Nowe wagi Kern do laboratoriów, dla przemysłu i logistyki

Szeroki asortyment wag dźwigowych marki Kern do zastosowań przemysłowych został rozbudowany o kolejne solidne urządzenia, które niewątpliwie są w stanie służyć przez bardzo długi czas w trudnych warunkach.

Mocna konstrukcja i solidna, metalowa obudowa czynią wagi Kern profesjonalnym urządzeniem do zastosowań w produkcji, kontroli jakości, logistyce. Wagi dostępne są z różnym zakresem ważenia: 600 kg (waga Kern HFA), 3 tony, 5 ton oraz wersje o dużej obciążalności 10 ton, a nawet 15 ton (waga Kern HFT).

Cechy charakterystyczne nowych wag Kern HFA/HFT

Bezpieczeństwo

Firma Kern w trosce o bezpieczeństwo użytkowników poddaje wszystkie wagi rygorystycznym testom zgodnym z normą EN13155 oraz EN61010-1. Chromowany hak obrotowy z zapięciem blokującym zapewnia zabezpieczenie przed zsunięciem się ważonych przedmiotów.

Pilot zdalnego sterowania

Wagi Kern mogą być obsługiwane za pomocą radiowego pilota. Pilot Wag HFC ora HFT jest wyposażony w wyświetlacz oraz wszystkie przyciski funkcyjne do obsługi wagi dźwigowej. Za pomocą pilota wagi można obsługiwać tak, samo, jak za pomocą przycisków. Zasięg pilota w zależności od modelu wagi i wynosi od 8 m (wagi HTS) do 100 m (wagi HFT i HFA).

Wyświetlacz

Firma Kern ma w swojej ofercie zarówno wagi wyposażone w różnej wielkości wyświetlacz, jak i urządzenia bez wyświetlacza np. wagi HFT wykonane są w całości ze stali. Są to urządzenia wyjątkowo wytrzymałe, wodoodporne oraz gwarantujące stałą pracę w różnych warunkach przemysłowych. Wyniki pomiarów przesyłane są do pilota, który wyświetla wszystkie funkcje ważenia. Z kolei wagi HFO z bardzo dużym wyświetlaczem LED ułatwiający odczyt wartości ważenia z dużej odległości. Dodatkowo wyposażone są w funkcję dostosowania do niestabilnych warunków otoczenia przez zmianę czytelności.

Cechy charakterystyczne wag Kern HFA

Fot.: Cechy charakterystyczne wag Kern HFA (certyfikat TÜV, uchwyt o wysokiej wytrzymałości, hak z zapięciem bezpieczeństwa). Źródło: https://www.kern-sohn.com

Oszczędzanie baterii

Funkcja czuwania umożliwia długą pracę na baterii. Dzięki regulowanej funkcji automatycznego wyłączania użytkownik sam może zdecydować, po jakim czasie bez pracy waga sama się wyłączy. Do wyboru są cztery przedziały czasowe: 5 min, 10 min, 20 min i 30 min.

Porównanie nowych wag KERN

 

Wagi Kern HFA

Wagi Kern HFC

Wagi Kern HFO

Wagi Kern HFT

Wagi Kern HTS

Rodzaje wag

600 kg do 10 t

600 kg do 10 t

1500 t do 10 t

3 t do 15 t

1500 t do 10 t

Maksymalna temperatura
robocza

35°C

35°C

40°C

40°C

40°C

Maksymalna wilgotność

80%

80%

80%

wodoodporne

95%

Wyświetlacz

LCD

nie

LED

nie

LED

Pilot

nie

tak

tak

tak

tak

Zasięg pilota

-

do 100 m

do 20 m

do 100 m

do 8 m

Czas pracy na baterii

30 godzin

40 godzin

50 godzin

80 godzin

150 godzin

Funkcja Hold

tak

tak

tak

tak

tak

 

Polecane produkty:

Polecane kategorie:

Polecane akcesoria:

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]. Dziękujemy - Zespół Conrad.

"