Nowe testery napięcia Voltcraft dla elektryków i konserwatorów

Bezdotykowy tester napięcia prądu zmiennego Voltcraft MS-500 oraz multitester Voltcraft MS-520 do badania napięcia i pola magnetycznego doskonale sprawdzą się w rękach elektryków, konserwatorów, pracowników serwisu, umożliwiając im szybkie testowanie obwodów zasilających.

Pomiar napięcia

Aby sprawdzić napięcie, należy przeciągnąć tester wzdłuż badanego kabla. Jeśli urządzenie rozpozna zmienne napięcie w przedziale od 90 V do 1000 V/AC zapali się czerwona dioda LED oraz uruchomi sygnał dźwiękowy. Należy pamiętać, że długość przewodu uziemiającego może wpływać na wyniki testów.

Badanie pola magnetycznego

Multitester napięcia Voltcraft MS-520 umożliwia pomiar pola magnetycznego badanego obiektu. Zasada postępowania przy sprawdzaniu pola magnetycznego jest identyczna jak w przypadku pomiaru napięcia. Gdy urządzenie wykryje pole magnetyczne, zaświeci się żółta dioda. W sytuacji rozpoznania pola magnetycznego i elektrycznego żółta oraz czerwona dioda będą migać naprzemiennie.

Zastosowanie

Testery napięcia Voltcraft MS-500 i Voltcraft MS-520 działają bez kontaktu z badanym obiektem, dzięki temu obudowa zwykle nie musi być otwierana. Urządzenia w łatwy sposób pozwalają na wykrycie zepsutego bezpiecznika oraz sprawdzenie obecności napięcia w gniazdach, przewodach, wyłącznikach. Testery napięcia Voltcraft nadają się do odnajdywania pęknięć w kablach izolowanych, a także przydadzą się przy szukaniu przewodów pod napięciem osadzonych w ścianach.

Tester Voltcraft MS-520 doskonale sprawdzi się podczas kontroli cewek przenoszących prąd np. zaworów elektromagnetycznych, przekaźników.

Korzyści

  • Zabezpieczenie przed wodą oraz brudem

Wytrzymała i szczelna obudowa o stopniu ochrony IP65 pozwala na stosowanie oraz przechowywanie testerów napięcia Voltcraft w wilgotnych miejscach, takich jak maszynownie czy garaże. Dzięki całkowicie szczelnej obudowie oraz zabezpieczeniom gniazd i elementów sterujących przed brudem i kurzem, testery mogą być używane w trudnych warunkach.

  • Latarka

Z przodu testera Voltcraft MS-500 i MS 520 wbudowana jest latarka LED, która umożliwia bezpieczną pracę w ciemnym otoczeniu. Praktyczny zaczep i poręczny kształt przypominający długopis sprawiają, że urządzenia z łatwością zmieszczą się w kieszeni lub skrzynce narzędziowej.

Charakterystyka Voltcraft MS-500 i MS-520:

  • Optyczny i akustyczny wskaźnik sygnału
  • Zakres napięcia 90 V do 1000 V/AC
  • Zakres częstotliwości od 50 do 60Hz (MS-500) i od 40 do 400 Hz (MS-520)
  • Stopień ochrony IP65
  • Zakres temperatury od 0°C do +40°C
  • Wbudowana latarka
  • Zasilane dwoma bateriami alkalicznymi typu AAA / micro / LR03

Polecane kategorie:

Polecane produkty:

Polecane akcesoria:

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]. Dziękujemy - Zespół Conrad.