Nowe przemysłowe kamery termowizyjne Fluke Ti401 PRO i TiX501

Firma Fluke opracowała dwie nowe kamery termowizyjne,  modele Ti401 PRO i TiX501 o rozdzielczości 640x480 dostępne w dwóch wariantach 60 lub 9 Hz. Kamery zaprojektowane zostały, aby pomagać profesjonalistom w przemyśle usprawnić procesy bezpieczeństwa, szybko i łatwo lokalizować, oceniać oraz rozwiązywać krytyczne problemy, zanim doprowadzą one do przestojów oraz dodatkowych kosztów. 

 

 

  

Kamera termowizyjna Fluke Ti401 PRO

Kamera termowizyjna Fluke Ti401 PRO z 3,5 calowym wyświetlaczem zapewnia inspekcje termiczne z większą pewnością i szybszymi wynikami niż kiedykolwiek wcześniej. Podczas obsługi kamery Ti401 PRO w terenie można łatwo uzyskać dostęp do odpowiednich ustawień i funkcji jedną ręką, dzięki praktycznemu, pistoletowemu kształtowi. 

 

 

Kamera termowizyjna Fluke TiX501 

Kamera HD Fluke TiX501 umożliwia prowadzenie inspekcji wielu złożonych obiektów w trudnych warunkach. Dzięki przegubowemu ekranowi 5,7 cala z możliwością obrotu w zakresie 240°, kamerę można trzymać w pozycji  wygodnej i praktycznej do robienia zdjęć. Wyjątkowa konstrukcja urządzenia pozwala ioptymanie trzymać je podczas wykonywania pomiarów nad i pod trudno dostępnymi celami. Odpowiednie ustawienia i funkcje dostępne są przez interfejs ekranu dotykowego. 

 

Technologia termowizyjna 

Obie kamery termowizyjne Fluke maja rozdzielczość IR 640x480 pikseli i zakres temperatur od -20°C do +650°C z dokładnością  ± 2°C / 2% oraz posiadają zaawansowaną czułość termiczną, która jest w stanie wykrywać i wyświetlać subtelne różnice temperatur. Urządzenia mają obiektyw wykonany z germanu obrabianego techniką diamentowa ze specjalnymi powłokami. Soczewki te zapewniają najlepszą optykę do przesyłania energii w celu uzyskania obrazów w podczerwieni o najwyższej możliwej jakości. Pole widzenia kamer wynosi 34° w poziomie i 24° w pionie. 

Wymienne obiektywy

Opcjonalnie do kamery można dokupić inteligentne obiektywy na podczerwień, które mogą być używane zamiennie do rejestrowania wyraźnych, ostrych zdjęć pomimo warunków środowiskowych oraz lokalizacji i rozmiaru obiektu docelowego. Obiektywy makro i szerokokątny nie wymagają kalibracji przy mocowaniu, kamery automatycznie rozpoznają inteligentne obiektywy po podłączeniu. 

Technologia LaserSharp™

LaserSharp™ to funkcja automatycznego ustawienia ostrości. Wbudowany dalmierz laserowy umożliwia obliczanie i wyświetlanie na wyświetlaczu odległości do określonego celu. Po obliczeniu ręczne kamery termowizyjne Fluke automatycznie dostosowują swoją ostrość, aby uchwycone obrazy termiczne były szczegółowe i ostre w całym polu widzenia. Dzięki czemu kamera z łatwością pozwala kontrolować wiele złożonych obiektów lub obiektów o różnym stopniu oddalenia. 

źrodło: fluke.com

IR Fusion

Zarówno kamera Ti401, jak i TiX501 wyposażone są w zintegrowany aparat cyfrowy 5MP. Dzięki temu korzystając z opatentowanej technologii IR-Fusion możemy łączyć obrazy w podczerwieni z obrazami w świetle widzialnym w różnym stopniu, tworząc w ten sposób obrazy termiczne o większym poziomie szczegółowości. 

Edycja i analiza obrazu termowizyjnego

Fluke wyposażył swoje nowe kamery w wiele funkcji do edycji i analizy obrazów termowizyjnych w terenie. Jedną z nich jest możliwość zmiany palety kolorów, aby lepiej zobaczyć różnice temperatur. Do wyboru jest osiem palet kolorów w wersji standardowej i Ultra Contradst. Można również zmienić emisyjność obrazu, a także zastosować alarmy kolorów i markery do obrazu termowizyjnego. Dla konkretnego obszaru obrazu można określić minimalną, maksymalną i średnią temperaturę. Ponadto obie kamery Fluke posiadają funkcję IR-PhotoNotes™, która pozwala na dołączania notatek i notatek głosowych (maksymalna długość nagrania 60 sekund) do obrazów w podczerwieni. 

Kompatybilność z Fluke Connect

Przechowywane i edytowane obrazy można zapisać na dostarczonej karcie microSD o pojemości 4 GB. Ponadto dzięki obsłudze Fluke Connect, obrazy można zapisywać w chmurze oraz wysyłać na smartfon lub tablet z zainstalowaną aplikacją Fluke Connect. Za pomocą aplikacji można również edytować i analizować obrazy, a także tworzyć i eksportować raporty przy użyciu poczty e-mail. 

Dodatkowo obrazy termograficzne można poddawać analizie na komputerze za pomocą oprogramowania Fluke Connect SmartView. Oprogramowanie może być również używane do zdalnego sterowania kamerami Ti401 i TiX501 oraz organizowania zasobów i przeprowadzania analiz trendów. 

 

Polecane produkty:

Polecane kategorie:

Polecane akcesoria: 

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]. Dziękujemy - Zespół Conrad.

"