Najnowsze urządzenia diagnostyczne od Fluke

Firma Fluke specjalizuje się w projektowaniu i produkcji przenośnych i poręcznych przyrządów diagnostycznych. Poznaj dwubiegunowy wskaźnik napięcia Fluke T150, miernik cęgowy Fluke 376 FC wyposażony w elastyczną sondę iFlex oraz wytrzymałe kamery inspekcyjne DS701 i DS703 FC do zastosowań przemysłowych.

Dwubiegunowy wskaźnik napięcia Fluke T150

Wskaźnik napięcia Fluke T150 to wytrzymały, dwubiegunowy tester napięcia i ciągłości obwodu. Przyda się każdemu elektrykowi i technikowi, który pracuje w budynkach oraz pomieszczeniach przemysłowych. Informacje o pomiarach wskazywane są na cztery sposoby. Wartości pomiaru napięcia przemiennego AC i stałego DC przedstawiane są za pomocą diod LED, na podświetlanym wyświetlaczu LCD wskazywane są wartości napięcia i rezystancji do 0,2 kΩ. Ciągłość obwodu wskazywana jest za pomocą sygnału akustycznego lub wibracji.

Wytrzymała obudowa

Wskaźnik napięcia T150 cechuje się bardzo wytrzymałą konstrukcją. Wysokiej jakości obudowa, grubszy kabel ze wskaźnikiem zużycia oraz twarda nakładka ochronna sondy gwarantują niezawodną pracę urządzenia przez długi czas. Wyniki pomiaru wyświetlane są błyskawicznie na podświetlanym wyświetlaczu, a przyciski umożliwiają obsługę nawet w rękawicach.

Cechy dwubiegunowego wskaźnika napięcia Fluke T150:

 • Podświetlany cyfrowy wyświetlacz LCD
 • Wizualny i akustyczny wskaźnik ciągłości obwodu
 • Wskaźnik biegunowości
 • Pomiar rezystancji
 • Wskaźnik kierunku obrotów
 • Wskazuje napięcie nawet przy rozładowanej baterii
 • Latarka do pracy w ciemności
 • Wskaźnik zużycia przewodów pomiarowych

Miernik cęgowy Fluke 376 FC

Miernik cęgowy Fluke 376 FC mierzy prawdziwą wartość skuteczną i napięcie prądu przemiennego i stałego, a także rozruchowego i rezystancji. Dodatkowo miernik umożliwia pomiar częstotliwości oraz prądu stałego. Stabilność odczytów nawet w silnie zakłóconych środowiskach elektrycznych jest możliwa dzięki zintegrowanemu filtrowi dolnoprzepustowemu oraz opracowanej metodzie przetwarzania sygnału. Zastrzeżona technologia pomiaru prądu odfiltrowuje hałas i rejestruje prąd rozruchowy silnika.

Ergonomiczny kształt

Kształt urządzenia pozwala na wygodne obsługiwanie i operowanie nawet w grubych rękawicach ochronnych. Przycisk HOLD służący do zatrzymania na wyświetlaczu wyniku pomiaru jest umieszczony z boku obudowy, aby był łatwiej dostępny przy obsłudze jedną ręką.

Przesyłanie danych

Miernik umożliwia bezprzewodową transmisję wyników do smartfona za pomocą aplikacji Fluke Connect Measurements. Takie rozwiązanie pozwala na tworzenie i przesyłanie raportów bezpośrednio z miejsca pracy do zespołu techników, bez względu na dzielącą odległość. Dodatkowo możliwe jest przechowywanie danych w chmurze.

Sonda iFlex

Model 376 wyposażony jest w sondę prądową iFlex, która rozszerza zakres pomiarowy prądu AC do 2500 A. Elastyczna sonda zapewnia lepszy dostęp do mierzonych przewodów, także tych o nietypowym kształcie. Cęgi iFlex połączone są z miernikiem przewodem o długości 1,8 m, co pozwala na oddalenie miernika od miejsca pomiaru i bezpieczne odczytanie wyników.

