Nowe refraktometry analogowe i cyfrowe Kern Optics

Refraktometry Kern Optics to urządzenia do dokładnego badania stężeń i parametrów cieczy w przemyśle, laboratoriach, a także w codziennym użytkowaniu. Poręczna i solidna konstrukcja pozwala na łatwe, wydajne i zrównoważone użytkowanie.

Modele z serii ORA i ORD to uniwersalne analogowe i cyfrowe refraktometry ręczne, które wykorzystują zależność miedzy stężeniem a współczynnikiem załamania światła do badania cieczy.

Zastosowanie refraktometrów Kern Optics

Modele serii ORA ORD znajdą zastosowanie w różnych obszarach dzięki możliwości wyboru modeli z pojedynczą lub wielokrotną skalą pomiarową. Przede wszystkim są one stosowane do określania zawartości cukru w żywności, zwłaszcza w owocach, warzywach, sokach i słodkich napojach, stąd doskonale sprawdzą się w przemyśle spożywczym i kontroli jakości, a także pracach badawczych. Można je wykorzystywać do badania miodów i wina. Innym obszarem zastosowania jest rolnictwo – tu za ich pomocą można kontrolować jakość plonów poprzez określenie stopnia dojrzałości owoców.

Kolejnym obszarem zastosowania jest przemysł i motoryzacja – refraktometry Kern mogą być z powodzeniem stosowane do monitorowania procesów i substancji przemysłowych – smarów, chłodziwa, olejów.

Niektóre refraktometry spełnią swoją funkcję w analizach medycznych, dzięki możliwości badania moczu – ciężaru, zawartości mocznika i białka, itd.

Charakterystyka refraktometrów Kern Optics

 

Solidna i wytrzymała konstrukcja

Poręczna i ergonomiczna konstrukcja daje gwarancję komfortowego użytkowania. Refraktometry analogowe Kern Optics wykonane są z wytrzymałego stopu aluminium odlewanego ciśnieniowo, dodatkowo chromowanego, co zapewnia długą żywotność, a także uniwersalność zastosowania w przypadku różnych substancji.

Zintegrowana automatyczna kompensacja temperatury

Modele oznaczone symbolem ATC, zarówno analogowe jaki i cyfrowe, posiadają automatyczną kompensację temperatury, która umożliwia dokładne pomiary w różnych temperaturach otoczenia (10 ° C-30 ° C).  Tym samym zapewniają prostą i szybką pracę, ponieważ nie jest konieczna ręczna konwersja wyników pomiaru.

Refraktometry analogowe Kern Optics

 

Obsługa refraktometrów analogowych z serii ORA Kern Optics jest wyjątkowo prosta. Wszystkie modele ORA są wyposażone w okular umożliwiający łatwe i płynne ustawienie dla wielu różnych mocy dioptrii. Układ optyczny i pokrywa pryzmatu są wykonane ze specjalnego materiału, który umożliwia pomiar o niskiej tolerancji.

Precyzyjne pomiary

Urządzenia pozwalają na uzyskanie precyzyjnych wyników dzięki zastąpieniu ręcznego przeliczania jednostek wyborem skali pomiarowej, co wyklucza błędy pomiarowe. Wszystkie modele wyposażone są w okular z prostym i bezproblemowym wyborem różnych intensywności widma.

Refraktometry cyfrowe Kern Optics

 

Duży i czytelny wyświetlacz w modelach cyfrowych refraktometrów umożliwia użytkownikowi szybki i poprawny odczyt zmierzonej wartości. Pozwala to na uniknięcie błędów w odczycie. Dostępny jest duży wybór modeli z jedną lub wieloma skalami, co daje możliwości zastosowania w różnych aplikacjach. Modele cyfrowe są wyposażone w zoptymalizowane oprogramowanie, które może wyświetlać wyniki w różnych skalach.

Zakres dostawy

Wraz urządzeniem dostarczane są niezbędne akcesoria:

  • Pudełko transportowe dla modeli analogowych lub walizka transportowa dla modeli cyfrowych
  • Pipeta
  • Wkrętak
  • Chusteczka do czyszczenia
  • Roztwór kalibracyjny
  • 2 x bateria AAA (w przypadku modeli cyfrowych)

Refraktometry Kern Optics - przegląd

 

Refraktometry do cukru

Modele dostosowane do określania zawartości cukru w żywności, szczególnie w słodyczach, owocach, warzywach, sokach i słodkich napojach.

Refraktometry do miodu

Modele dostosowane do badania parametrów miodów i napojów z ich zawartością.

Refraktometry do soli

Modele dostosowane do badania zasolenia w napojach i żywności.

Refraktometry do wina

Modele dostosowane do badania win.

Refraktometry do badania moczu

Modele dostosowane do analizy moczu.

Refraktometry samochodowe (przemysłowe)

Modele dostosowane do badania smarów, olejów  i substancji przemysłowych.

Refraktometry - modele EXPERT  

Profesjonalne modele refraktometrów z możliwością wyboru skali.

Polecane kategorie:

Polecane akcesoria:

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]. Dziękujemy - Zespół Conrad.