Nowe zasilacze Pro 2 Wago dla przemysłu 4.0

W obecnych czasach coraz ważniejsze staje się, aby urządzenia współpracowały w ramach Przemysłu 4.0. Zasilacze to urządzenia, od których wymaga się coraz więcej. Dzisiejsze szafy sterownicze coraz częściej muszą zapewniać możliwość podłączenia do sieci, starać się sprostać rosnącym kosztom energii i umożliwić elastyczną rozbudowę dostosowaną do potrzeb użytkownika. Niezbędna obecnie jest również widoczność danych operacyjnych w czasie rzeczywistym, aby pomóc zoptymalizować wydajność i zidentyfikować potencjalne problemy, zanim wystąpią. W rezultacie komponenty zasilacza, muszą oferować rozszerzony zakres funkcjonalności, który sprosta zmieniającym się wymaganiom użytkowników przemysłowych. 

Zasilacz Pro 2 Wago

Dwa nowoczesne zasilacze na szynę DIN z serii PRO 2 firmy WAGO, o mocy odpowiednio 480 i 960 W oferuje wiele korzyści. Dzięki pionierskiej komunikacji wspomagającej konserwację zapobiegawczą, zapewniają niezawodną długoterminową wydajność w trudnych warunkach, inteligentne zarządzanie obciążeniem, konfigurację dostosowaną do indywidualnych potrzeb, prostą instalację za pomocą wtykowych złączy bezśrubowych i korzyści w zakresie oszczędności energii.

Moduł komunikacyjny 

Firma Wago zaprojektowała zasilacze tak, aby były jak najbardziej intuicyjne, a większość ważnych danych operacyjnych można odczytać z przodu panelu, podczas gdy inne ważne dane można gromadzić za pomocą uzupełniającego oprogramowania komputerowego, które może pomóc w aktualizowaniu statusu w czasie rzeczywistym, aby pomóc na bieżąco oceniać sytuacje, a tym samym właściwie reagować. . Diody LED z przodu zasilacza Pro 2 wskazują wybrany tryb pracy oraz alarmy lub kody błędów. Bargraf LED na panelu czołowym sygnalizuje aktualną moc wyjściową oraz przeciążenia i rezerwy mocy. 

Zasilacze serii Pro 2 mogą być również wyposażone w dowolnym momencie w dedykowany moduł komunikacyjny, pozwalający na wybór żądanego protokołu podłączenia do poziomu automatyki i sterowania. Moduł umożliwia zasilaczom komunikację ze sterownikiem PLC lub bramą IoT oraz na zbieranie i otrzymywanie informacji o stanie podłączonych urządzeń. Obecnie stosowane są standardowe protokoły, takie jak IO-Link i Modbus RTU. W przyszłości będą również używane protokoły oparte na sieci Ethernet, takie jak Modbus TCP, MQTT i Ethernet IP.

WAGO Pro 2 są odpowiednie do stosowania w rozszerzonym zakresie temperatur od -40 do +70 °C. Nadają się również do zastosowań narażonych na częste wibracje. Eliminuje potrzebę indywidualnych rozwiązań dla różnych lokalizacji i warunków. 

Odpowiednia moc i zoptymalizowane zużycie energii

Zasilacz WAGO Pro 2 niezawodnie dostarcza zasilanie do sprzętu i jednocześnie je chroni dzięki TopBoost - funkcja ta w razie zwarcia zapewnia przez 15 milisekund dostarczenie nawet 600% mocy wyjściowej aż do momentu uruchomienia wyłącznika nadmiarowo-prądowego.  Ponadto funkcja PowerBoost - zapewnia niezawodne załączanie instalacji poprzez wyzwolenie 150% mocy wyjściowej przez ok. 5 sekund oraz umożliwia szybsze ładowanie kondensatorów i bezpieczne załączanie obciążeń pojemnościowych. Wreszcie, WAGO Pro 2 może być używany jako jednokanałowy wyłącznik elektroniczny i eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych zewnętrznych wyłączników do ochrony sprzętu.

Urządzenie Pro 2, zapewniając sprawność do 96,3%, Pro 2 gwarantują mniejsze zużycie energii i korzyści w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla. Zmniejszenie strat ciepła również przyczynia się do zmniejszenia ilości ciepła w szafie sterowniczej, pomagając w rozwiązaniu ograniczeń projektowych wentylacji.

Łatwy montaż dzięki konstrukcji

WAGO Pro 2 można łatwo, szybko i niezawodnie podłączyć za pomocą sprawdzonej w branży technologii połączeń sprężynowych i wstępnie zmontowanych kabli.

Klaus Böhmer, Sales Director International  w WAGO, komentuje: „Długa żywotność, najmniejsze rozmiary, a przede wszystkim maksymalna wydajność i wynikająca z tego maksymalna redukcja kosztów operacyjnych to bezpośrednie korzyści dla naszych klientów i operatorów systemów - już od pierwszego dnia użytkowania”.