury – parametrów niezębnych do lutowania elementów wrażliwych.

Urządzenie do lutowania elementów SMD

Odpowiednim urządzeniem spełniającym wymagania pracy z elementami SMD będzie miniaturowa stacja lutownicza Basetech z wyświetlaczem analogowym. Została ona skonstruowana specjalnie do prac lutowniczych w zakresie elektroniki, majsterkowania i elementów modelarskich, wymagających różnych poziomów mocy.

Stacja jest niewielkich rozmiarów: jej długość to 6,8 cm, szerokość – 6,5 cm, wysokość - 10 cm, a waga to zaledwie 0,6 kg.

Zalety stacji lutowniczej Basetech ZD-928

  • Wyposażona jest w kolbę i bardzo cienką końcówkę lutowniczą, co sprawia, że doskonale sprawdza się we wszystkich zadaniach wymagających lutowania precyzyjnego, takich jak prace naprawcze lub serwisowe przy elementach SMD.
  • Dzięki zastosowaniu mocy grzewczej na poziomie 10 W, elementy wrażliwe na ciepło są lutowane bardzo łagodnie.
  • Precyzyjna regulacja temperatury w zakresie od ok. 320 do 380°C.

W zestawie znajdują się:

  • Ministacja lutownicza
  • Kolba lutownicza
  • Końcówka lutownicza