Cechy miernika cęgowego Fluke 376:

 • Elastyczna sonda prądowa iFlex zwiększająca zakres pomiarowy do 2500 A AC
 • Pomiar częstotliwości do 500 Hz z sondą iFlex™
 • Duży, podświetlany wyświetlacz
 • Ergonomiczny kształt miernika
 • Bezprzewodowe przesyłanie wyników za pomocą aplikacji Fluke Connect
 • Zastrzeżona technologia pomiaru prądu odfiltrowuje hałas i rejestruje prąd rozruchowy silnika
 • Zintegrowany filtr dolnoprzepustowy i nowatorska metoda przetwarzania sygnału do użytku w otoczeniu elektrycznym
 • Miękki pokrowiec

Nowe kamery inspekcyjne Fluke

Endoskopy techniczne FlukeKamery inspekcyjne o rozdzielczości 1200 x 720 (model DS703 FC) i 800 x 600 (model DS701) wyposażone w sondę o polu widzenia przednim i bocznym, pozwalają na przeprowadzenie dokładnej diagnostyki w trudno dostępnych miejscach. Wysoka rozdzielczość, cyfrowy zoom oraz regulowane oświetlenie LED gwarantują wysoką jakość obrazu. Idealnie sprawdzą się do wyszukiwania i usuwania awarii urządzeń, diagnostyki budynków oraz w branży transportowej.

Sterowanie

Wyświetlacz LCD o przekątnej 7’ pozwala na przeprowadzenie dokładnej diagnostyki. Specjalna technologia Up is Up™ obraca ekran wyświetlacza, tak aby zapewnić wygodne pokazywanie obrazu niezależnie od położenia sondy. Praca przy słabym oświetleniu jest możliwa dzięki podświetleniu wyświetlacza. Za pomocą przycisków można zmienić parametry oraz funkcję kamery inspekcyjnej.   Model DS703 FC ma dotykowy ekran umożliwiający szybki dostęp do ustawień.

Fluke Connect

Endoskopy zapisują obrazy i filmy w pamięci wewnętrznej lub pamięci USB. Kamera DS703 FC wyposażona jest w system Fluke Connect, dzięki czemu możliwe jest zapisywanie i udostępniania obrazów bezpośrednio z poziomu kamery inspekcyjnej do   smartfona albo komputera. Aplikacja Fluke Connect współpracuje z urządzeniami z systemem Apple i Android.

Akcesoria do kamer inspekcyjnych Fluke

W sklepie conrad.pl dostępne są specjalne sondy do kamer inspekcyjnych DS701 i DS703 FC, które w zależności od wielkości i budowy przeznaczone są do pracy w różnych środowiskach:

 • sonda o średnicy 3,8 mm i długości 1m (lotnictwo, przemysł)
 • sonda o średnicy 5,5 mm i długości 1 m z podwójną kamerą (przemysł, branża transportowa i produkcyjna)
 • sonda o średnicy8,5 mm idługość 1 m z kamerą UV o polu widzenia przednim (branża transportowa, przemysł naftowy i gazowy, sektor energetyczny)
 • sond o średnicy 8,5 mm i długości 1,2 z dwoma kamerami (przemysł lekki, energetyka, badanie maszyn ciężkich)
 • sonda o średnicy 8,5 mm i długości 3 m z podwójną kamerą (przemysł lekki, energetyka, badanie maszyn ciężkich)
 • sonda o średnicy 9 mm i długości 20 mm zwinięta na bębnie (instalacje wodno-kanalizacyjne, inspekcja instalacji HVAC)

 

 

Fluke DS701

Fluke DS703 FC

Rozdzielczość

800 x 600

1200 x 720

Format zdjęć

JPG

JPG

Format nagrywanego wideo

AVI

AVI

Zoom cyfrowy

8x

8x

Pole widzenia

68°

68°

Rozdzielczość wideo

standardowa

720p

Obrót

180°

180°

Ekran dotykowy

nie

tak

Wymiary wyświetlacza

7cali

7 cali

Częstotliwość odświeżania

30 Hz

30 Hz

Technologia Up is Up™

tak

tak

Fluke Connect

nie

tak

Przesyłanie danych

USB

USB i microHDMI

Pamięć wewnętrzna

6 GB

6 GB

Wytrzymałość na upadek

z 2 metrów

z 2 metrów

Polecane produkty:

Polecane kategorie:

Polecane akcesoria:

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]. Dziękujemy - Zespół Conrad.

"