Nowa kamera termowizyjna Voltcraft WB-200

Kamera termowizyjna WB-200 zapewnia bezdotykowy pomiar temperatury do +400°C, aby szybko wykryć miejsca potencjalnie zagrożone awarią. Oferuje profesjonalną technologię i charakteryzuje się prostą i szybką obsługą. 

W kamerze termowizyjnej Voltcraft WB-200 zastosowano detektor podczerwieni o rozdzielczości 80 x 60 pikseli, co daje 4800 pikseli pomiarowych. Pomiary prezentowane są na kolorowym wyświetlaczu o przekątnej 2,4 cale i rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Pole widzenia (FOV) układu optycznego kamery wynosi 50° x 38°. Kolorowy wyświetlacz graficzny z menu i przyciskami funkcyjnymi ułatwia obsługę. Menu główne, do którego można przejść za pomocą przycisku wielofunkcyjnego, umożliwia ustawienie parametrów roboczych.

Kamera Voltcraft zasilana jest wymiennym akumulatorem litowo-jonowym, który ładowany jest przez zintegrowany port microUSB. Funkcja automatycznego wyłączenia po upływie domyślnie ustawionego czasu chroni akumulator  i wydłuża czas pracy. Funkcję tę można wyłączyć, aby w razie potrzeby przeprowadzić pomiary długoterminowe. Dzięki solidnej obudowie zabezpieczona jest przed upadkiem z wysokości 2 m oraz przed rozbryzgami wody i pyłem dzięki klasie ochrony IP54.

Urządzenie umożliwia zapisywanie zdjęć termowizyjnych w formacie bitmap (.bmp) na wymiennej karcie microSD o pojemności do 16 GB. Dzięki temu możliwa jest łatwa wymiana danych i dalsze przetwarzanie parametrów zdjęciowych w komputerze. Zakresy minimalne i maksymalne można wyświetlić na ekranie za pomocą dołączonych markerów.

Ustawienie palety kolorów

Ustawienie palety kolorów pozwala na optymalne dobranie kontrastu wyświetlania do aktualnego przedmiotu pomiaru. 

  • Paleta lód

To typowa paleta kolorów dla aplikacji termowizyjnych. Chłodne miejsce wyświetlane są w ciemnych kolorach przechodzących przez kolor czerwony, aż do białego koloru dla miejsc gorących. 

  • Paleta tęcza

Chłodne miejsca wyświetlane są w ciemnych kolorach, która następnie przechodzą w tryb tęczy poprzez jasne kolory aż do białego koloru dla miejsc najcieplejszych. 

  • Paleta szarości

Zimne miejsca zaznaczone są kolorem czarnym, dla miejsc cieplejszych przechodzący w szary, który z kolei stopniowo rozjaśnia się dla miejsc gorących. W tej palecie kontrast strefy zimnej w stosunku do strefy gorącej jest największy.