Conrad rozszerza ofertę przetwornic DC-DC TDK-Lambda

Hirschau, lipiec 2020 – Conrad Electronic wzmacnia strategiczne partnerstwo z TDK-Lambda w ramach kampani DC-DC. Rozszerzenie wieloletnich, dobrych relacji między obiema firmami ma na celu poszerzenie oferty TDK-Lambda, przy jednoczesnym poszerzeniu istniejącego portfolio przetwornic DC-DC.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia tej strategicznej współpracy z wiodącym na świecie producentem, jakim jest TDK-Lambda. To kolejny krok w naszej bliskiej, udanej współpracy i potwierdzenie naszej wiedzy i dobrych wyników w handlu elektronicznym", mówi Kilian Braun, Product Manager w Conrad Electronic. „Deweloperzy i kupujący odniosą teraz korzyści w perspektywie krótko-, średnio- i długoterminowej z rozszerzonej oferty przetwornic DC-DC firmy TDK-Lambda i będą mogli znaleźć optymalne rozwiązanie dla swojego zastosowania."

„TDK-Lambda dnosi duże sukcesy na całym świecie od 50 lat. Teraz, gdy wraz z naszymi klientami osiągnęliśmy wiodącą pozycję na rynku w dziedzinie automatyki przemysłowej i produkcji sprzętu medycznego, dążymy do kompleksowego wzmocnienia naszej obecności na rynku i pozycji w dziedzinie przetwornic DC-DC", mówi Thorsten Osteroth, kierownik dystrybucji w TDK-Lambda. „Dzięki wielu rozmowom z klientami dowiedzieliśmy się, że programiści lubią polegać na ofertach dostawców handlu elektronicznego we wczesnych fazach rozwoju. Kluczowa jest tutaj szybka i nieskomplikowana dostępność najnowszych modeli. Dlatego teraz wzmacniamy naszą ofertę DC-DC z naszymi strategicznymi partnerami w sektorze e-commerce.“


Poszerzone portfolio produktów w zakresie przetwornic DC-DC obejmuje na przykład moduły CCG z szerokopasmowym wejściem 4: 1 wysoką wydajnością. Dzięki metalowej obudowie są one całkowicie ekranowane i dlatego szczególnie nadają się do zastosowań w urządzeniach teleinformatycznych, nadawczych i zasilanych bateryjnie. Zakres napięcia wejściowego wynosi 9-36 V DC lub 28-76 V DC, a napięcie wyjściowe to  3,3, 5, 12 +/-12, 15, +/-15 V DC, 24 lub 30 V przy prądach do 4 A, przy czym napięcie wyjściowe można regulować o +/-20 %.
 
Przetwornice DC-DC i3A i i6A są teraz również częścią oferty produktów Conrad. Są one odpowiednie m.in. do odgałęzienia dodatkowych napięć o wysokim prądzie znamionowym ze standardowych zasilaczy 12, 24, 36 lub 48 V. Wysoka sprawność 98% i minimalne straty ciepła sprawiają, że są one popularne w zastosowaniach z zakresu medycyny, telekomunikacji, przemysłu oraz techniki badawczo-pomiarowej. Zachowanie sterowania jest zoptymalizowane pod kątem dynamicznych zmian prądu, co oznacza, że zastosowanie przetwornic DC i3A i i6A często eliminuje konieczność stosowania zewnętrznych kondensatorów. 

Sprawdź ofertę przetwornic TDK-Lambda  

"