Mierniki cęgowe Voltcraft VC-700

W bogatej ofercie multimetrów i mierników cęgowych pojawiły się dwa nowe urządzenia Voltcraft idealne do bezinwazyjnego pomiaru prądu w kategorii CAT IV 600 V: VC-740 E oraz VC-750 E.

Dzięki kleszczom o rozwartości 35 mm przy pomiarach nie ma konieczności rozłączania układu pomiarowego, co pozwala na uniknięcie różnego rodzaju niedogodności, np. przestoju badanych maszyn. Produkty te doskonale sprawdzą się w pracy elektryków, monterów i techników, zwłaszcza w trudnych warunkach

Charakterystyka mierników cęgowych  Voltcraft VC-700

Obydwa mogą być używane jako standardowe multimetry przy wykonywaniu pomiarów za pomocą dołączonych kabli pomiarowych. Umożliwiają one pomiar:

  • napięcia,
  • rezystancji,
  • temperatury,
  • częstotliwości,

a także wykonywanie

  • testu diody,
  • testu ciągłości.

Dokładność pomiarów

Pomiar rzeczywistej wartości skutecznej TrueRMS umożliwia dokładne zmierzenie napięć i prądów niesymetrycznych, które odbiegają od podstawowego kształtu sinusoidy. Niesymetryczne napięcia pojawiają się zazwyczaj w regulatorach mocy takich jak regulatory natężenia oświetlenia, regulatorach prędkości, regulatorach taktujących przełącznych, ładowarkach impulsowych lub elektronicznych regulatorach prędkości, itp. Tradycyjne urządzenia do pomiaru wartości elektrycznych, przy tak specjalnych zadaniach, pokazują wartość obarczoną dużym błędem pomiarowym. Nowe mierniki Voltcraft charakteryzują się dokładnością podstawową 0,6%.

Bezpieczeństwo

Jakość mierników jest potwierdzona certyfikatem TÜV / GS i spełnia wszystkie wymagania bezpieczeństwa CAT IV 600 V i CAT III 1000 V.

Wysoki stopień ochrony IP54

Dzięki stopniowi ochrony IP154 mierniki posiadają zabezpieczenie przed dostępem do części niebezpiecznych, przed przedostaniem kurzu w oraz przed rozbryzgami wody z dowolnego kierunku. Umożliwia to stosowanie i przechowywanie ich w warunkach dużego zapylenia lub w miejscach o dużej wilgotności.

Wygoda użytkowania

Ergonomiczny kształt, wymiary i liczne detale ułatwiają korzystanie z urządzenia i podnoszą komfort użytkowania.

  • Gumowana, antypoślizgowa obudowa ułatwia trzymanie urządzenia.
  • Przycisk Hold umieszczony po prawej stronie pozwala łatwą obsługę urządzenia za pomocą tylko jednej ręki.

Wytrzymałość mierników cęgowych Voltcraft

Obudowa wykonana w technice dwukomponentowej z dodatkową ochroną z miękkiej gumy

chroni urządzenie pomiarowe i zabezpiecza wyświetlacz przed uszkodzeniem podczas upadku nawet z wysokości 2 metrów. Ta antypoślizgowa powłoka zapewnia pełny kontakt z podłożem w pozycji leżącej.

Wyświetlacz z 6000 zliczeń z automatycznym podświetleniem

Czytelny cyfrowy wyświetlacz LCD o dużym kontraście pokazuje 4-cyfrowe wartości do 5999 (6000 zliczeń). Mierniki posiadają wbudowany czujnik jasności, który włącza automatycznie podświetlenie wyświetlacza w warunkach słabszego oświetlenia lub po zapadnięciu zmroku. Kiedy urządzenie nie jest używane  przez dłuższy czas, podświetlenie wyłącza się automatycznie po 15 minutach, co pomaga oszczędzać baterie.