Nowe mierniki cęgowe Benning CM

Do szerokiej oferty mierników cęgowych i multimetrów dołączyły nowe mierniki cęgowe Benning CM 12, Benning CM P1 orac CM P2 o praktycznej konstrukcji i zaawansowanej technologii TrueRMS.

Precyzja pomiarów

Cyfrowe mierniki cęgowe Benning pozwalają na pomiar rzeczywistej wartości skutecznej prądu przemiennego (TrueRMS) zarówno o przebiegu sinusoidalny, jak i zniekształconym. Szczególnie w środowisku przemysłowym konieczne jest stosowanie przyrządów pomiarowych z technologią TrueRMS. W tradycyjnych urządzeniach zwykle spotykany jest mniej dokładny pomiar wartości średniej prądu.

Zastosowanie mierników Benning

Fot. Mierniki cęgowe Benning podczas pomiarów

Miernik cęgowy BENNING CM 12 z funkcją zapisu danych i Bluetooth

Model CM 12 to zaawansowane urządzenie do pomiaru prądu stałego i przemiennego, rezystancji, pojemności oraz częstotliwości. Pozwala również wykonywać test ciągłości obwodu elektrycznego oraz diody. Dzięki funkcji pamięci "MEM" urządzenie umożliwia przechowywanie do 1000 wartości mierzonych. Stabilne wartości pomiarowe są zapisywane automatycznie, a dodatkowo istnieje możliwość zapisu wartości poprzez naciśnięcie odpowiedniego klawisza.

Darmowa aplikacja BENNING MM-CM Link

Miernik cęgowy Benning CM 12, oprócz monitorowania i zapisu danych pomiarowych, pozwala na udostępnianie ich za pomocą bezpłatnej aplikacji Benning MM-CM Link. Urządzenie dzięki technologii Bluetooth® Low Energy 4.0 może transmitować zmierzone wartości bezpośrednio do smartfona w celu dalszej analizy.

Aplikacja Benning

Fot. Aplikacja do obsługi miernika Benning CM 12

Mierniki cęgowe Benning CM P1 i P2 z funkcjami specjalnymi

Mierniki cęgowe CM P1 i P2 to urządzenia, które  ułatwiają przeprowadzenie pomiarów w miejscach trudnodostępnych za pomocą zacisków pomiarowych o kompaktowych wymiarach, a dodatkowo cechują się niewielką wagą. Miernik cęgowy CM P1 umożliwia pomiar tylko prądu przemiennego do 400 A/AC, zaś model CM P2 mierzy zarówno prąd stały, jak i przemienny (AC/DC).

Specjalne funkcje pomiarowe

  • Oba mierniki cęgowe posiadają funkcję INRUSH, która pozwala na pomiar wartości prądu rozruchowego silników i systemów oświetleniowych.
  • Dzięki funkcji NCV możliwe jest bezdotykowe wykrywanie napięcia przemiennego w przewodach, gniazdkach czy bezpiecznikach. W odróżnieniu od tradycyjnych mierników, które wymagają bezpośredniego kontaktu z przewodami pod napięciem, mierniki cęgowe Benning CM P1 i P2 zapewniają całkowicie bezpieczny pomiar.

Charakterystyka mierników cęgowych Benning

 

 

BENNING CM 12

BENNING CM P1

BENNING CM P2

Zakres pomiarowy A/AC

10 mA - 600 A

10 mA - 400 A

10 mA - 400 A

Zakres pomiarowy A/DC

10 mA - 600 A

-

10 mA - 400 A

Zakres pomiarowy V/DC

10 mV - 1000 V

-

-

Zakres pomiarowy V/AC

10 mV - 1000 V

-

-

Zakres pomiaru rezystancji

0,1 Ohm - 100 kOhm

-

-

Zakres pomiarowy częstotliwości

0,01 Hz - 10 kHz

-

-

Dokładność podstawowa

1%

2%

2%

Czujnik napięcia

-

tak

tak

Metoda pomiaru

TrueRMS AC, AC+DC

TrueRMS

TrueRMS

Pamięć

A-SAVE, HOLD, MIN, MAX, PEAK, AVG, INRUSH

HOLD, INRUSH, LPF

HOLD, INRUSH, LPF

 

Maks. otwarcie szczęk

33 mm

23 mm

23 mm

Interfejsy

Bluetooth

-

-

Kategoria pomiarowa

CAT IV 600 V

CAT III 600 V

CAT III 600 V

Polecane kategorie:

Polecane produkty:

Polecane akcesoria:

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]. Dziękujemy - Zespół Conrad.

"