Kamery termowizyjne Fluke TiS20+ i TiS60+ do wykrywania usterek w instalacjach i maszynach

Conrad Electronic rozszerza swój zakres technologii pomiarowych i testowych o kamery termowizyjne TiS20 + i TiS60 + firmy Fluke - serce profesjonalnej elektrotechniki.  Dzięki  tym profesjonanym kamerom marki Fluke  można wykryć usterki w systemach i maszynach, zanim pojawią się poważne problemy

  • Prosta, oszczędzająca czas i koszty obsługa
  • Do codziennego użytku w trudnych warunkach pracy
  • Bezdotykowy pomiar temperatury w zakresie od -20 do +400 °C

"Aby pomóc profesjonalnym użytkownikom z branży elektrycznej dostrzec rzeczy ukryte przed ludzkim okiem i rozpoznawać problemy niewykrywalne za pomocą konwencjonalnych urządzeń pomiarowych, do naszej linii produktów pomiarowych dodaliśmy kamery termowizyjne Fluke TiS20+ i TiS60+", mówi Kilian Braun, Senior Expert Product Management, Conrad Electronic. 

Podczas opracowywania tych dwóch urządzeń przenośnych skupiono się na prostej i oszczędzającej czas obsłudze. Elektrycy przemysłowi, technicy systemów HVAC i systemów chłodniczych, a także technicy konserwacyjno-serwisowi mogą wykonać zdjęcia termiczne silników lub urządzeń w szafach sterowniczych za jednym naciśnięciem przycisku, a tym samym zrealizować zadania pomiarowe szybko, łatwo, prosto i ekonomiczne ”- mówi Stefan Kohler z Fluke Germany.

Dzięki poręcznej konstrukcji umożliwiającej obsługę jedną ręką i intuicyjnemu prowadzeniu użytkownika, nie jest wymagane specjalne szkolenie w zakresie dokonywania pomiarów kamerami termowizyjnymi TiS20 + i TiS60 +. Użytkownicy muszą tylko wycelować i skierować urządzenie na żądany punkt pomiarowy. Kamera automatycznie dostosowuje zakres temperatur w celu stworzenia sensownego, dwuwymiarowego obrazu rozkładu temperatur. Po naciśnięciu spustu migawki obraz jest zapisywany wraz z odpowiednimi wartościami pomiarowymi. Za pomocą dołączonego oprogramowania można zmienić kluczowe parametry w celu optymalizacji obrazu i wyróżnienia szczegółów.

Opatentowana technologia podczerwieni IR Fusion™ firmy Fluke upraszcza procesy pomiarowe, ponieważ obraz termiczny na ekranie dotykowym jest nakładany na obraz rzeczywisty, dzięki czemu użytkownicy mogą zobaczyć defekty i ich lokalizację przed wystąpieniem problemu. Wystarczy przesunąć palcem po ekranie kamery, aby dostosować intensywność mieszania obrazu termicznego.

Funkcja Fluke Connect® Asset Tagging zapewnia automatyczne przechowywanie plików obrazów termowizyjnych, dzięki czemu użytkownicy kamer nie muszą już spędzać czasu przy komputerze, sortując obrazy termiczne lub przenosząc i zmieniając nazwy plików w biurze do różnych katalogów. Wszystko, co musisz zrobić, to zeskanować kod QR lub kod kreskowy w systemie i wykonać zdjęcia termiczne z datą i godziną. Oprogramowanie automatycznie sortuje obrazy termiczne według urządzeń lub systemów.

Przy pomocy TiS20+ możliwy jest pomiar w zakresie od -20 do +150 °C z dokładnością do ±2 °C. Rozdzielczość obrazu termicznego wynosi 120 x 90 (10.800 pikseli). TiS60+ jest przeznaczony do pracy w zakresie temperatur od -20 do +400 °C i oferuje rozdzielczość 320 x 240 pikseli (76 800 pikseli).

Kamera TiS60 + zapewnia wymaganą rozdzielczość ze stałą ostrością, dzięki czemu użytkownicy mogą wykonywać wysokiej jakości zdjęcia z większej odległości, nawet jeśli nie mają doświadczenia w termografii lub jeśli aparat jest używany przez osoby z różnymi umiejętnościami w tym zakresie. Dzięki TiS60 + użytkownicy otrzymują wszystko, czego potrzebują, aby określić podstawowe wartości swoich urządzeń i systemów, stworzyć program konserwacji zapobiegawczej i skonfigurować standardowe prace. Dzięki oprogramowaniu Fluke Connect ™ można generować profesjonalne raporty w ciągu kilku minut oraz w pełni zbierać dane radiometryczne dla określonych programów konserwacji.

Oba urządzenia posiadają ekran LCD o przekątnej 8,9 cm, są bryzgoszczelne i pyłoszczelne zgodnie z IP54, mają solidną konstrukcję i nadają się do codziennego użytku.

   Kamera termowizyjna TiS20+ Kamera termowizyjna TiS60+
Zakres pomiarów temperatury od -20°C do 150°C od -20°C do 400°C
Czułość termiczna (NETD) 60 mK 45 mK
Rozdzielczość obrazów w podczerwieni 120 x 90 (10 800 pikseli) 320 x 240 (76 800 pikseli)
Szybkość klatek 9 Hz lub 30 Hz 9 Hz lub 30 Hz
Pole widzenia 50° w poziomie, 38° w pionie 34,1° w poziomie, 25,6° w pionie
Zakres widma podczerwieni od 8 μm do 14 μm  od 7,5 μm do 14 μm
Minimalna odległość ogniskowania 50 cm 46 cm
Ustawianie ostrości Stała ogniskowa Stała ogniskowa
Kompensacja odbitej temperatury tła na wyświetlaczu  Tak Tak
Wyświetlacz Poziomy 3,5-calowy wyświetlacz LCD z ekranem dotykowym 3,5-calowy wyświetlacz LCD 320 x 240 (w orientacji poziomej)
Zgodność z aplikacją Fluke Connect Tak Tak
Opcjonalne oprogramowanie Fluke Connect Assets Nie Tak
Technologia IR Fusion® Tak Tak
Wskaźnik laserowy Nie Tak
Znaczniki punktów definiowane przez użytkownika Nie 3
Pola pomiarowe definiowane przez użytkownika  Nie Pole pomiarowe z możliwością powiększania i zmniejszania
Palety kolorów Palety kolorów Palety standardowe i Palety Ultra Contrast
Pamięć Pamięć wewnętrzna o pojemności 4 GB i gniazdo na opcjonalną kartę microSD o pojemności do 32 GB Wewnętrzna pamięć o pojemności 4 GB i karta microSD o pojemności 4 GB
Notatki głosowe Nie Tak
Odporność na upadek z 2 metrów  z 2 metrów 
Czas pracy akumulatorów Co najmniej 16 godzin ciągłej pracy, bez Wi-Fi 4 godziny ciągłej pracy na jednym zestawie akumulatorów
Oszczędzanie energii  Automatyczne wyłączenie: 5, 10, 15 i 20 minut lub nigdy Do wyboru przez użytkownika