Nowe mierniki cęgowe Fluke T6 z technologią FieldSense

Testery elektryczne T6-600 i T6-1000 z technologią FieldSense pozwalają na pomiar napięcia i prądu bez konieczności użycia przewodów pomiarowych. Urządzenia znanego producenta narzedzi pomiarowych Fluke zapewniają bezpieczne i skuteczne wyszukiwanie, a potem usuwanie awarii instalacji elektrycznych.

Cechy charakterystyczne mierników Fluke T6

Technologia FieldSense

Do tej pory wykonywanie pomiarów napięcia i natężenia prądu za pomocą mierników cęgowych było zadaniem czasochłonnym, a także ryzykownym ze względu na konieczność dostępu do metalowych styków. Technologia FileldSense, zastosowana w miernikach cęgowych T6, zapewnia szybszy i przede wszystkim bezpieczny sposób wykonywania pomiarów napięcia, natężenia i częstotliwości prądu AC, bez użycia przewodów pomiarowych. Wystarczy nasunąć otwarte cęgi na przewód i odczytać poziom napięcia. Do pomiaru natężenia prądu za pomocą technologii FieldSense wykorzystywane jest pole elektryczne. Bezkontaktowy pomiar cęgami przetwarzający sygnał o znanych już parametrach prowadzi do obliczenia na jego podstawie wartości napięcia.

Mierniki cęgowe Fluke T6-600 i T6-1000 z technologię FieldSense zapewniają jednoczesny pomiar napięcia i natężenia prądu bez konieczności zdejmowania pokryw i izolacji przewodów. Dzięki temu mogą bezpiecznie i efektywnie  diagnozować miejsca powstania awarii i pomóc w ich likwidacji.

Stabilne odczyty pomiarowe

W miernikach T6 cęgi mają największe rozwarcie dostępne na rynku i mogą być stosowane do wykonywania pomiarów na przewodach o przekroju do 120 mm2, przenoszących prąd o maksymalnym natężeniu 200 A. Testery elektryczne T6-600 i T6-1000 umożliwiają wykonywanie dokładnych pomiarów tam, gdzie do tej pory było to niemożliwie np. wzdłuż przewodów, których końcówki są niedostępne czy w ciasnych skrzynkach połączeniowych. Minimalizują ryzyko błędów i w znacznym stopniu ograniczają możliwość powstawania łuku elektrycznego. Model T6-1000 wyświetla jednocześnie wyniki pomiarów napięcia i natężenia prądu.

Jak wykonać pomiar?

Optymalne położenie przewodu przy pomiarach z zastosowaniem technologii FieldSense to środek dolnej części otwartych cęgów. Należy pamiętać, że przy pomiarach napięcia AC/DC oraz napięcia międzyfazowego należy stosować tradycyjną metodę styku dołączonych do zestawu przewodów pomiarowych z elementami metalowymi.

Zastosowanie testerów elektrycznych Fluke T6

Mierniki cęgowe T6 Fluke mogą być stosowane przez elektryków do podstawowych prac w zakresie wyszukiwania i usuwania awarii oraz do szybkiego mierzenia napięcia i natężenia, a także w pracy techników HVAC, inżynierów i serwisantów, a także techników, do których obowiązków należy regularna kontrola i konserwacja instalacji elektrycznych. To urządzenia, które sprawdzą się również do weryfikowania wartości napięć i ciągłości obwodów oraz testowania pojedynczych obwodów.

Bezpieczeństwo użytkowania

Mierniki cęgowe Fluke T6 pozwalają na wykonywanie pomiarów poprzez izolację kabla, co ogranicza ryzyko narażenia elektryka na kontakt z odsłoniętymi metalowymi przewodami oraz zmniejsza prawdopodobieństwo zetknięcia niewłaściwych przewodów. W tradycyjnych testerach konieczne było połączenie typu metal-metal lub przymocowanie zacisków krokodylkowych do obwodu. W miernikach cęgowych T6 wszystkie pomiary wykonywane są bez kontaktu z obwodem pod napięciem. W wielu przypadkach można wykonywać pomiar jedną ręką, co także wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa.

Porównanie mierników cęgowych T6-600 i T6-1000:

1. Miernik cęgowy cyfrowy Fluke T6-600

2. Miernik cęgowy cyfrowy Fluke T6-1000

Fluke T6 - porównanie mierników

Polecane kategorie:

Polecane produkty:

Polecane akcesoria:

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]. Dziękujemy - Zespół Conrad.

"