Stacje lutownicze TOOLCRAFT dla każdego obszaru zastosowań

Czy chcesz zapoznać uczniów lub praktykantów z obsługą stacji lutowniczej? Musisz odprowadzić szkodliwe opary podczas skomplikowanych prac z użyciem lutów miękkich? Czy Twoim celem jest wydajne i skuteczne lutowanie? A może pasjonujesz się modelarstwem i w swoich planach masz wlutowanie wtyczki i kabli do nowego modelu samochodu? Od nauczycieli, poprzez rzemieślników, firmy produkcyjne, aż po hobbystów - wszystkie te grupy łatwo i szybko znajdą odpowiednie produkty na Conrad Sourcing Platform!

Volker Kunz, Project Sales Manager Private Label w Conrad Electronic, doradza klientom: "Przy zakupie stacji lutowniczej niezwykle ważne jest, aby wziąć pod uwagę dokładny scenariusz zastosowania i na tej podstawie sprawdzić, czy dany model posiada odpowiednie cechy.” Aby ułatwić klientom wybór i ocenę, ekspert ds. produktów zdefiniował poniżej cztery typowe grupy docelowe i dla każdej z nich szczegółowo przedstawił odpowiednią stację lutowniczą, dostępną na Conrad Sourcing Platform.

  • Grupa docelowa 1: Majsterkowicze, modelarze, elektronicy hobbyści i konstruktorzy
  • Grupa docelowa 2: Szkolenia i sektor edukacyjny
  • Grupa docelowa 3: Rzemiosło i warsztat
  • Grupa docelowa 4: Przemysł i produkcja

 

Grupa docelowa 1: Majsterkowicze, modelarze, elektronicy hobbyści i konstruktorzy

Łatwa obsługa, wysoka wydajność i różne typy grotów do różnych zastosowań: stacja lutownicza TOOLCRAFT ST-80A oferuje wszystko, czego oczekują elektronicy hobbyści o profesjonalnych wymaganiach. Dla majsterkowiczów, modelarzy i amatorów elektroniki najważniejsze są funkcjonalność i elastyczna praca i właśnie, takie zalety ma ta stacja lutownicza. Podczas gdy modelarze potrzebują szerokiego grotu lutowniczego i dużej mocy, np. przy wymianie wtyczki akumulatora, o tyle w elektronice niezbędna jest cienka końcówka i regulacja temperatury. W związku z tym w tym modelu stacji lutowniczej można szybko i łatwo wymieniać groty do różnych zastosowań. 

W celu ochrony wrażliwej elektroniki, ten podstawowy model oferuje wyrównanie potencjałów poprzez 4 mm gniazdo z ochroną elektrostatyczną. Pod solidną, malowaną proszkowo, aluminiową obudową znajduje się również wysokiej jakości ceramiczny element grzejny, który umożliwia lutowanie z dużą mocą (80 W) w zakresie temperatur od 150 do 450 °C. Temperatura może być łatwo i precyzyjnie ustawiana za pomocą analogowego pokrętła, dodatkowo dioda LED sygnalizuje stan pracy i regulację stacji. Lutownica posiada również wyjątkowo elastyczny przewód silikonowy i  pewnie leży w uchwycie, który jest dostarczany wraz z czyścikiem grotu oraz zintegrowaną gąbką czyszczącą.

 

Sprawdź analogową stację lutowniczą TOOLCRAFT ST-80A

 

 

Grupa docelowa 2: Szkolenia i sektor edukacyjny

Łatwe lutowanie i wszystko pod kontrolą: stacja lutownicza TOOLCRAFT ST-100 HF jest idealna do wykorzystania podczas lekcji lub w warunkach szkoleniowych. Technologia wysokiej częstotliwości znacznie ułatwia pierwsze próby lutowania osobom, które dopiero zaczynają przygodę z lutowaniem, zapewniając wczesny sukces w nauce. Indukcyjny element grzewczy HF umożliwia bardzo szybkie nagrzewanie, co oznacza, że zajęcia lub lekcje mogą rozpocząć się od razu. Pokrętło zapewnia dostęp do ustawień temperatury, alternatywnie często używane wartości temperaturowe mogą być zapisywane przez nauczyciela i przywoływane za pomocą przycisku. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i uniknięcia uszkodzeń komponentów, zarówno regulacja temperatury, jak i dostęp osób nieupoważnionych do tych ustawień wstępnych mogą być zabezpieczone hasłem. Ekran LCD o wysokim kontraście zapewnia doskonałą czytelność ustawień, które są wyświetlane zarówno jako wartości zadane, jak i wartości rzeczywiste, co ułatwia nauczycielom sprawdzanie temperatur lutowania.

Czujnik pochylenia gwarantuje jeszcze większe bezpieczeństwo i energooszczędność. Mianowicie  wykrywa czy lutownica jest aktualnie w użyciu, w przeciwnym razie przełącza urządzenie w stan czuwania po 20 minutach lub w tryb oszczędzania energii po 40 minutach. Stacja lutownicza ST-100 jest również elastyczna i wytrzymała: lutownica dobrze leży w dłoni i jest wyposażona w wysokiej jakości silikonowy przewód, który sprawia, że obsługa jest niezwykle prosta. Dla różnych wymagań szybko można zamontować odpowiednie groty lutownicze bez dodatkowych narzędzi. Groty lutownicze nie wymagają specjalnej konserwacji, wystarczy je okresowo czyścić w zintegrowanym czyściku do metalu oraz za pomocą gąbki. Element grzejny o mocy 100 W umożliwia pracę w temperaturach od 50 do 480 °C, zapewniając stałą moc nawet przy wysokich poziomach temperatury. Dioda LED nad pokrętłem wyboru zapala się, gdy włącza się element grzejny. Wrażliwe układy scalone są chronione w miejscu pracy za pomocą zabezpieczenia elektrostatycznego przez 4-milimetrowe gniazdo wyrównania potencjału, a sama cyfrowa stacja lutownicza jest chroniona solidną aluminiową obudową o wysokiej jakości.

