Nowe analizatory widma Rohde & Schwarz

Urządzenia pomiarowe marki Rohde & Schwarz to wielofunkcyjne przyrządy o szerokich możliwościach sterowania i wysokiej precyzji wykonania. Analizatory widma serii FPH i serii FPC1000 to jedne z najbardziej pożądanych przyrządów do testowania i pomiarów.

Analizatory widma Rohde & Schwarz FPH

Analizatory widma serii FPH charakteryzują się niewielką wagą i wysoką dokładnością pomiarów nie tylko w laboratorium, ale także podczas prac w terenie. Są pomocne podczas instalacji i konserwacji nadajników radiowych oraz mogą służyć jako przyrządy pomiarowe podczas projektowania i serwisowania urządzeń.  Analizatory FPH dostępne są z trzema zakresami częstotliwości.

Możliwość pracy w terenie

Analizatory Rohde & Schwarz ze względu na swoją niewielką wagę (2,5 kg) oraz możliwość pracy na jednej baterii do 8 godzin są idealne do zastosowań w terenie. Ekran w trybie dziennym gwarantuje dobrą czytelność nawet w pełnym oświetleniu, zaś podświetlana klawiatura umożliwia korzystanie z urządzeń w ciemności. Dodatkowo analizatory mają odpowiednio zabezpieczone porty i interfejsy, dlatego bez obaw można z nich korzystać na zewnątrz.

Łatwe i intuicyjne sterowanie

Duży, 7-calowy  ekran dotykowy o rozdzielczości  800 × 480 pikseli pozwala w prosty sposób określić częstotliwość, zakres i poziom referencyjny oraz ustawić markery. Duże przyciski oraz wielofunkcyjne pokrętło umożliwia pracę w rękawicach ochronnych. Jednak to nie jedyne możliwości sterowania urządzeniem. Analizatory mogą być również sterowane zdalnie za pomocą złącza USB lub LAN.

Dodatkowe funkcje

Analizatory Rohde & Schwarz, dzięki praktycznym opcjom umożliwiają:

 • pomiar mocy szczytowej i średniej,
 • pomiar częstotliwości,
 • pomiar szumów,
 • analizę impulsów za pomocą szerokopasmowych czujników mocy,
 • łatwe wywoływanie wstępnie zdefiniowanych scenariuszy pomiarowych.

Znajdują zastosowanie w różnych obszarach przemysłu m.in. w przemyśle lotniczym i obronnym oraz komunikacji bezprzewodowej.

Analizatory widma FPC1000

Analizatory widma z serii FPC100 to urządzenia z ekranem o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, przejrzystym układem przycisków z czytelnymi opisami oraz rozbudowanym zestawem funkcji. Urządzenia idealnie nadają się do zastosowań w celach edukacyjnych oraz do serwisowania i napraw. Do wyboru są oscyloskopy  pracujące w trzech zakresach częstotliwości:

Wysokie parametry

Wysoka czułość analizatora widma umożliwia pomiar nawet bardzo słabych sygnałów. Niski poziom szumów -150 dBm, można jeszcze zwiększyć do -165 dBm poprzez dodanie opcjonalnego wzmacniacza FPC1000-B22. Dodatkowo wysoka maksymalna moc wejściowa pozwala na pomiary sygnałów o mocy do +30 dBm (1W).

W analizatorach widma z serii FPC1000 została zastosowana unikalna koncepcja aktualizacji częstotliwości oparta na kodach klawiszy. Wystarczy wprowadzić kod, aby rozszerzyć zakres częstotliwości do 2 GHz lub 3 GHz i aktywować inne opcjonalne funkcje, takie jak przedwzmacniacz RF, moduł Wi-Fi, analizę modulacji i tryb odbiornika.

Nr produktu

Nazwa

Zakres częstotliwości

 Specyfikacja

1663834

Analizator widma Rohde & Schwarz FPC-P2 1328.6660P02

5 kHz do 1 GHz

Ekran WXGA o przekątnej 26,5 mm (10,1") (1366 × 768 pikseli)

1663763

Analizator widma Rohde & Schwarz FPC-P3 1328.6660P03

5 kHz do 1 GHz, rozszerzalny do 2 GHz lub 3 GHz za pomocą kodu klawiszowego

Ekran WXGA o przekątnej 26,5 mm (10,1") (1366 × 768 pikseli)

1663793

Analizator widma Rohde & Schwarz FPC-P1 1328.6660P01

5 kHz do 1 GHz, rozszerzalny do 2 GHz lub 3 GHz za pomocą kodu klawiszowego

Ekran WXGA o przekątnej 26,5 mm (10,1") (1366 × 768 pikseli)

Korzyści:

Analizator widma

 • Ochrona inwestycji
 • Wysoka rozdzielczość
 • Łatwa kontrola

Wektorowy analizator sieci

 • Wewnętrzny VSWR (miernik współczynnika fali stojącej)
 • Jednoportowy analizator sieci wektorowej S11
 • Wykres Smitha

Generator sygnału

 • Generator śledzenia
 • Niezależne źródło sygnału
 • Sprzężony tryb CW

Pasmo przenoszenia o częstotliwości 1 Hz

Jakość pomiarów częstotliwości radiowej zależy głównie od odpowiednich ustawień przepustowości rozdzielczości. Urządzenia z serii FPC1000 oferują rozdzielczość pasma przenoszenia do 1 Hz, aby zidentyfikować szczegóły sygnału RF z niespotykaną w tej klasie rozdzielczością częstotliwości.

Kontrola pomiarów

Oprócz standardowego Ethernetu obsługują bezprzewodową łączność Wi-Fi. Specjalne aplikacje pozwalają na zdalną kontrolę i pomiar w dowolnym czasie i miejscu. Dostępne są wersje aplikacji dla systemu Windows - R&S InstrumentView oraz dla urządzeń z systemem iOS i Android - R&S MobileView.

 

Cechy analizatorów widma Rohde & Schwarz serii FPC1000:

 • Rozdzielczość wyświetlacza 1366 x 768 pikseli
 • Oprogramowanie do zdalnego sterowania nakomputer i telefon z systemem IOS i Android
 • Niski poziom szumów -150 dBm
 • Pomiar sygnałów o wysokiej mocy do +30 dBm (1W)
 • Obsługa Wi-Fi 
 • Dwa porty USB 2.0 dla nośników pamięci i akcesoriów połączeniowych, gniazdo słuchawkowe, głośnik audio, wejście RF