Nowa, kieszonkowa kamera termowizyjna VOLTCRAFT WBP-80

Im większy problem, tym szybciej należy go rozwiązać. Nowa, kieszonkowa kamera termowizyjna VOLTCRAFT WBP-80 oferuje możliwości profesjonalnej kamery termowizyjnej w kompaktowej obudowie. Pozwala wykryć ukryte gorące punkty, starty energii, wady budynku oraz usterki na płytkach drukowanych w zakresie od -10 do +400 °C. Dzięki swoi niewielkim wymiarom 76 x 76 x 24 mm mieści się w kieszeni oraz w każdej skrzynce narzędziowej. Co sprawia, że jest pod ręką, zawsze gdy jest potrzebna. 

Fot. Zakres dostawy kamery termowizyjnej VOLTCRAFT WBP-80

Pierwsza linia oborny przed poważną awarią

Ta niewielka kamera termowizyjna VOLTCRAFT idealnie nadaje się do rozwiązywania problemów w terenie. Za jaj pomocą można szybko dokonać inspekcji budynków, konserwacji systemów energetycznych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sprawdzić pompy, silniki czy pojazdy. Wyniki pomiarów wyświetlane są na wyświetlaczu o rozdzielczości 320 x 240 px. Celownik na środku ekranu to miejsce, w którym mierzona jest temperatura. Wartość zostanie pokazana w lewym górnym rogu wyświetlacza. Możliwe jest także śledzenie na obrazie termowizyjnym najniższych i najwyższych  temperatur. Oznaczone są one wskaźnikami : [H] wysoka, [L] niska.

Paleta kolorów

Zdjęcia generowane są w rozdzielczości 640×480 pikseli, w jednej z 3 barw z palety: żelazna czerwień, tęcza i szarość. Dodatkowo funkcja szybkiego śledzenia termicznego wizualnie zwiększa kontrast między wysokimi a niskimi temperaturami.

Fot. Funkcja szybkiego śledzenia termicznego

Przechowywanie obrazów termicznych 

Ważną zaletą kamery termowizyjnej VOLTCRAFT WBP-80 jest możliwość tworzenia dokumentacji w postaci zdjęć z miejsc pomiaru. Urządzenie posiada wejście na dostępną w zestawie kartę pamięci 16 GB, na której można zapisywać obrazy z wyświetlacza LCD. Zalecanie jest przechowywanie nie więcej niż 5000 obrazów, ponieważ może to wpłynąć na prędkość odczytu danych z karty pamięci. Dostępne w zestawie oprogramowania pozwala zarządzać plikami, oznaczania zdjęć i analizować dane na komputerze.

Kalibracja temperatury 

Nieodłącznie towarzyszące przesunięcie temperatury czujnika termicznego może wpływać na dokładność pomiarów. Aby skalibrować czujnik, należy włączyć urządzenie, a następnie naciśnij strzałkę w lewo ◄. Na wyświetlaczu pojawi się napis „calibrating”, co oznacza, że temperatura została skalibrowana.

Cechy kamery termowizyjnej VOLTCRAFT WBP-80:

Zakres temperatur od -10˚C do +400˚C
Emistyjność  Domyślnie: 0,95
Regulowana: 0,01 - 0,99
Rozdzielczość czujnika podczerwieni 80 x 60 matryca bolometryczna
Czułość termincza       ≤150 mK
Palety Żelazo, tęcza, szary
Pole widzenia 51° (poziomo) x 38° (pionowo)
Częstotliwość obrazu ≤ 9 Hz
Obraz Bitmapa (BMP), 320 x 240 pikseli
Rozmiar wyświetlacza LCD 48 x 36 mm
Karta pamięci Micro SD maks. 32 GB
Akumulator Li-Po 3,7 V, 1300 mAh, 4,81 Wh
Waga ok. 113 g
Wymiary 76 x 76 x 24 mm