Złączki zaciskowe Wago 221 z dźwignią sterującą

Conrad Electronic rozszerza swoją ofertę produktów elektromechanicznych o złącza zaciskowe serii 221 firmy WAGO. Nowe zaciski przyłączeniowe z dźwignią są przeznaczone do kierunkowych połączeń przewodów pojedynczych, cienkich i wielodrutowych o przekrojach od 0,2 do 4 mm w kierunku przelotowym.

Dzięki smukłej konstrukcji o długości 35,50 mm, szerokości 8,10 mm i wysokości 8,90 mm, złącza zaciskowe zajmują niewiele miejsca i dlatego nadają się do stosowania w ograniczonych przestrzeniach montażowych. Zaciski przyłączeniowe są przystosowane do prądu znamionowego 32 A i napięcia znamionowego 450 V i mogą być stosowane w temperaturze otoczenia do +85°C.

Cechą szczególną przezroczystych zacisków przyłączeniowych jest pomarańczowa dźwignia z otworem kontrolnym, która umożliwia podłączanie i odłączanie przewodów z widocznym bezpiecznym stykiem bez użycia narzędzi. Gwarantuje to prostą, szybką i bezpieczną pracę.

"Nowe złączki zaciskowe WAGO nadają się na przykład do zastosowań w zakresie instalacji, konserwacji, napraw i serwisu budynków, jak również do automatyki budynków w przemyśle. Złącza  mogą być również wykorzystywane przez osoby organizujące targi i warsztaty" - Manuel Gschwend, Senior Expert Product Manager w Conrad Electronic.

Dla wyżej wymienionych grup docelowych istnieje kilka korzyści. Elektrycy mogą nie tylko łączyć kable instalacyjne w jednym przejściu, ale także łatwo przedłużać kable z wielobiegunowością i mocowaniem pozycyjnym dzięki adapterowi. Złącza zaciskowe mają proste mocowanie do szyny montażowej i są wyposażone w zintegrowane odciążenie, które chroni kable przed siłami rozciągającymi i przemieszczaniem

Złącza zaciskowe dostępne są w dwóch wersjach, obie posiadają dopuszczenia EN i UL. Wersja z przezroczystą osłoną jest oferowana dla przekrojów przewodów od 0,2 do 4 mm² dla wszystkich popularnych zastosowań,  wersja z białą osłoną  głównie dla rozszerzonego zakresu połączeń z przewodem AWG 12, który jest stosowany głównie w Ameryce Północnej.