Nowe, wszechstronne kamery termowizyjne Flir serii TG stworzone dla profesjonalistów

Szybka, precyzyjna diagnostyka w wielu sektorach jest kluczowa dla uniknięcia błędów i niepotrzebnych kosztów. Nowe kamery termowizyjne Flir serii TG dzięki technologii MSX® (Multi-Spectral Dynamic Imaging) dodają detale wizualne na obrazie termograficznym, a przy tym nie rozmywają obrazu termicznego, ani nie zmniejszają przezroczystości termicznej.

Wielopunktowy wskaźnik laserowy pomaga w wyraźnym wskazywaniu mierzonego obszaru, a  jasna latarka LED umożliwia pracę w ciemnych i trudno dostępnych miejscach. Wszystkie nowe kamery serii TG wyposażone są w Technologi Bluetooth Low Energy (BLE), która  zapewnia przesyłanie danych i udostępnianie obrazów na urządzenia mobilne oraz szybkie tworzenie raportów. Dzięki funkcji robienia zdjęć i opcji zapisywania na karcie o pojemności 4 GB do 50 000 termogramów można na bieżąco monitorować konserwację oraz dostarczyć klientowi dowody na rozwiązanie problemu. Co więcej, zapisane obrazy mogą być porządkowane, analizowane i dołączane do raportów za pomocą oprogramowania FLIR Tools. 

Nowe kamery termowizyjne Flir serii TG zostały zopymalizowane pod kątem prostoty, szybkości i precyzji. Mają wytrzymała obudowę o stopniu ochrony IP54, odporną na trudne warunki i upadek z wysokości 2 m. Dzięki temu nadają się do użytku w różnych trudnych warunkach.

Kamera termowizyjna Flir TG297 została stworzona specjalnie dla elektryków, specjalistów od konserwacji i techników systemów HVAC.

Kamera Flir TG26 z 2,4 calowym ekranem zapewnia pomiar temperatury w zakresie od -25°C do 380°C i umożliwia zarówno analizę gorących, jak i zimnych punktów. Lepsza czułość i rozdzielczość 160 x120 oraz pole widzenia 57 ° x 44 ° skracają czas diagnostyki pozwalając na szybkie rozpoczęcie niezbędnych napraw. Możliwość wyboru jednej z ośmiu palet kolorów w zależności od konkretnych wymagań pozwala uzyskać lepszą szczegółowość obrazu.  

Ważną cechą kamery termowizyjnej Flir TG 267 jest funkcja podłączenia termopary typu K w celu przeprowadzenie kontaktowych pomiarów temeperatury do 260°C. 

Kamera termowizyjna  Flir TG275  to pierwszy model zaprojektowany dla profesjonalistów zajmujących się konserwacją i naprawą pojazdów.

Kamera została stworzona do szybkiego i skutecznego wykrywania ciepła wywołanego tarciem, oporem elektrycznym i innymi czynnikami fizycznymi, które mogą doprowadzić do kosztowej awarii samochodu. Mierzy temperaturę w zakresie od -25°C do 550°C i jest doskonałym narzędziem do kontroli przełączników, tarcz hamulcowych, łożysk, wydechów, systemów elektrycznych i chłodzących oraz systemów akumulatorowych i wielu innych elementów znajdujących się pod maską lub w kabinie pojazdu.  Urządzenie wykorzystuje detektor Lepton z  wielkością piksela 12 μm, który działa w zakresie spektrum 7.5–14 µm. Posiada ekran o przekątnej 2.4″ z rozdzielczości 320×240 i jasnością 400 cd/m2,  dzięki któremu wyniki pomiarów widoczne są w dużym nasłonecznieniu nawet do kąta 80°

Przemysłowa kamera termowizyjna Flir TG297 do  zastosowań w wysokich temperaturach

To jedyne w swoim rodzaju przemysłowe narzędzie diagnostyczne, które łączy dokładny pomiar temperatury z możliwością obrazowania do 1030°C. Idealnie nadaje się  do zastosowań, takich jak pomiar ciepła w piecach szklarskich, piecach do wypalania i kuźniach, a także do zastosowań produkcyjnych, umożliwiając precyzyjne wykrywanie potencjalnych awarii. Funkcja robienia zdjęć daje pewność, że maszyny i systemy działają bezpiecznie i osiągają najwyższą wydajność.  Zazwyczaj wysokie temperatury na obrazach termicznych wydają się białe, ale TG297 ma ruchomy filtr, który poprawia zakres dynamiki termicznej. Gdy filtr jest włączony, można zobaczyć przesunięcia kolorów wskazujące różnice przy najwyższych temperaturach.