Nowe testery kabli światłowodowych Fluke Networks

Zabrudzone powierzchnie światłowodowe są główną przyczyną problemów w jednomodowych i wielomodowych systemach światłowodowych.  Łatwość obsługi sprawia, że najnowszy FiberInspector firmy Fluke Networks jest doskonałym narzędziem do diagnozowania i rozwiązywania problemów związanych z zanieczyszczeniem powierzchni włókien światłowodowych.

Zestawy do testowania kabli światłowodowych FI-500 FiberInspector™ oraz FI-525 FiberInspector™  eliminują kłopoty związane z kontrolą światłowodów, szczególnie w warunkach słabego oświetlenia i gęsto ułożonych kabli.

Badanie kabli światłowodowych

Ciasno upakowane panele światłowodowe sprawiają, że przeprowadzanie testów staje się trudnym wyzwaniem. Przez warunki panujące w większości centrów danych i szafach, słabe oświetlenie,  lokalizacja testowanego kabla lub portu może sprawiać problemy. Testery kabli światłowodowych Fluke Networks pozwalają na szybkie i dokładne testy nawet w warunkach słabego oświetlenia. Zintegrowane oświetlenie PortBright pomaga znaleźć właściwy port lub kabel, a niewielka sonda pasuje do ciasnych przestrzeni i posiada przyciski ułatwiające obsługę.

Wystarczy podłączyć kabel do testera FI-500 i dotknąć przycisku AF. W ciągu kilku sekund obraz światłowodu staje się ostry i wyraźny. W przypadku pracy w trudno dostępnych obszarach, w których nie można uzyskać stabilnego obrazu, warto skorzystać z funkcji pauzy, aby zatrzymać obraz i wtedy dokonać kontroli.

Korzyści:

- Kamera z autofokusem zapewnia wyraźny obraz w kilka sekund, natomiast przycisk pauzy zatrzymuje obraz na czytelnym wyświetlaczu o rozdzielczości 320 x 240, aby uzyskać bardziej szczegółowy obraz i dokonać szczegółowej kontroli.

- Oświetlenie PortBright™ pozwalające na inspekcję portów w ciemnych i gęsto ułożonych panelach

- Autofokus zapewnia stabilne obrazy w kilka sekund

- Duży wyświetlacz umożliwiający inspekcje jednomodowych i wielomodowych światłowodów

- Zawiera 4 końcówki UPC (LC, SC, 1,25 mm i 2,50 mm).

- FI-500 cechuje się prostotą i praktycznym użyciem manualnej kamery inspekcyjnej, ale z zaawansowanymi funkcjami, które pozwalają na szybkie rozwiązywanie problemów i ograniczenie czasu badania.

- Funkcja Autocenter aktywowana natychmiast po zatrzymaniu obrazu i pozwala na ustawienie włókna bezpośrednio na środku ekranu, jak również zainicjuje Autofokus. Pozwala to użytkownikowi na łatwą kontrolę rdzenia włókna bez konieczności ręcznego manipulowania włóknem.

FiberInspector Micro z sondą, wyświetlaczem, 4 końcówkami UPC (LC, SC, 1,25 mm i 2,5 mm), mocowanie paska magnetycznego, futerał, akumulatory i uniwersalny zasilacz

FiberInspector Micro, zestaw do czyszczenia (NFC-KIT-BOX), mocowanie paska magnetycznego i waciki 1,25 mm

Dodatkowe akcesoria

Ważnym dodatkiem do weryfikacji, rozwiązywania problemów i inspekcji jest czyszczenie włókien. Brud, kurz i inne zanieczyszczenia są wrogiem szybkiej transmisji danych przez światłowód. Dzisiejsze aplikacje sieciowe wymagają większej przepustowości, co sprawia, że budżety na straty są bardziej rygorystyczne niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie połączenia optyczne były czyste i wolne od zanieczyszczeń.

Zestawy do czyszczenia światłowodów firmy Fluke Networks mają najlepsze narzędzia do skutecznego usuwania najtrudniejszych zanieczyszczeń. Zestaw FI-525 zawiera zestaw do czyszczenia NFC-KIT-BOX. Obejmuje on kostkę czyszczącą z chusteczkami, pięć kart z zamkniętymi strefami czyszczenia, pisak na rozpuszczalnik i waciki do czyszczenia portów 2,5 mm.