Mierniki wielofunkcyjne testo 440 do pomiaru przepływu i jakości powietrza

testo 440 – seria urządzeń do diagnostyki wentylacji i klimatyzacji

Seria profesjonalnych urządzeń do kontroli i diagnostyki instalacji klimatyzacyjnej i wentylacyjnej. Pozwala na elastyczny dobór odpowiednich akcesoriów i sond przeznaczonych do profesjonalnych zastosowań w przemyśle.

Miernik wielofunkcyjny testo 440 - urządzenia bazowe:

Testo 440 łączy w sobie zalety kompaktowego ręcznego przyrządu z intuicyjnymi menu pomiarowymi i obszernym asortymentem sond pozwalającym na pomiary w zróżnicowanych warunkach. Dzięki niemu możliwa jest bezpieczna i niezawodna kontrola wszystkich najważniejszych parametrów i wykonywanie zadań pomiarowych w systemach klimatyzacji i wentylacji. Miernik testo może zostać połączony z cyfrowymi sondami z serii SmartSond lub licznymi sondami temperatury testo.

  • Urządzenie, dzięki intuicyjnemu i ustrukturyzowanemu menu, pozwala na pomiar i zapis wartości (maks. 7500 protokołów pomiarowych) przepływu objętościowego w kanale, współczynnika k, stopnia turbulencji, mocy chłodzenia / grzania, wskazania miejsc zagrożonych pleśnią i zapewnia możliwość pomiaru długoterminowego.
  • Menu zapewnia szybsze, wydajniejsze i bezpieczniejsze wykonywanie zadań. Dane pomiarowe mogą być eksportowane przez interfejs USB jako plik .xls lub bezpośrednio drukowane.

Przyrząd do pomiaru warunków klimatycznych testo 440 jest dostępny w dwóch wersjach. Wersja testo 440 dP posiada zintegrowany czujnik ciśnienia różnicowego pozwalający na pomiar rurką Pitota i kontrolę filtra. Dzięki modelowi testo 440 dP wraz z czujnikiem ciśnienia różnicowego, pomiary dają pewność, że filtry systemów klimatyzacyjnych działają prawidłowo, a żadne zanieczyszczenia z powietrza nie przedostają się do pomieszczenia.

  1. Miernik wielofunkcyjny testo 440
  2. Miernik wielofunkcyjny testo 440 dP

 

Zastosowanie miernika wielofunkcyjnego testo 440

Mierniki testo doskonale sprawdzą się:

  • w pomiarach i kontroli systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych,
  • w laboratoriach i pomieszczeniach czystych,
  • w pomiarach w kanałach i na kratkach wentylacyjnych, systemach chłodniczych i pompach ciepła,
  • w pomiarach ciśnienia powietrza, natężenia oświetlenia, CO2, temperatury w halach magazynowych i na liniach produkcyjnych.

Sondy do miernika wielofunkcyjnego testo 440

Kompatybilne sondy umożliwiają profesjonalny pomiar prędkości przepływu oraz jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń magazynowych i fabrycznych. Systematyczna kontrola i diagnostyka z miernikiem testo 440 to gwarancja sprawności i niezawodności systemów HVAC. Dzięki możliwości rozbudowy o dowolną liczbę sond jest ekonomiczny i pozwala na zastosowanie w zróżnicowanych obszarach przemysłowych.

Wszystkie sondy do pomiaru przepływu testo 440 do pomiarów w kanale mają regulowany teleskop (opcjonalnie z możliwością przedłużenia od 1 m do 2 m).

Sonda wirnikowa 100 mm może zostać łatwo podłączona dzięki teleskopowi pod kątem 90°. Upraszcza to pomiary na wylotach sufitowych.

W przypadku konieczności pomiarów w środowiskach bez możliwości połączenia Bluetooth, wystarczy podłączyć głowicę sondy do uchwytu przewodowego i rozpocząć pomiary.

Sondy bezprzewodowe Bluetooth

Uchwyt sondy testo 440, adapter i teleskop do sondy przepływowej testo 440

Sondy pomiarowe testo 440 do pomiaru przepływu wraz z czujnikiem temperatury i wilgotności

Sondy wilgotności, CO, CO2 i temperatury

Zestawy z serii testo 440