Sprawdź cyfrową stację lutowniczą wysokiej częstotliwości TOOLCRAFT ST-100 HF

Grupa docelowa 3: Rzemiosło i warsztat

Lutownica, odciąg oparów lutowniczych i oświetlenie obszaru roboczego: kompaktowa stacja lutownicza TOOLCRAFT LSL-951 oferuje wszystkie te funkcje w jednym urządzeniu, dzięki czemu jest doskonałym wyborem dla profesjonalnego rzemieślnika, zarówno do użytku mobilnego, jak i w warsztacie. Niezależnie od tego, czy chodzi o elektryków, serwisantów czy pracowników utrzymania ruchu: dzięki mocy 80 W ta stacja może być używana także do większych przekrojów przewodów, a dzięki kompaktowym wymiarom jest idealna do prac serwisowych w terenie i bez problemu mieści się w każdej walizce lub szafce narzędziowej. I to pomimo zintegrowanego wyciągu oparów lutowniczych! Można go wygodnie złożyć i równie szybko ponownie użyć. Ponieważ stacja lutownicza LSL-951 nadaje się do wszystkich prac lutowniczych - w tym do lutowania lutem bezołowiowym, jak i ołowiowym - często nie jest możliwe uniknięcie tworzenia się szkodliwych oparów. Oznacza to, że gdy trzeba podjąć szybkie działania w celu ochrony zdrowia podczas lutowania, jednym ruchem ręki uruchomisz odsysacz oparów. W rezultacie toksyczne opary są neutralizowane u samego źródła przez filtr z węglem aktywnym. Wbudowana lampa robocza LED również okazuje się bardzo przydatna.

Dzięki stacji lutowniczej LSL-951 nie będziesz tracić czasu: element grzewczy PTC osiąga temperaturę 400 °C w zaledwie 48 sekund. Za pomocą regulatora obrotowego można ustawić temperaturę w zakresie od 160 do 480 °C. Ostatnio ustawiona temperatura jest zapisywana po wyłączeniu i wczytywana po ponownym włączeniu. Wyświetlacz LCD pokazuje między innymi zadaną i aktualną temperaturę w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita, a po osiągnięciu zaprogramowanej temperatury oświetlenie zmienia się z żółtego na białe. Co więcej, lutownica umożliwia wymianę grotów w zależności od zadania, przy czym groty są oczywiście kompatybilne z innymi stacjami lutowniczymi TOOLCRAFT.

Sprawdź cyfrowąa stację lutowniczą TOOLCRAFT LSL-951

Grupa docelowa 4: Przemysł i produkcja

Dwie wydajne lutownice w jednej stacji: dzięki tej specjalnej funkcji stacja TOOLCRAFT ST-200 Pro o mocy 230 W jest szczególnie odpowiednia do stosowania w produkcji. Dwa stanowiska pracy mogą być wyposażone w tylko jedną stację w sposób oszczędzający miejsce i koszty. Dzięki niewielkiej konstrukcji ST-200 Pro zajmuje mało miejsca na stole warsztatowym. W przypadku stosowania w środowiskach produkcyjnych można również aktywować ochronę hasłem, aby ustawienia temperatury mogły być dokonywane tylko przez upoważniony personel. W ten sposób można zapobiec niepożądanym zmianom parametrów, a tym samym zabezpieczyć komponenty w procesie produkcyjnym. Ta stacja lutownicza jest również idealna do konfekcjonowania kabli: dzięki wyposażeniu jednej lutownicy w małą końcówkę lutowniczą, a drugiej w większą końcówkę, można sprawnie łączyć kable o różnych przekrojach.

 

Stacja lutownicza ST-200 Pro jest łatwa w obsłudze poprzez menu na wyświetlaczu TFT, a oprócz indywidualnego ustawiania temperatury posiada również dodatkowe zintegrowane funkcje, takie jak wyświetlanie wartości zadanych/aktualnych dla każdego kanału, programowalne wartości MIN/MAX, automatyczne obniżanie temperatury w trybie czuwania, regulowanie mocy dla każdego kanału, szybkie nagrzewanie i stałe wartości temperatur lutowania. Dodatkowo można zaprogramować czasy automatycznego obniżania temperatury i automatycznego wyłączania dla każdego kanału. Stacja lutownicza automatycznie wykrywa podłączone lutownice. Czujnik w lutownicy sam ustala, czy jest ona aktualnie używana i w ten sposób zarządza energooszczędną regulacją w trybie czuwania. Stacja lutownicza ST-200 Pro oferuje dwie lutownice z różnymi grotami, dwie uniwersalne podstawki lutownicze z gąbką i wełną czyszczącą oraz uchwyt na zapasowe groty lutownicze.

Sprawdź śtację lutowniczą TOOLCRAFT ST-200 Pro

Nie znalazłeś odpowiedniej stacji lutowniczej? Więcej stacji lutowniczych TOOLCRAFT i powiązanych akcesoriów jest dostępnych tutaj

"