Nowe mikroskopy stereoskopowe Kern Optics

Mikroskop stereoskopowy z oddzielnymi okularami dla obojga oczu pozwala na przestrzenne widzenie powiększanego obrazu przedmiotu badanego. Mikroskopy biologiczne (niebędące stereoskopowymi), przeznaczone są do obserwacji preparatów przezroczystych (najczęściej na szkiełkach).

Charakterystyka mikroskopów stereoskopowych Kern Optics

W asortymencie ponad 100 mikroskopów do zastosowań profesjonalnych i hobbystycznych znaleźć można szeroki wybór nowych mikroskopów stereoskopowych znanej na całym świecie firmy Kern Optics.
Wszystkie modele są niezwykle elastyczne, wytrzymałe i proste w użyciu, a większość z nich posiada dodatkowo funkcję zoom. Ze względu na rodzaj kolumn, stojaka oraz oświetlenia urządzenia te

  • mają możliwość regulacji natężenia oświetlenia,
  • umożliwiają pracę ze światłem przechodzącym,
  • mają możliwość doboru wielu dostępnych akcesoriów dodatkowych, przez co cała seria jest bardzo elastyczna.

Modele te są idealne do pracy z trudnym środowisku pracy, spełniają swe funkcje na szkoleniach, warsztatach, sprawdzają się również w zadaniach montażowych oraz remontowych w przemyśle elektronicznym.
Są również doskonałę do zastosowania jako elementy systemu kontroli jakości po procesie produkcji. Oprócz bardzo dobre właściwości optycznych, zapewniają dużą powierzchnią roboczą, co przekłada się na wysoki komfort pracy. Okulary są na stałe zamontowane w tubusach w celu ich ochrony przed utratą albo zniszczeniem. Całość dopełnia bardzo stabilna i precyzyjnie regulowana mechanika oraz funkcjonalny i ergonomiczny kształt.

Zastosowanie mikroskopów stereoskopowych

Mikroskop stereoskopowy pozwala na obserwowanie obrazu trójwymiarowego, co predysponuje go do obserwowania np. owadów, fragmentów skał i minerałów, próbek gleby, okazów roślinnych (całych lub ich części), ale także okazów kolekcjonerskich, takich jak znaczki pocztowe lub monety, jak również różnych materiałów, tkanin i innych.

Powiększenie mikroskopów stereoskopowych

Zakres powiększeń mikroskopów stereoskopowych waha się w granicach od 3x do nawet ponad 200x. Większe wartości powiększenia nie są stosowane, gdyż urządzenia cechują się niewielką odległością roboczą obiektywów od preparatu. Do obiektywów wpada również niewystarczająca ilość światła odbitego.
Mikroskop stereoskopowy może występować także w wersji trójokularowej. Trzeci okular wykorzystywany najczęściej do podłączenia aparatu fotograficznego, czy kamery mikroskopowej.

Polecane kategorie

Polecane produkty

Polecane akcesoria

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]. Dziękujemy - Zespół Conrad.