Zasilacz na szynę DIN marki PULS dla branży automotive

Branża automotive

Przemysł motoryzacyjny stawia wysokie wymagania dotyczące niezawodności i wydajności we wszystkich procesach produkcyjnych. Produkcja samochodów odbywa się 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - a każdy okres przestoju w procesie produkcyjnym jest bardzo kosztowny. Niezawodne działanie i bezawaryjna produkcja zapewniona zostanie między innymi przez produkty marki PULS, które cechują się najdłuższą żywotność i wysokimi wartościami MTBF. Kryteria te są niezbędne dla wszystkich komponentów wchodzących w skład maszyn produkcyjnych w branży motoryzacyjnej, gdzie sprzęt został zaprojektowany tak, aby mógł funkcjonować co najmniej 15 lat.

Produkty PULS zapewniają najniższy prąd wejściowy i najwyższą sprawność. Umożliwia to pracę w niższej temperaturze.  Taka temperatura pracy poprawia żywotność każdej pojedynczej części zasilającej, w szczególności stan kondensatorów elektrolitycznych, które są odpowiedzialne głównie za wartość MTBF i oczekiwaną żywotność. W ten sposób funkcjonalność i długość życia produktów PULS jest zmaksymalizowana, spełnione są wymagania dla przemysłu motoryzacyjnego, co w znacznym stopniu przyczynia się do nieprzerwanego i niezawodnego procesu produkcji przez co najmniej 15 lat.

Wymagania dotyczące produktów w branży motoryzacyjnej

Wymagania dostawcy stają się jeszcze ważniejsze, biorąc pod uwagę wymagania dotyczące ogólnej wydajności. Ponieważ produkcja odbywa się w sposób ciągły, szczególną uwagę zwraca się na zużycie energii i ograniczenie emisji CO2, aby zapewnić rentowną działalność gospodarczą. Zasilacze PULS zapewniają najwyższą wydajność i najniższy prąd wejściowy.

Korzyści wynikające z zastosowania w przemyśle motoryzacyjnym są imponujące:

 • Najniższe straty mocy
 • Oszczędność energii
 • Redukcja CO2

Zasilacze marki PULS znacząco przyczyniają się do zapewnienia bezpiecznej, niezawodnej i wydajnej produkcji w branży motoryzacyjnej.

Zasilacz na szynę DIN PULS QT40.241

Produktem spełniającym wszystkie wymagania dotyczące parametrów technicznych, które z powodzeniem pozwalają na zastosowanie w branży motoryzacyjnej, jest zasilacz na szynę DIN PULS QT40.241.

Charakterystyka zasilacza PULS QT40.241

 • Najważniejsze cechy zasilaczy na szynę DIN QSeries firmy DIMENSION to wyjątkowo wysoka sprawność i małe rozmiary, które osiąga dzięki synchronicznemu prostownikowi i innym technologicznym rozwiązaniom.
 • Duże rezerwy mocy na poziomie 150% wspierają rozruch ciężkich obciążeń, takich jak silniki prądu stałego lub obciążenia pojemnościowe. W wielu przypadkach pozwala to na użycie jednostki o niższej klasy mocy, co oszczędza miejsce i pieniądze.
 • Wysoka odporność na zmiany przejściowe i skoki napięcia, a także niska emisja elektromagnetyczna sprawiają, że użytkowanie w niemal każdym środowisku jest możliwe.
 • Zintegrowany menadżer mocy wyjściowej, trzy wejściowe bezpieczniki i prąd rozruchowy bliski zeru sprawiają, że instalacja i użytkowanie są proste.
 • Diagnostyka jest łatwa dzięki przekaźnikowi DC-OK, zielonej diodzie DC-OK i czerwonej diodzie LED przeciążenia.

Duży pakiet międzynarodowych certyfikatów i dopuszczeń sprawia, że urządzenie nadaje się do niemal każdego zastosowania.

Zasilacze marki PULS mogą zastosować w całym procesie produkcyjnym, a więc podczas:

 • produkcji narzędzi,
 • produkcji elementów silnika,
 • wytwarzania osi,
 • prasowania,
 • odlewania,
 • a także na linii produkcyjnej i w lakierni.

Produkty PULS spełniają wymagania dotyczące żywotności produktu.

Żywotność zasilaczy PULS

Fot. Informacje dotyczące wymagań branży motoryzacyjnej – PULS w porównaniu do konkurencji / Źródło: www.pulspower.com

Polecane produkty:

Polecane kategorie:

Polecane akcesoria:

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]. Dziękujemy - Zespół Conrad.

"