Miernik cęgowy VOLTCRAFT VC-337 zoptymalizowany do pracy w szafach sterowniczych

Specjalnie ukształtowane wąskie cęgi ułatwiają pomiary ciasno ułożonych kabli w szafach sterowniczych. Szczypce Voltcraft VC-337 mogą znacznie łatwiej chwytać pojedyncze przewody między kanałami kablowymi, a listwami zaciskowymi niż w przypadku tradycyjnych cęgów, dzięki czemu wykonywanie pomiarów gęsto ułożonych przewodów w szafach sterowniczych nie stanowi problemu. 

Podczas gdy przewód mierzony za pomocą innych cęgów prądowych, musi być wyciągnięty i odłączony z kanału kablowego, VC-337 po prostu chwyta go pomiędzy sąsiadującymi przewodami. Specjalnie ukształtowane cęgi o maksymalnym rozwarciu 5,5 mm oraz możliwość ustawienia narzędzia pomiarowego pod kątem, predysponują VC-337 do pomiaru przewodów o przekroju do 6 mm²”, mówi Harald Lehner z Conrad Electronic.

Harald Lehner dodaje: „Miernik cęgowy VC-337 oferuje najlepszy możliwy kompromis między rozmiarem, a klasą bezpieczeństwa z odpowiednią izolacją. Dobrze przemyślany jest również ogranicznik otwarcia cęgów, który zapobiega zbyt głębokiemu wsuwaniu się kabli w otwór szczypiec. Dzięki dwuskładnikowej obudowie to poręczne urządzenie pomiarowe nadaje się również do trudnych warunków, a gumowa obudowa zapewnia bezpieczny i wygodny chwyt.”   

Wytrzymały miernik cęgowy zatwierdzony dla CAT II 600 V i CAT III 300 V wykonuje pomiary napięcia AC / DC rezystancji do 60 MΩ, pojemności, prądu AC / DC do 40 A, ciągłości obwodu oraz test diod. Podświetlany wyświetlacz gwarantuje wygodne odczytanie wyników pomiaru w każdych warunkach oświetleniowych. Zwłaszcza w szafach sterowniczych, które nie są w pełni oświetlone.

Miernik dokonuje pomiaru rzeczywistej wartości skutecznej (TrueRMS), dlatego umożliwia dokładne zmierzenia napięć i prądów niesymetrycznych, które odbiegają od podstawowego kształtu sinusoidy. Niesymetryczne napięcia pojawiają się zazwyczaj w regulatorach mocy, takich jak regulatory natężenia oświetlenia, regulatorach prędkości, regulatorach taktujących przełącznych, ładowarkach impulsowych lub elektronicznych regulatorach prędkości. Tradycyjne urządzenia do pomiaru wartości elektrycznych, przy tak specjalnych zadaniach, pokazują wartość obarczoną dużym błędem pomiarowym.

W ramach kontroli jakości, wszystkie urządzenia pomiarowe VOLTCRAFT po fazie produkcji, przechodzą kalibrację zgodnie ze standardami fabrycznymi. Zapewnia to wysoką jakość i zgodność z granicami tolerancji określonymi w danych technicznych instrukcji obsługi.