Nowe urządzenia pomiarowe Extech

W szerokiej ofercie produktów marki Extech pojawiły się nowe modele mierników cęgowych, rejestratorów danych, luksomierzy oraz innych urządzeń pomiarowych, które gwarantują wysoką dokładność, solidne wykonanie i doskonałą wytrzymałość.

Rejestratory danych pomiarowych Extech

Trzy kompaktowe modele rejestratorów danych pomiarowych Extech TH30, RHT30 i RHT35 zapewniają łatwy odczyt temperatury, wilgotności oraz ciśnienia powietrza. Duży wyświetlacz ze wskaźnikiem naładowania akumulatora umożliwia sprawdzanie odczytów na bieżąco.

Cechy charakterystyczne

  • Model TH30 z sondą na przewodzie o długości 2,1 m umożliwia pomiar temperatury wewnątrz oraz na zewnątrz.
  • Model RHT30 zapewnia pełny zakres pomiaru wilgotności względnej od 0,1 do 99,9%.
  • Model RHT35 ma wbudowany czujnik MEMS i oprócz temperatury oraz wilgotności mierzy ciśnienie powietrza od 300 do 1100 hPa.

Urządzenia oferują możliwość wybrania szybkości zapisu: co 30 sekund lub raz na dwie godziny. Przycisk Start rozpoczyna ciągłe rejestrowanie danych trwające do momentu zapełnienia pamięci (około 48 000 odczytów) lub naciśnięcia przycisku Stop. W przypadku pomiarów w wielu miejscach odczyty mogą być powiązane z maksymalnie 8 lokalizacjami. Rejestratory można podłączyć do komputera za pomocą portu USB i dzięki temu z łatwością sporządzić raport w formacie PDF.

Nowe urządzenia pomiarowe Extech

Nowe mierniki o prostej obsłudze, doskonale sprawdzą się do zastosowań domowych, jak i profesjonalnych. Urządzenia do pomiaru natężenia prądu przemiennego, dźwięku, przepływu, oświetlenia oraz badania wilgotności czy pola elektromagnetycznego oferują precyzję wskazań i wysoką powtarzalność pomiarów w różnych warunkach.

Zalety nowych urządzeń pomiarowych Extech:

Podświetlany wyświetlacz

Idealne nadaje się do pracy w miejscach trudnodostępnych i słabo oświetlonych. Podświetlenie wyłącza się automatycznie po upływie kilku sekund, co zapewnia odpowiednie zużycie baterii.

Automatyczne wyłączanie

Urządzenie pomiarowe wyłącza się automatycznie po upływie ustawionego czasu, jeśli żaden przycisk nie zostanie w tym czasie naciśnięty. Funkcja ta pozwala uniknąć niepotrzebnego skrócenia żywotności baterii i wydłuża czas pracy urządzenia.

Funkcja Data Hold

Umożliwia zatrzymanie wybranego wyniku na wyświetlaczu w celu ułatwienia odczytu lub zapisu w protokole. Aby włączyć funkcję, wystarczy podczas pomiaru nacisnąć przycisk „HOLD”, a na wyświetlaczu pojawi się litera „H“.

Funkcja Min / Max

W tym trybie urządzenie wskazuje najniższe i najwyższe wartości od momentu włączenia funkcji. Wyświetlacz zostanie uaktualniony wyłącznie, jeśli zmierzona wartość będzie wyższa niż poprzednia.

Mocowanie na statywie

Niektóre z urządzeń m.in. anemometr, luksomierze, miernik pola elektromagnetycznego oraz termohigrometr mają możliwość mocowania na statywie dla uzyskania dokładniejszych pomiarów.